gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Yoğurtlu patates salatası yaptınız mı?

Konu, 'Salatalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Sevgili meleklerim ve sayın misafirlerimiz bu haftasonu misafirlerim gelecek ve onlara hazırlamak istediğim tarifleri öncelikle sizinle paylaşmak istedim. Daha önce kumpir yaptığım içim bukez başka bir patatesli tarif tercih ettim. Yapacağım tariflerin lezzeti kadar görüntüsü de önemli bu tarifimizin renk cümbüşü oluşu tabağımı şenlendirecektir eminim. Bir de kesinlikle sorunsuz bir tarif çünkü patatesi sevmeyen kimseyle henüz karşılaşmadım :D İşte haftasonu tarifim :
    Malzemeler:

• 6 adet haşlanmış patates
    • 4 dal taze soğan
    • 1 bağ maydanoz
    • kimyon, tuz, karabiber
    • 4 çorba kaşığı zeytinyağı
    • 2 çorba kaşığı limon suyu
    • 6 adet havuç
    • 2 çorba kaşığı sıvıyağ (havuçları kavurmak için)
    • 3 su bardağı süzme yoğurt
    • 1 diş sarımsak
    • 6 çorba kaşığı konserve mısır
    • pul biber
    Tarif:
    Haşlanmış patatesleri rendeleyin yada çatalla ezin. Maydanoz ve yeşil soğanı ince doğrayın. Bir tutam maydanozu üzeri için ayırıp kalan maydanoz ve yeşil soğanı patateslerin üstüne ilave edin. 4 çorba kaşığı zeytinyağı, limon suyu, tuz, karabiber ve kimyonu da ekleyip karıştırın ve cam fırın kabına yayın üstüne iyice bastırarak sıkıştırın.
    Havuçları rendeleyin üzeri için 4 çorba kaşığı ayırıp kalan havucu yağla kavurun. Tuzunu ekleyip patateslerin üstüne yayın.Yoğurda tuz ve ezilmiş sarımsağı ekleyip karıştırın. Havuçların üstüne yayın.Son olarak üstünü konserve mısır, kıyılmış maydanoz, rendelenmiş havuç ve kırmızı pulbiberle süsleyin. Buzdolabında dinlendirdikten sonra dilimleyerek servis edin.

karakuzu ve Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    bi arkadaşımda yemiştim gerçekte çok güzel tadı var am kendim hiç denemedim en kısa zamanda deniyecem

BeyazMelek bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Patates benim vazgecilmezim zaten ehhh bide yogurtla birlesince yemezmiyim hic oyy ooyyy :D:D

Yoğurtlu patates salatası yaptınız mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. patates salatası

patates salatası

5 adet haşlanmış patates 2 adet haşlanmış yumurta 6-7 adet tatlı yeşil biber 1 demet maydanoz 5 adet çekirdekleri çıkarılmış domates tuz, sıvı yağ, limon Patatesler küp küp doğranır ardından domates, biber , maydanoz ve haşlanmış yumurta da ileve edilir. bu karışıma tuz , yağ ve limon gezdirilerek servise hazır bir hale getirilir.Yanında 1 bardak çay ve 1 dilim kepek ekmeğiyle ikram...
  2. YoĞurtlu Patates Yuvasi

YoĞurtlu Patates Yuvasi

patatesli kuş yuvası patates yuvası yoğurtlu patates kasesi yoğurtlu yuvasi mezeler ordövrler MALZEMELER 4 adet haslanmis patates maydanoz 1 cay kasigi dereotu ve nane yarim kase yogurt 2 dis sarimsak 1 corba kasigi mayonez tuz, kirmizi biber zeytin yagi, limon suyu HAZIRLANMASI Patateslerimizi hasladiktan sonra ezin ve icine zeytinyag ,limon ve tuzunu ekleyip karisyirin....
  3. Zeytinyağli Yoğurtlu Patates

Zeytinyağli Yoğurtlu Patates

yoğurtlu patates püresi sarımsaklı yoğurtlu mezeler patatesli meze sarımsaklı patates yuvasi mezeler ordövrler Malzemeler : 6-7 adet patates 200 gr yoğurt 2 diş sarımsak 2 çorba kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı salça Kırmızı pul biber Nane Tuz Yapılışı : Patatesleri soyup suda haşlayın. Soğuduktan sonra dilimleyerek servis tabağına alıp üzerine tuz serpiştirin....
  4. Yoğurtlu patates çorbası

Yoğurtlu patates çorbası

yoğurtlu patates çorbası yogurtlu patates corbasi bebekler için çorbası YOĞURTLU PATATES ÇORBASI !! 1 porsiyon 1 kepçe yoğurt (125 gr.) 1 patates 1 yemek kaşığı buğday unu veya pirinç 1 tatlı kaşığı sıvı yağ Hazırlanışı Bir tencereye yoğurt konur, 1 yemek kaşığı buğday unu (silme) veya pirinç, rendelenmiş patates ilave edilir ve pişirilir. 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ilave edilerek servis...
  5. yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası nasıl yapılır yoğurtlu semizotu salatası tarifi. normalde süt içemeyen biri olarak bol bol yoğurt tüketmeye çalıştığımdan yoğurdu da sade yiyemediğimden genelde salata türlerini yoğurtlu yapmaya çalışıyorum.tarifine gelince bir bağ semizotunu güzelce yıkayıp kesiyoruz üzerine sarımsaklı yoğurt moyanez tuz nane ve pul biber zeytinyağı ekleyip karıştırıyoruz.afiyet...

Sayfayı Paylaş