gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Yokluğunda da sana iyi bakarım ben

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

"Her gün seni ezberler yalnızlığım Kırarım yüreğimin mührünü Ve her gece seni okurum eski şarkılara"

Sonbahara geciken kaç yol vardır bilmiyorum ama ben hiç rastlamadım. Hep kestirmeydi benim izlediğim, güze giden zemheri ayazları… Çünkü ne zaman o şarkıyı dinlesem, giderdin benden… Ve ben keskin bir kışa yüz tutmuş hazanın içinde bulurdum kendimi. Kuru yapraklar gibi ayak uçlarımda savrulurken imgelerin, hiçbir hüzün ıskalamazdı beni güzüm. Sana göre hiç başlamayan, bana göre hiç bitmeyen bir sevda cümlesiydim ömrünün… Hüzünlerimle tazelerken solgun yapraklarını, nasıl nasıl uzatırdım seninle yana yana yürüdüğüm bu yolu.. Tek telaşım buydu.

Bilmiyordun beni saran dikenli telleri
    Gözlerinde doğup, yokluğunla ölecek kadar seviyordum
    Bir sözcükle yeniden başlardı hayat
    Ve susuyordun.
    Ardın sıra pusuyordum karanlıklara.

Beyaz bir sayfaydım ve sen ilk terk ediştin.
    Ölümsüz aşklardan geliyordum oysa ben;
    Kimsesizdim; Sensiz;

"Şimdi düşünüyorum da
    Biliyor musun;
    Hüzünlere tutuklu sevinçlerinle,
    Sen Eylül'e benziyorsun..

Sevdanın pusularında hep bekleyeceksin beni Eylül'üm. Kahreden sukutum benim, bunu adım gibi biliyorum bekleyeceksin. Ve ben, haykırmak istedikçe yutkunup, bensiz sevdalarında yankılanacağım bir fon müziği misali. Yankılandıkça; gerçeğe en yakın düşlerimi, gidişlerinin enkazına gömeceksin gönülsüz. Dizlerinin bağını çözen dudaklarımı öksüz bırakıp, hüzünlü bir resme yapıştırıp yüzümü, gideceksin yine.

Çünkü ne zaman o şarkıyı dinlesem, gidersin benden.
    Ve ben gözlerimi gittiğin yollara dikip hep seni beklerim.
    Sensiz doğar güneş şehrime..
    Yokluğunu bağrıma bastıkça
    Lanet ederim güne, geceye, bitmeyen sevgine
    Ve; başladığı gibi biter;
    Üzülme..

Ne zaman benden ayrılsan yakalar sevdam seni. Gelişini göstermez takvim yaprakları en gerçek düşüm. Sen yanmasan da küllenirim ben. Ellerimin en üşüdüğü mevsimde dökülen yapraklar çırpınırken rüzgarda, ben sahilden umutlu yıldızları toplarım. Avuntusuz bir gecede kaybolur düşlerim. Yağmura sürgün kirpiklerimi bir gün şehrinin güneşi kurutur ve o zaman kim bilir belki o son gidişin kendini bende unutur.

Yine dipteyim biliyor musun; En acıtan düşler dipten çıkar ya hani işte öyle avuçluyorum toprakları. Zamanı oyalarken koynumda umurumda bile değil yokluğun… Esirgesen de ateşini benden hala nefesimi tutuyorum sana.
    Bir gün yüreğindeki dikenleri gördüğünde hissedeceksin bir gülü sevdiğini ve o gülün yapraklarında uyanacaksın bir sabah cennetten çalınmış bir güne.

Gül kurusu ipek bir çarşafta sayıklayacak terli dudakların..

Ömrünün en güzel gününü öpeceksin nefesimde soluklandığında.
    Lakin biliyorum şimdi düşlerimi yerle bir ederek, başka bir mevsimin rüzgarına gitmen gerek.

Saçlarımdaki meltemleri okşasan da her gün, avuç içlerinde bitmem gerek sevgili.

Sen de biliyorsun, beni kendinden çıkartmaya çalıştığında mutsuz bir silüet kalacak avuçlarında. Öyleyse neden.. Neden..

Ve üzülme
    Yokluğunda da sana iyi bakarım ben.

Yokluğunda da sana iyi bakarım ben konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. [ Yokluğunla Ben başbaşayız ]

[ Yokluğunla Ben başbaşayız ]

YoKLuĞuNLa BaŞBaŞaYıZ içimde gece yarısı deli sağnaklarda gözlerim üşür şiirim,kalbim kırık yalnızım, yarınsızım, utanmasam ağlasam ağlasam aşkın aksa gözyaşım ve umudum kurtulurmu sabahsız karanlıklardan ellerim unutsa önce ellerinin sıcaklığını yüreğim vazgeçmez ki gönlünün sokağından.. Yalnızlık... dilime takılmış eski bir şarkı ikinci bardaktaki içilmemiş çay...
  2. yokluğumla iyi geçinmeye bak

yokluğumla iyi geçinmeye bak

Senden her vazgeçişimde, artık bu sayfa tamamen kapandı dediğimde, alıştığımda senden kalan boşluğa, tam da ileriye bakmayı beceriyorken nasıl oluyor da canlandırıyorsun kendini? Nasıl oluyor da hissediyorsun seni öldürmek üzere olduğumu...? Bana ilginç gelen tek şey bu... Aramızda var olan ama bugüne kadar ikimizin de çözemediği bir çekim mi var? ... İlk gidişinde de böyle olmuştu. “Tamam...
  3. ::::Yokluğumla iyi geçin::::

::::Yokluğumla iyi geçin::::

BİR DİLEK TUT Bir dilek tut içinden... Tut lütfen... Öyle bir dilekte bulun ki; Sevgi olsun temelinde... Saygı olsun temeli sağlamlaştıran... Dostluk olsun paylaşılan... Barış olsun sonsuzlukta... Aşk olsun içini titreten... Bakış olsun sevdayı yansıtan... Gülüşolsundudaklarda... Ve ben olayım dileğinde... Dileğindeki sevgide... DOSTLUKTA, BARIŞTA ve AŞKTA... su kadar...
  4. Yokluğunu da sevdim...

Yokluğunu da sevdim...

Ben rüzgarın esintisinde bile aradım seni.. Ne üşüdüğümde kışın ortasında beklerken seni..Nede güneşin sıcaklığında. Bir off bile demedim...İnandım biryerlerde bulacağıma seni.. Yokluğunda buldum sonra seni..Yokluğunda bulduğum senle gecenin bir yarısı buluşurduk sık sık...Ayın altında sarıldık mı birbirimize ohh bizden mutlusu yoktu... Varlığında yaşayamadığım herşeyi yokluğunla paylaştığım.....
  5. Yokluğunu da Sevdim...

Yokluğunu da Sevdim...

Ben rüzgarın esintisinde bile aradım seni.. Meleklermekani.com - Yokluğunu da sevdim... Ne üşüdüğümde kışın ortasında beklerken seni..Nede güneşin sıcaklığında. Bir off bile demedim...İnandım biryerlerde bulacağıma seni.. Yokluğunda buldum sonra seni..Yokluğunda bulduğum senle gecenin bir yarısı buluşurduk sık sık...Ayın altında sarıldık mı birbirimize ohh bizden mutlusu yoktu... Varlığında...

Sayfayı Paylaş