gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yoksul / Yoksulluk

Konu, 'V-Y' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bakınız; Fakir / Fakirlik.

Yoksul / Yoksulluk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoksulluk-zenginlik

Yoksulluk-zenginlik

Yoksulluk, borç, kayıp, mutsuzluk, baskı altında olmak, kızgınlık ve başarısızlık gibi durumların esiri misiniz? Tanınmış yazar Neville şöyle diyor: “Kurgu yoktur. Yarının dünyası, bugünün kurgusudur.” (Burada kurgu, kişinin hayal gücünün icat ettiği ya da yarattığı şey anlamına gelir.)Yoksulluğun Ana Nedeni, yoksulluğa odaklı kafa yapısıdır (bilinç). Zenginliğin ana nedeni, zenginlik...
  2. Pul, Çul ve Yoksul

Pul, Çul ve Yoksul

Günün yorgunluğunu atmak için, her zamanki gibi olduğu yere serilmişti çul. Bütün gün, kâh o elde, kâh bu elde dolaşmış, kendisine alıcı olacakların gözlerinde görücüye çıkmış, ne var ki; kimselerce beğenilmemişti. Üstelik her bakan, burun kıvırıp geçiyordu nedense... Hem de yüzüne karşı, ne de sert ve kaba bir kumaş olduğunu söyleyip, elleriyle bir kenara itiyorlardı. Önceleri, kumaş...
  3. Yoksun; yoksulum...

Yoksun; yoksulum...

Yoksun; yoksulum... Ve en çok seni özledim ben; Karşı komşunun sokağa çıkağı zamanı beklemeyi her tazeyi anne gibi sevmeni sanki ayıpmış gibi kimselere söylememeni ve o bisikleti ilk gördüğünde koşuşunu yağmurlu bir günde annenin elinden yediğin ekmeği ıslanan sokaklara bakıp duygulanmanı. Yaz akşamlarında oturduğun kaldırımları oturduğun çam ağacının dibini Seni bir kez daha...
  4. yoKluğuNda yoKsuLum

yoKluğuNda yoKsuLum

yOkLuğunda yOksuLum... Yoksun ya ? Sevdamı Salıverdim Gecelerce Sana Hasretimi yaktım da mektubun ucunda Ellerimle yolladım.. Tek tek Her gün Bir parça, paramparça özledim ben seni.. Sığdıramadım yere göğe aşkımı.. Kendimi sana teslim etmiştim çoktan Çoktan Gözlerim ve çırpınışlarıyla yüreğim senin olmuştu Yokluğunla cebelleştim durdum! her gün bir parça, paramparça özledim ben seni..Öyle...

Sayfayı Paylaş