gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yol Arkadaşım Üzerine

Konu, 'Biten Diziler' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

Yol arkadaşım üzerine... Çağan Irmak imzalı ve piyasamızın genç yönetmenlerinden Irmak Çığ'ın yönetiminde "Yol Arkadaşım" Kanal D'de başladı. Jenerik müziği sizi bir masal dünyasına götürüyor. Hani saf duygular diye bir laf vardır, tertemiz, bembeyaz işte öyle bir duygu... Tabii akordeon bu olayı sağlıyor. Genelde bizim jenerikler çatık kaşlıdır, kıskançlık, entrika, aldatma endeksli dizilerimiz olduğundan, izleyiciye jenerikte "bak geliyorum haaa" der müzik. Bu dizi böyle değil. Yaşamın bir anında hiç de hoş olmayan bir geri dönüşün hikâyesini aslında, çok güzel tarif ediyor. Bu enstrüman seçimi çok yerinde olmuş. Yani akordeon... Küçük ayrıntıların yan yana gelmesidir hayata dair güzellikler. Büyük aşklar, büyük hayaller hikâyedir. Dizide benim en çok hoşuma giden ayrıntılarda olabildiğince kalabilmesi. Bakışlarda, seçilen mekânlarda bu ayrıntılar yan yana getirilmiş. Çağan Irmak "keskin" liği sevmeyen bir sinema adamı. "Çemberimde Gül Oya"da mesela böyleydi. Burada da onu tanıyan hem bu dizide hem de "Babam ve Oğlum" da onun sağ kolu olan bir isme yönetmenliği teslim etmiş; Irmak Çığ. Nitekim bu dizide de hissediliyor aynı durum.
    Cast seçimi genel olarak gayet iyi. Ama örneğin Suat karakterinin dublajı zayıf. Yani o ses o yüze yakışmamış.
    Ege yöresinin şivesi üzerine ahkam kesecek halim yok. Ama kulağıma hani dizide tam oturmamış gibi geldi, bir yapaylık var. Dizi ile ilgili ilk yorumları okudum. Bu yörede oturduğunu (hatta köyünde) bir izleyici de aynı şeyi yazmış. "Babam ve Oğlum"daki başarıdan uzak olduğunu söylemiş.
    Ben hikâyeyi sevdim. Belki de bir kaçmanın ve başka bir yerde yeniden başlamanın içimdeki heyecanını uyandırdığı için sevdim...
    Bu arada anlaşıldı, olayların orta yerine Suat ve Ayla geliyor. Bu ikilinin arasına Sertaç da mutlaka daha etkin bir şekilde katılacak.

Yol Arkadaşım Üzerine konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cengiz Kurtoğlu - Yol Arkadaşım

Cengiz Kurtoğlu - Yol Arkadaşım

cengiz kurtoğlu her sabah bu yolda karşılaşırdık her sabah bu yolda karşılaşırdık cengiz kurtoğlu Her sabah bu yolda karşılaşırdık Gözgöze bakışıp selamlaşırdık Soğuk bir kış günü senle tanıştık Nerdesin şimdi sen yol arkadaşım?? Eskiyi andıkça gözlerim dalar Maziye baktıkça yüreğim yanar Unutmadım seni geçsede yıllar Nerdesin şimdi sen yol arkadaşım Bir yuva...
  2. Yol Arkadaşım

Yol Arkadaşım

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Yol Arkadaşım Konusu

Yol Arkadaşım Konusu

yol arkadaşım konusu Yol Arkadaşım'ın Konusu Daha önce adı Elim Sende olarak düşünülen ve hatta altta gördüğünüz afişi hazırlanan dizi, Ege’nin bir kasabasında doğan bir çocuk annesi genç bir kadının başından geçenler anlatılıyor. “Ege’nin şirin bir kasabasında doğmuş, ailesini kaybettikten sonra kendisine çok düşkün olan babaannesi ve yıldızının barışmadığı amcası tarafından...
  4. Yol Arkadaşım OyuncuLarı

Yol Arkadaşım OyuncuLarı

yol arkadaşım oyuncuları yol arkadaşım oyuncular goncagül sunar hamile ıraz yöntem serhat kılıç Senaryo: Çağan Irmak Yönetmen: Irmak Çığ Proje Tasarım: Tomris Giritlioğlu Oyuncular: Özge Özberk ( Ayla ) Polat Bilgin ( Suat ) Sinan Tuzcu ( Sertaç ) Tanju Tuncel ( Bahriye ) Ayşe Tunaboylu (Hamiyet) Ayşenil Şamlıoğlu...
  5. Kumaş üzerindeki lekelerden kurtulmanın yolları...

Kumaş üzerindeki lekelerden kurtulmanın yolları...

Kumaş üzerindeki lekeler çay - Beyaz kumaşta: Limon suyuyla silin. Sonra soğuk suyla durulayın. - Renkli kumaşta. Taze lekeyi yumurta sarısını suyla karıştırarak ovuşturun. Leke eskiyse, gliserinli suyla silmeniz gerekir. Halı üzerindeki lekeler: -Eşit ölçekteki alkol ve sirke karışımıyla lekeli yerleri siliniz. Kumaş üzerindeki boya lekeleri - Leke henüz oluşmuşsa, yani tazeyse en...

Sayfayı Paylaş