gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Yollar...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

[FONT=Times New Roman, Times, serif][​IMG][/FONT] [FONT=Times New Roman, Times, serif]Yollar [/FONT]
    [FONT=Times New Roman, Times, serif]Varsın biraz da yollar çeksin benim cefamı
    Artık verin çocuklar, artık verin asamı!.
    Bir başka kainata, bir başka yurda yol var;
    Siz örtünün garipler siz örtünün abamı!
    Yorgun düşüp uzandım altında asumanın;
    Gölgende buldum ey dal bir anne ihtimamı.
    Şahane manzaraydı dünya sınırlarında
    Bir kubbenin rüku’u, bir zirvenin kıyamı.

Yükseklerinde ömrün dağlar, sular kovuklar:
    Yükseklerin diliyle tekrar edin nidamı!
    Dağlar lisana geldi, gökler lisana geldi;
    Şerh oldu Mesnevi’den yıldız
    Şerh oldu Mesnevi’den yıldızların kelamı.
    Şeffaf mavinizden abdest alıp el açtım
    Artık yakındayım, ey gökler, duyun duamı!
    [/FONT]

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yollar...
    emeğine sağlık

Yollar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yollardayız

yollardayız

“Mademki insansın, mademki duyuyor, düşünüyor ve seziyorsun, öyleyse büyük hakikati bulmak için gönlünü ve idrakini yoracaksın. Duyduklarını ve bulduklarını münasib kimselere söyleyeceksin.” Mevlana böyle buyuruyor. Bu mantığa göre, düşünme ve hissetme kabiliyetine sahip olmak “düşünme ve hissetme” vazifesiyle muvazzaf (vazifeli) olmak demektir. Akla ve gönüle sahip olan insan düşünecek ve...
  2. Yol Açın, Yolunuz Açılsın

Yol Açın, Yolunuz Açılsın

Hikayemizdeki kral, halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar vermiş. Yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce hatırlarda kalacak bir yarışma düzenlemek istemiş. İsteyen herkesin bu yarışmaya katılabileceğini ilanmiş ve yarışmanın sonunda bu yoldan ''en güzel geçecek'' kişiyi kendisinin belirleyeceğini söylemiş. Yarışma günü memleketin her yerinden insanlar başkente akın etmiş. Bazıları en...
  3. Yol

Yol

Tek şeritli ve düz yol İslam dini ve bu dinin koyduğu prensiplere, tali ve çok yollar dine sonradan sokulan bid'at ve hurafelere, Anayola çıkan tali yol, insanı hakka götüren iş ve fiillere, doğru yolu bulmaya, İslamla şereflenmeye, günahları tterk etmeye, Yol olduğu halde bunun dışında yürümek dinen bozukluğa, Yolunun kesilip, eşyalarının alınması dostondan dolayı sıkıntıya girmeye, Doğru yol...
  4. Yol yol uzuyoruz

Yol yol uzuyoruz

Yüreğim ardımda, Yüreğimde sen... Geliyorum bir yerlere, bir yerlerdense gidiyorum. Ardımdan gelen bu aşkı sahiplenmek öyle huzur verici ki. Yol yol uzuyoruz, Ardımızda ne bir siren sesi, Ne bir karabasan gürültüsü.. Sen gittiğinden beridir, portre fotoğrafım yok benim. Sadece gidişime şahit yol resimleri... Yol yol sana uzuyorum... Bağlayacağım yüreğine yüreğimi kör...

Sayfayı Paylaş