gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

YÖnetİm DaniŞmani Ve Çoban

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Çoban yol kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Yanına bir jeep yanaşmış. Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı bir sürücü aşağı inip çobana sormuş: "Kaç tane koyunun olduğunu bîlirsem bana onlardan bir tanesini verir misin?" Çoban bir adama, bir koyunlara bakmış, "Tamam!" diye cevap vermiş. Genç adam arabasını parketmiş, telefonunu bilgisayanna bağlamış, bir NASA sitesine girmiş, GPS'ini kullanarak yeri taramış, bir data base ve logaritmayla doldurulmuş 60 excel tablosu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş ve "Tam olarak 1586 adet koyunun var!" demiş. Çoban "Doğru!" diye cevap vermiş, "Koyununu alabilirsin!" Genç adam hayvanı almış ve jeep'inin arkasına koymuş. Bu sefer çoban genç adama dönmüş ve "Ben de senin İşinin ne olduğunu bilirsem koyunumu geri verir misin?" diye sormuş. Adam "Evet, neden olmasın?" diye cevaplamış. Çoban "Sen bir yönetim danışmanısın!" demiş. Genç adam "Nasıl oldu da bildin?" diye sormuş. Çoban "Çok basit!" diye cevap vermiş, "Buraya çağrılmadan geldin, bu bir... ikincisi, benim zaten bildiğim birşeyi bana söylemek için benden bir hayvan aldın. Üçüncüsü, yaptığın hiçbirşeyden anlamıyorsun, çünkü köpeğimi aldın!"

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: YÖnetİm DaniŞmani Ve Çoban
    :D:D Bunu da okumuştum ama ellerine sağlık, çok hoşuma gider bu...

YÖnetİm DaniŞmani Ve Çoban konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitim ve Kalite Yönetimi

Eğitim ve Kalite Yönetimi

Bütün Örgütler içinde bulundukları çevre tarafından etkilenmektedir. Eğitim Örgütleri de içinde bulundukları çevreyi etkilemekte ve yine bu çevre tarafından da etkilenmektedirler. Toplumun şekillenmesinde rol oynayan eğitim kurumlarının bir bütünlük ve beraberlik içinde geleceğe yönelik öğrenci yetiştirebilmeleri, öğrencilerin ve toplumun beklentileri doğrultusunda eğitim vermeleri ile mümkün...
  2. Finans ve Finansal Yönetim

Finans ve Finansal Yönetim

finansal yönetim nedir Finans ve Finansal Yönetim Diğer disiplinler île kıyaslandığında modern finans kısa bir tarihe sahiptir ve 1950 lerde önem kazanmaya başlamıştır. 1950 ' lerden itibaren finans esas itibariyle finansal piyasalara ilişkin faaliyetlerde doğan özel bir sorunlar gurubu ü/erinde yoğunlaşan ayrı bir disiplin olarak iktisattan ayrılmış ve gelişmeye başlamıştır. Hsas...
  3. Çoban Çantası Bitkisi ve Faydaları

Çoban Çantası Bitkisi ve Faydaları

Çoban çantası faydaları resimli çoban çantası nedir ne işe yarar çoban çantası nelere iyi gelir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan çoban çantası bitkisinin faydaları ve kullanımı hakkında elimizde bulunan bilgiler şöyle melekler :) Çobançantası (Capsella bursa-pastoris L.), yol kenarlarında, çayırlarda, tarlalarda, hendeklerde, bayırlarda ve sebze bahçelerinde yetişen bu çok değerli...
  4. Çoban Çantası Otu ve Faydaları

Çoban Çantası Otu ve Faydaları

çoban çantası nedir çoban çantası otunun faydaları çoban çantasının faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden çoban çantası otu ve faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Çoban Çantası (Capsella bursa-pastoris): 40 cm boylarında, beyaz çiçekli, otsu bir bitkidir. Tanen, saponin, çeşitli flavonlar, organik asitler, reçine, potasyum ve...

Sayfayı Paylaş