Yorgun kalplere ilkyardım servisi

M

Misafir

Forum Okuru
Yorgun kalplere ilkyardım servisi
Aşkı yaşamak çok güzel, bir de sorunsuz olsa...
Ama üzülme, sorunlarının üstesinden gelmek
için ilkyardımı sana Hey Girl yapacak!

Teşhis: "BENİ SEVMİYOR" Uzun zamandır onun sana olan ilgisini artırmak için neler yapmadın neler; yeni kıyafetler aldın, cep telefonuna aşk mesajları yolladın... Ama nafile, galiba bu iş olmayacak.
DİKKAT
Paniğe gerek yok, biraz sakin olur musun!
İLKYARDIM
Öncelikle illa bu aşkı yaşamak istiyor musun, ona karar ver. Cevabın "evet" ise, radikal değişiklikler yapmayı deneyebilirsin. Arkadaşlarınla beraber eğlenceli partiler düzenle, onlarla sık sık alışverişe çık. İnsanların senden beklemediği tarzda hareketler yaparsan, diğer arkadaşların gibi onu da şaşırtabilirsin.
Teşhis: "YABANCILAŞMAYA BAŞLADIK" O, senin için ne kadar özel ve anlamlı biriydi. Ta ki seni hayal kırıklığına uğratana kadar... Üstelik seni eskisi kadar umursamıyor.
DİKKAT
Önce gözyaşlarını sil ve kendini toparla.

İLKYARDIM
Kendini toparlayıp sakin kafayla aranızda geçen tatsızlıkları düşün ve olaylara dışarıdan birisinin gözüyle bakmaya çalış. Hatalı olan belki de sensin; bu durumu gözden geçirmelisin.
Teşhis: "YANINDA GEZİNEN O KIZA SİNİR OLUYORUM" Etrafında sık sık kızlar olması seni rahatsız ediyor. Bazen kıskançlıktan delirecek gibi oluyorsun ve onun yüzünden erkek arkadaşını yakın markaja alan kızlarla aran açılıyor.
DİKKAT
Bu tutumun hastalık boyutuna varmamalı.

İLKYARDIM
Unutma, ilişkiler karşılıklı güvene dayanır. Güven ve saygı olmazsa arkadaşlığınızı yürütemezsiniz. Kıskançlık sebeplerini gözden geçir ve sudan bahaneler yüzünden boşuna tartışma çıkartma. Gerçekten rahatsız olduğun durumlarda ise, ona neden kıskandığını izah etmeyi dene.
Teşhis: "EYVAH, ÜÇ KİŞİYİZ" Tesadüfe bak ki, arkadaşın ve sen aynı çocuktan hoşlanıyorsunuz! Ortada tam bir kaos var, sen de içinden çıkamıyorsun. Onu kazanmak için savaşmaya hazırsın, ama arkadaşınla ilişkinin ne olacağı seni çok endişelendiriyor.
DİKKAT
Arkadaşın mı, o mu? İyi düşün.

İLKYARDIM
Arkadaşına, ona olan ilgini açıklamakla işe başlamalısın. Bu işin sonunda mutlaka üzülen bir taraf olacak, ama olayları büyütmeden aranızda anlaşmayı deneyin. İkiniz de sakin sakin düşünerek ne yapmak istediğinize, sonuçları da göz önüne alarak karar verin.
Teşhis: "BANA AŞIK OLUYOR" Sevgili olmayı aklından bile geçirmediğin bir erkek arkadaşınla son zamanlarda çok samimi oldun. Sana ilgisi varmış ve onun kız arkadaşıymışsın gibi davranıyor.
DİKKAT
Yanılıyor olabilir misin? Onun hareketlerini bir kez daha gözden geçir.
İLKYARDIM
Eğer gerçekten onunla sevgili olmak istemiyorsan, ona durumu açıkla. Aranızda bir şey olamayacağını söylersen o da daha fazla hayal kırıklığı yaşamaz ve arkadaşlığınız zedelenmez. Bunun için ona biraz zaman ver; onun için bin anlamın varsa, doğru kararı verecektir.

Geri