gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yosun Sabunu Faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yosun sabunu faydaları yosunlu sabun yosun sabununun faydaları sabunu kullananlar Sizlere yosun sabunu faydaları ve güzellikle sağlık açısından yararları konusunda işinize yarayacak bilgileri paylaşıyorum. [​IMG]
    Yetiştiği Yer : Deniz ve okyanuslarda

Kullanılan Kısmı : Deniz yosunu (Mineral açısından zengin yosun kullanılmaktadır)

Sağlık Açısından Özelliği : Yosun sabunu selülit için birebirdir.Cilde duruluk ve ferahlık verir,denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır,yosun tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır,bakterilere karşı koruyucudur,yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yok eder.Yosunlar yüksek miktarda protein,mineral ve vitamin ihtiva ederler,kalsiyum,fosfor ve iyot açısından zengindirler.

Yosunlar A.C.B1.B2.B6.B12.E gibi vitaminleri bünyesinde bulundurur.
    1.vitamini cildin dengelenmesinde
    2. vitamini tenin parlamasında
    3. vitamini kolajen özümlenmesinde etkilidir
    4. vitamini kolajen ve ilastin lifletirir oluşumunda yer alır ve cildin yaşlanmasını önler.

2. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    baya faydaliymis bu sabun

Yosun Sabunu Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Defne sabunu ve faydaları

Defne sabunu ve faydaları

zeytinyağlı defne sabunu faydaları arap sabunu faydaları arap sabununun sabununun saça defne saça Aslında ben banyoda pek sabun kullanmam sebebi cildimin çok hassas ve kuru olması fakat defne sabununun özellikllerini öğrendikten sonra bu sabunu denemeye karar verdim çünkü gerçekten özelliklerine ve faydalarına baktığımızda kullanmanız için birçok artı nedenle çıkıyor karşımıza Bakın defne...
  2. Bıttım sabunu ve faydaları

Bıttım sabunu ve faydaları

arap sabunu faydaları bıttım sabunu faydaları arap sabununun bıttım forum çeşitleri Her yörenin nam salmış bazı özellikleri ve ürünleri vardır Siirt ilinin de kendine has çok özel bir sabunu var ve bu sabun birçok derde deva çoğu rahatsızlıklara ve hastalıklara iyi geliyor Şimdi bu ünlü sabun ile ilgili daha detaylı bilgilere geçiyorum Bıttım sabunu Siirt ilimizde yetişen özel Çitlembik...
  3. Yosunun faydaları

Yosunun faydaları

yosunun faydaları yosunun faydalari Yosun ve faydaları hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri sunuyorum Yosun (moss): Nemli ağaç gövdelerinde, kayaların diplerinde, denizlerde asalak olarak yaşayan bir bitki türüdür. Rizoyit adı verilen kısımlara sahip, klorofil içeren çiçeksiz sporlu bitkilerdir. İpliksi, yapraksı, şeritsi, tüpsü, makroskobik ya da mikroskobik olabilirler. Yosunlar, tıp,...
  4. Yosun Kürlerinin Faydaları

Yosun Kürlerinin Faydaları

Yosun nedir, Yosunun faydaları nelerdir, Yosun kürleri Yazın denizde yüzerken bir yerimize değdiğinde tüylerimizi diken diken eden yosunların aslında insan sağlığına pek çok faydaları var melekler :) Yosunların faydalarını ve kullanım alanlarını merak ediyorsanız, buyrun yazımıza :tik: Hepimizin bildiği yosun, yani, çiçekleri olayan su bitkilerinin, su yüzeinde ve diplerinde...
  5. Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz sapı yararları kiraz sapı zayıflatırmı Kiraz sapı faydaları Meyvesini hepimizin sevdiği kirazın sapı da bazı rahatsızlıklara iyi geliyor melekler :) Kiraz sapının hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini ve kullanımını öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz :) Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanı...

Sayfayı Paylaş