gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

YouTube'a terörizm ayarı!

Konu, 'Donanım Haberleri İnceleme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

YouTube'a terörizm ayarı! YouTube sunucularında saklanan terörist eğitim videoları için radikal bir karar aldı. Peki ama...

YouTube, terörizm reklamı yapan videoları silme kararı aldı.

ABD'nin Connecticut eyaletinin Senatörü Joseph Lieberman'ın başvurusunu değerlendiren Google yetkilileri, terörizm ve teröristlerin reklamını yapan video görüntülerinin Youtube video paylaşım sitesinden kaldırılmasına karar verdi. Terörist eğitimi videolarının yanı sıra insanları şiddet eylemleri için kışkırtan, nasıl bomba yapılacağını ve keskin nişancılığı öğreten video görüntüleri de yasaklandı.

Google'ın kararını destekleyenler, yasaklamanın El Kaide terör örgütünün internet ortamındaki propaganda ve eğitim faaliyetlerini azaltacağına düşünüyor. Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın sözcüsü Richard Koko, terörist eğitim videolarının internet ortamında daha az yer almasının iyi bir haber olduğunu, ancak dünyadaki farklı internet sitelerinde gösterilen bazı videoların da soruşturma ve istihbarat değeri taşıdığını, bu tip videoları yakından takip ettiklerini söyledi.

Amerikan Georgetown Üniversitesi'nden terörizmle mücadele konusunda uzman olan Profesör Bruce Hoffman, terörist eğitim videolarında kurbanların boğazının nasıl kesileceği, intihar kemeri ve ev yapımı patlayıcıların nasıl yapılacağı, insanlara sezdirmeden nasıl baskın düzenleneceğinin de aralarında bulunduğu çok sayıda yöntemin öğretildiğini ifade etti.

YouTube'a terörizm ayarı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. YouTube'dan evrensel adım

YouTube'dan evrensel adım

Dünyanın en çok tercih edilen video paylaşım sitesi olan YouTube, dokuz ülkede sitenin uluslararası sürümlerini kullanıma açtı. Yakın bir zaman önce arama motoru Google tarafından satın alınan YouTube, Brezilya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya İtalya, Japonya ve Polonya'da şube açarak bu ülkelerin kullanıcılarına kendi dillerinde hizmet vermeye başladı. Google'ın hemen...
  2. Myspace YouTube'a meydan okuyor

Myspace YouTube'a meydan okuyor

İnternetin en büyük sosyal iletişim sayfası Myspace, YouTube'a meydana okuyacak hatta tahtından indirecek bir video izleme sitesi kurduğunu duyurdu. Hâlihazırda amatör ve ev yapımı videoların veya haber programları ile "webisodes" olarak bilinen seri halindeki video şovları gibi profesyonel yapımların bulunduğu bir platform olma özelliğine de sahip olan MySpace, henüz test aşamasında...
  3. YouTube'dan büyüğü de var

YouTube'dan büyüğü de var

YouTube'un tahtı devrildi: Yeni kral kim? Google'ın yıllardır en çok ziyaret edilen sitesi olan YouTube tahtını diğer bir siteye bıraktı. Sanal dünyanın hemen her köşesinde, farklı bir konuda büyük bir rekabet yaşanıyor. Her site veya her servis kendine rakip gördüğü diğer site ve hizmetlerden bir adım önde olabilmek için durup dinlenmeden yarışını sürdürüyor. Muhtemelen bu rekabet en az...
  4. Youtube'un Kapatılmasına Google'dan Açıklama!

Youtube'un Kapatılmasına Google'dan Açıklama!

youtube kapatıldı, youtube açılacak mı, youtubeun kapatılması YouTube'un Dün akşam saatlerinde Türkiye genelinde TİB erişime kapatılmasının ardından Google'dan ilk açıklama geldi. Açıklamada YouTube'un yasaklanmasıyla ilgili herhangi bir ibarenin bulunmaması ise dikkat çekti. Google Inc. sözcüsü konuyla ilgili şu sözleri kaydetti: "Türkiye’deki bazı kullanıcılarımızın YouTube’a...
  5. Youtube'un Kapatılmasıyla İlgili Dış Basındaki Haberler!

Youtube'un Kapatılmasıyla İlgili Dış Basındaki Haberler!

youtubeun kapatılması, youtube açılacakmı, youtube neden kapatıldı Sevgili melekler, dün akşam saatlerinde Youtube'a erişimin durdurulmasının ardından dış basın bu haberi "acil" koduyla duyurdu. AFP son dakika gelişmesi olarak geçtiği haberinde “Türkiye, Twitter’ın ardından YouTube’u da yasakladı” dedi. Ajans, Hürriyet'in haberini kaynak göstererek, hükümetin YouTube yasağı...

Sayfayı Paylaş