gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

YSK'nın Seçim Yasakları

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

seçim yasakları ne zaman başlar 2011 seçim yasakları kaç gün önce başlar YSKnın seçim kurulu yasakları, nelerdir, neler yapılmalı, yapılmaması gerekenler, 2011 seçimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    12 Haziran 2011 günü sandık başına gideceğiz.YSK o gün için konulan yasakları açıkladı.Şöyle ki;

''Sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılamayacak, içkili yerlerde umumi mahallerde alkollü içki verilemeyecek, içilmesi yasak olacak.

Oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek.

Sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse, 5237 sayılı TCK'nın 6. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendinin (1), (2), (3) ve (5) numaralı alt bentlerinde gösterilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

Oy verme günü saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak YSK tarafından seçimle ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.''

YSK'nın Seçim Yasakları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yasak

Yasak

Yasak ama ; Sarıl bana ! Buna gerçekten ihtiyacım var
  2. o yasak bu yasak

o yasak bu yasak

Derste konuşmak yasak, Ağzımızımı bantlasak. Yemek yemek yasak, Midemize kilitmi taksak. Sınıfta kalmak yasak, Okuyup inekmi olsak. O yasak bu yasak, Vallahi arkadaşlar, Şu okuldan, BİR MENZUN OLSAK
  3. Seçim yasakları başlıyor

Seçim yasakları başlıyor

29 Mart yerel seçimleri için propaganda yasağı bugün başlıyor. Bugünden itibaren açılış ve temel atma törenleri yapılamayacak. Seçim propagandasına dönük gezilerde makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalar kullanılamayacak. YSK’nın belirlediği seçim takvimine göre; ayrıca İl ve ilçe seçim kurullarınca gösterilenler dışında açık ve kapalı yerlerde toplu olarak propaganda...
  4. İşte seçim yasakları

İşte seçim yasakları

Yüksek Seçim Kurulu, 29 Mart günü uygulanacak yasakları belirledi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 29 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin, sağlıklı ve düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla uygulanacak yasakları belirledi. YSK'nın kararına göre, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un 79. maddesi gereği, oy verme günü olan 29 Mart...
  5. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...

Sayfayı Paylaş