gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Yüce Allah' içten bir dua..

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

içten bir dua içten dualar dua en icten dualar
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Rabbim dualarımız kabul etsin.. [/FONT] [FONT=comic sans ms,sans-serif][/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]'Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere' [/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Gecelerden sabahlara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldim kapına! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Biliyorum, güllerden geçer sana giden yolları Yakarışlarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim.[/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Ey kalpleri nuruyla sarıp okşayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarımda, kapına geldim. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]'Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere' diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Öğrendim ki dua, aşığın maşuğuna bir haber salmasıdır; gözyaşlarıyla yazılmış bir mektubu. Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş.[/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]İste, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemiş hesapların korkusuyla, titreyen yüreklerimizin bir lahza umut adına geldik kapına Ah gelebildik mi, bir haber var mi affına dair? [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Acziyetimi alarak koynuma, bir dervis hırkasıyla, sevgili Eyyüb' unun sabrını yüklenerek gelebilmek isterdim kapına! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Meryem örtülerimle örtünebilseydim Tur Dağındaki o ses bir yankı bulabilseydi ruhumda insanlığım adına. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Rahmetini serp, taşlaşan gönüllere Ey Rabbim! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Sanadır münacatım, yalnız Sana olsun aşkım lütfeyle![/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Bir avuç ateş böceği uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Seni aradım durdum gönüllerin yalnızlığında çöllerinin, menzilsiz yollarında ve bir katre rahmetine muhtaç toprağında. Ah perde, ah şah damarım! Sefkâtinin gölgesine sığınıyorum Ya Rabbim! [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Hiçliğin zerresinden kavrulmaya can attığım demdir. Vedutsun! iltifatına muhtacız Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatına. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Dua dua açılırmış Sana giden kapılar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapında yalvarmaya geldim. Senden korkum nar değil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sıla-yı rahimi, cananı, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rızan: ilahi ente maksudi.. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldırıp başımızı sonsuzluğa bakmaya yüzümüz yok! Layık olamadık. Pişmanlığın dehlizlerinde boğuluyorken ağlayamadık, derinden sessizce Zayıf irademizle, alaca karanlık yüreklerimizle bir damla gözyaşı getirebilseydik yürekten, ihlas adına. Biliyorum pişmanlıklara delil kabul ederdin [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Yüreğin zayıf noktalarında mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çıkar kelepçelerini o aleyhillanenin çıkar ne olur, dostlarının hatırına.[/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Âzad et Ya Rabbim! Şüphelerin oyuncağı olmuş aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanın gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi değil, sırat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasip eyle. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Şehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya. Bedenler değil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Biz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu. Biz yeryüzü tanrılarının eteğini öptük. [/FONT][FONT=comic sans ms,sans-serif]Diz boyu battık çirkefine alemin. Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlığın, Sana koşmasını nasip eyle.[/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Tövbe kapılarının ardına değin açıldığı ve meleklerin kanatlarıyla yeryüzüne kapandığı günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb aşkını gönüllerimize nakşet. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]İste can pazarında canımızı satmaktayız, bir iltifatın uğruna. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Gülistanında renksiz, kokusuz bir yaprak olmayı çok görme. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Yüce kapında kıtmir olanlardan eyle. [/FONT]
    [FONT=comic sans ms,sans-serif]Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor. [/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Duaları semadan çevrilmeyenler hatırına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine isleyenler adına, tövbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla [/FONT]Ya Rabbim! .. Ben pişmanım! .. Ben pişmanım! ..
    (alıntı)

orjinal-catlaq ve sebobelemir bunu beğendi.
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yüce Allah' içten bir dua..
    emeğine sağlık

3. bitaneyim

bitaneyim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel emeğine yüreğine ellerine sağlık

4. sebobelemir

sebobelemir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel ve içten bir dua okurken gözyaşlarıma hakim olamadım.rabbim dualarımızı kabul etsin.....

5. orjinal-catlaq

orjinal-catlaq Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.944
    Ödül Puanları:
    0
    emegine saglık arkadaşım

6. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzeldi teşekkürler

Yüce Allah' içten bir dua.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duaların hepsini içine alan bir dua

Duaların hepsini içine alan bir dua

duaların hepsi duaların tümü dua toplamak dua toplama toplama duası Duaların hepsini içine alan bir dua 1495. Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu, fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik. Bunun üzerine: - Yâ Resûlallah! Pek çok dua okudun, biz onları ezberleyemedik, dedik. O zaman Resûl-i Ekrem şöyle buyurdu: - O duaların...
  2. Allahım.. (dua)

Allahım.. (dua)

allahim dua ALLAHIM BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük ya şamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğ ünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta dü şmanlarımı da sevebileyim... BANA...
  3. Yüce Allah İlahisi

Yüce Allah İlahisi

Gül yüzünü rüyamızda... Gül yüzünü rüyamızda Gürelim ya RESULALLAH Gül bahçene dünyamızda Girelim ya RESULALLAH Sensin gönüller sultanı Getiren yüce Kur'anı Uğruna tendeki canı Verelim ya RESULALLAH Aşkınla yaşarır gözler Hasretinle yanar özler Mubarek ravzana yüzler Sürelim ya RESULALLAH Veda edip masivaya Yalvarıp yüce Mevlaya Şefaat - Mustafa' ya Erelim ya RASULALLAH.......
  4. Yüce Allahımıızn 99 isminden dualar..

Yüce Allahımıızn 99 isminden dualar..

Yüce Allahımıızn 99 ismine özel dualar..Rabbim hepimizi sevgili kullarından eylesin.. ALLAH(cc)! Sensin Allah(cc) sanadir kullugum Sendedir çarem seninledir varligim Seni arar ruhum seni anar kalbim Baskasina degil sana muhtacim Baskasini degil seni çagiririm Baskasi yaratilmistir sen yaradansin Baskasi devamsizdir sen daimsin ve daim eyleyensin Baskalari muhtaçtir sen ihtiyaçsizsin...
  5. Eşler için bir dua

Eşler için bir dua

ve elgaytü aleyke mehabbeten minni ve elgaytü aleyke mehabbeten minni duası eşin sadık olması için dua Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin. İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç,...

Sayfayı Paylaş