gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yufka ekmek

Konu, 'V-Y' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Rüyada görülen yufka ekmek, genis riziktir.Bir kimse rüyada yufka ekmek yedigini görse, nzki genis olur. Ufak yufka ekmekleri yemek ise, geçimin orta halli olmasina isarettir

Yufka ekmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. Yufka

Yufka

Geniş rızka delalet eder. Gözleme, geniş ve seçkin rızka delalet eder.Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka almak, sizin himayenizde olan bir kimsenin sizden aldigi cüretle...
  3. Mercimekli Yufka Böreği

Mercimekli Yufka Böreği

mercimekli yufka böreği =Malzemeler= Süre:40 dk - 4 Kişilik - 3 adet hazır yufka - 1/2 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek - 2 adet yumurta - Yarım su bardağı süt - 10 yemek kaşığı sıvı yağ - 2 orta boy kuru soğan - 1 tatlı kaşığı tuz - 1 çay kaşığı karabiber =hazırlanışı= Önce içini hazırlayın. İnce doğranmış soğanı 5 yemek kaşığı sıvı yağda pembeleştirerek haşlanmış mercimek,...
  4. yufka mantısı

yufka mantısı

evet melekler mantı sever olarak buyrun afiyet olsun:) malzemeler 4 adet yufka 300 gr kıyma 1-2 soğan tuz,k.biber Sosu için: 1/2 lt et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ yoğurt sarımsak salça tuz kır. toz biber kıymayı hazırladıktan sonra yufkaları yarım daire kesip biraz sıvıyağ sürüyorun kıymayı boydan yerleştirin sonra 2 cm genişliğinde kesip tepsiye dizin sonra 200 derecede kızarana kadar...
  5. Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Kızlar selam yeni evliyim yaklaşık 1 ay kadar oldu ve ben bugün eşime güzel bir yemek yapmak istiyorum. Hazır yufka ile yufka mantısı yapmayı istiyorum :) Yahu öbür türlü aç hamuru baya bir uğraş veriyor insan. Şimdi bu mantının tarifini bana anlatacak eli ve bilgisi bu işlerde uzman bir arkadaşımız bana bu mantının yufka ile yapılışı ve bunun için gereken malzemeler ile püf noktasını...

Sayfayı Paylaş