gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

yufka mantısı

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

evet melekler mantı sever olarak buyrun afiyet olsun:) malzemeler

4 adet yufka
    300 gr kıyma
    1-2 soğan
    tuz,k.biber

Sosu için:

1/2 lt et suyu
    1 çay bardağı sıvıyağ

yoğurt
    sarımsak
    salça
    tuz
    kır. toz biber

kıymayı hazırladıktan sonra
    yufkaları yarım daire kesip biraz sıvıyağ sürüyorun kıymayı boydan yerleştirin
    sonra 2 cm genişliğinde kesip tepsiye dizin
    sonra 200 derecede kızarana kadar pişirin
    piştikten sonra et suyunu üzerine gezdirin
    tekrar fırında 20 dk bekletin

sarımsaklı yoğurt ve salçalı sosla birlikte sıcak servis hazırlayın

yufka mantısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş sarımsak tuz Yapılışı: İç malzemesini hazırlamak için: kıyma,soğan rendesi, tuz ve biberiyeler, bir kabın içinde...
  2. Yufka ekmek

Yufka ekmek

Rüyada görülen yufka ekmek, genis riziktir.Bir kimse rüyada yufka ekmek yedigini görse, nzki genis olur. Ufak yufka ekmekleri yemek ise, geçimin orta halli olmasina isarettir
  3. Yufka

Yufka

Geniş rızka delalet eder. Gözleme, geniş ve seçkin rızka delalet eder.Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka almak, sizin himayenizde olan bir kimsenin sizden aldigi cüretle...
  4. hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı hazır yufka mantısı hazır yufkadan mantı yufkalı mantı tavuklu yufka mantısı yufkadan hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş...
  5. Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Kızlar selam yeni evliyim yaklaşık 1 ay kadar oldu ve ben bugün eşime güzel bir yemek yapmak istiyorum. Hazır yufka ile yufka mantısı yapmayı istiyorum :) Yahu öbür türlü aç hamuru baya bir uğraş veriyor insan. Şimdi bu mantının tarifini bana anlatacak eli ve bilgisi bu işlerde uzman bir arkadaşımız bana bu mantının yufka ile yapılışı ve bunun için gereken malzemeler ile püf noktasını...

Sayfayı Paylaş