gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yüksek FSH nasıl değerlendirilir:

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

fsh hormonu değerleri fsh yüksekliği hormonu nedir yüksekliği Kadınlarda adet kanamasının 2-3 günü yapılan FSH ölçümü laboratuar normal üst sınırından fazla ise FSH yükselmesinden bahsedilir. FSH hormonu genellikle 37 yaşından sonra yükselme eğilimi gösterir. Kadınlarda menopoza girmeden yıllar önce (7-10 sene) FSH hormonunda seyrek olarak yükselmeler tesbit edilebilir. Zaman içinde bu yükselmeler daha sık olmaya başlar. FSH yüksekliğinin değeri arttıkça yumurtalıklardan yumurta geliştirme kapasitesinde azalma olabilir. Bu durum ancak ultrason takipleri ile tesbit edilebilir. Eğer yumurta gelişmesinde azalma söz konusu ise dışardan ilaç verilerek çocuk isteyen kadınlarda tedavi yapılabilir. FSH yükselmesi olan kadınlarda gebelik oranlarının biraz daha düşük olabileceği kendilerine anlatılmalıdır. Ayrıca klasik tedavilerle çok uzun süreler vakit kaybedilmemelidir. Bazen yeni evli ve 40 yaş üzeri kadınlarda her şeyin normal olduğu söylenip uzun süre tedavi yapılmadığına şahit oluyoruz.

Yüksek FSH nasıl değerlendirilir: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. VUK göre “Aktif Geçici Hesap Kıymetleri” nasıl değerlendirilirler anlatınız?

VUK göre “Aktif Geçici Hesap Kıymetleri” nasıl değerlendirilirler anlatınız?

1-VUK göre “Aktif Geçici Hesap Kıymetleri” nasıl değerlendirilirler anlatınız? Aktif Geçici Hesap Kıymetleri Madde 283 - Gelecek bir hesap dönemine ait olarak peşin ödenen giderler ile cari hesap dönemine ait olup da henüz tahsil edilmemiş olan hasılat, mukayyet değerleri üzerinden aktifleştirilmek suretiyle değerlenir. Zirai işletmelerde henüz idrak edilmemiş olan mahsuller için yapılan...
  2. fsh

fsh

merhabalar fsh yükseklügü nedeniyle tüp bebek yaptırmak istiyorum benimle aynı durumda lan veya aynı seyı yasayanların tecrübelerini paylasmak isterim :salıncak:
  3. fsh değeri yüksek çıkanlar yardım lütfen??

fsh değeri yüksek çıkanlar yardım lütfen??

kızlar fsh değeri yüksek çıkıpta aranızda hamile kalan varmı morelim cok bozuk lütfen bana yardımcı olun..benim kandan hormon değerlerıme bakıldı fsh degerım yüksek cıktı sonucum 110..ve doktor gebe kalamazsın cocugun olmaz dedi bana böle olupta gebe kalan varmı?
  4. Zamanı dolan kozmetik ürünler nasıl değerlendirilir?

Zamanı dolan kozmetik ürünler nasıl değerlendirilir?

son kullanma tarihi geçen kozmetik ürünler nasıl kullanılır,süresi dolan kozmetikler nerde kullanılır,süresi dolmuş kozmetikleri değerlendirme yolları Bildiğiniz gibi kozmetik ürünlerin ömrü kısa. Çoğu zaman ihtiyaçtan değil de renklerine, ambalajlarına bayılarak aldığımız kozmetik ürünleri göz önünde tutarsak, tüm bu ürünleri zamanı dolmadan kullanabilmemiz pek mümkün değil :) Zamanı...
  5. Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür?

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür?

Fsh hormonu, erkek ve kadınlarda üreme hormonlarına etki ederler ve bundan dolayı da cinsel hormonların gerçekleşmesini, cinsel farklılaşmanın oluşumunu bu hormon gerçekleştirir. Fsh hormonu bayanlarda yumurta oluşumunu erkelerde ise sperm oluşumunu etkilemektedir. Fsh hormonu folikül uyarıcı hormon olarak bilinmektedir. Bu hormon bayanlarda beyinde hipofizden salgılanır ve adından da...

Sayfayı Paylaş