Yulaf ezmesinin faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. yulaf ezmesinin faydaları yulaf ezmesi faydaları ezmesi ezmesinin yararları
  yulaf ezmesi, faydaları, diyet, kurabiye, nasıl yenir, nedir, kek  Kek ve kurabiye yapımında kullandığımız yulaf ezmesini, diyet yaparkende kullanıyoruz Melek'ler. Marketlerde çok rahatlıkla bulup satın alabiliriz...

  Peki yulaf ezmesinin daha başka ne gibi faydaları varmış; buyrun öğrenelim Melek'ler:)


  [​IMG]

  Yulafın yararları
  yulaf ezmesinin yararları
  yulafın faydaları
  yulaf ezmesinin faydaları
  Yulaf Bitkisi: Otsu bir tahıl bitkisi olan yulaf, bol miktarda nişasta içerir. B grubu vitaminler ile başta kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve demir mineralleri olmak üzere mineraller bakımından da zengindir.

  Yulafın ve Yulaf Ezmesinin Faydaları: Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Vücuda rahatlık verir. Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir. Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir. Dişleri korur. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İktidarsızlığa iyi gelir. Troid bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak, Guatrı önlemeye yardımcı olur. Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür. Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür. Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşı faydalıdır. Adet dönemindeki ağrı ve şikayetleri azaltır. Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Uyuşturucu ve sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olur.

  Yulaf Nasıl Kullanılır? Yulaftan yulaf ezmesi, unu ve ekmeği yapılabilir. Yulaf lapa haline getirilip çıbanların üzerine konursa faydası görülür. Yulaf çayı vücuda kuvvet verir, idrarı arttırır ve kabızlığı giderir. Yulaf unu özellikle çocuk mamalarında kullanılır. Yulaf ya da yulaf unu kaynatılıp elde edilen su süzülüp banyo suyuna katılırsa cildi korur, rahatlatır ve yumuşatır. Ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları giderir. Bebeklerdeki pişiklerde de etkilidir.
 2. oo süper bir bitki hem demiri al hem kalsiyumu, minerali .. birde magnezyumda varmış onu bilmiyordum bak saol adminim..

Sayfayı Paylaş