gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yulaf Nelere İyi Gelir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Yulaf hakkında bilgi Yulafın yararları Yulaf bitkisi ne işe yarar

Birçok insanın tadından hoşlanmadığı ancak bağırsakları çalıştırmasıyla bilinen yulafın baklın daha ne faydaları varmış sağlığımıza melekler :)

Yulafın faydaları: Otsu bir tahıl bitkisi olan yulaf bol miktarda nişasta içerir. B grubu vitaminler ile başta kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve demir mineralleri olmak üzere mineraller bakımından da zengindir.

Yulaf ezmesinin faydaları: Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Vücuda rahatlık verir. Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir.

Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir. Dişleri korur. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İktidarsızlığa iyi gelir. Troid bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak, Guatrı önlemeye yardımcı olur. Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür.

Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür. Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşı faydalıdır. Adet dönemindeki ağrı ve şikayetleri azaltır. Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Uyuşturucu ve sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olur.

Yulaf nasıl kullanılır: Yulaftan yulaf ezmesi, unu ve ekmeği yapılabilir. Yulaf lapa haline getirilip çıbanların üzerine konursa faydası görülür. Yulaf çayı vücuda kuvvet verir. Ayrıca idrarı arttırır ve kabızlığı giderir.

Yulaf Nelere İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Katranköpüğü Neye İyi Gelir ?

Katranköpüğü Neye İyi Gelir ?

Katran köpüğü nedir Katran köpüğü Faydaları Katranköpüğünün Yararları Bir cins mantar olan katranköpüğü, özellikleri ve faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Katranköpüğü; Çayır mantarlarındandır. Şapkasının alt yüzü dilim dilimdir. Katranköpüğü Faydaları Solunum yolları hastalıklarında kullanılır.
  2. Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

Karanfil kökü nerede yetişir Karanfil kökünün yararları nelerdir Karanfil kökü şifalı bitkiler Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden karanfilkökü bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gölgelik yerlerde yetişen sarı çiçekli bir çeşit bitkinin, karanfil kokulu köküdür. İlkbahar ve yaz aylarında toplanıp, kurutulur. İçeriğinde tanen vardır....
  3. Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Faydası Fesleğenin Faydaları Fesleğen neye iyi gelir Mis gibi kokusuyla restaurantların masalarını da süsleyen fesleğen bitkisi , yemeklerde olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılıyor melekler :) İşte fesleğenin faydaları ..:tik: Sakinleştirici özelliğiyle vücudu rahatlatır. Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız...
  4. Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpanın Yararları Arpanın Yararları nelerdir Arpa Neye İyi gelir Doğada ki şifalı bitkilerden biri de arpa melekler :) Bakın arpa ne gibi rahatsızlıklara iyi geliyormuş :tik: Arpa ekmeği yemek veya arpa çorbası içmek; şeker hastalığını iyi eder, kemikleri güçlendirir, kemik zafiyetini, kansızlığı ve halsizliği giderir. Kalbi kuvvetlendirir, düşük tansiyonu yükseltir, mide ve barsak...
  5. UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

unutkanlık nedenleri,unutkanlık sebepleri,unutkanlık nedn olur,unutkanlığa ne iyi gelir,unutkanlığın tedavisi varmı,unutkanlığa iyi gelen besinler,unutkanlık hakkında bilgiler Çağımızda büyük küçük demeden çoğu kimsenin serzenişidir unutkanlık. Bir çok kişi “Telefonumu nereye koymuştum? Arabanın kapısını kilitledim mi? Ocağın altını kapattım mı? Ben buraya neden gelmiştim? Pardon!...

Sayfayı Paylaş