gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Yumurta 30. ödülünü aldı

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Semih Kaplanoğlu’nun “Yumurta” adlı filmi Uluslararası alanda başarılar kazanmaya devam ediyor. [​IMG]

Başrollerini Nejat İşler ve Saadet Işıl Aksoy’un paylaştığıfilm İtalya’nın Roma kentinde bu yıl 14. sü düzenlenen Medfilm Festivali’nde “Eurimages Italia’ ödülüne layık görüldü. “Yumurta”, bu ödülle birlikte 30. Ödülünü almış oldu.
    Festival bu yıl Türkiye’yi ve Türk filmlerini “Onur Konuğu” olarak ağırladı.
    Semih Kaplanoğlu’nun “Yusuf Üçlemesi”nin ikinci filmi olan SÜT de Medfilm festivali gösteriminde büyük ilgi gördü.

(aa)

YUMURTA

Yönetmen:Semih Kaplanoğlu

Oyuncular:
    Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy, Ufuk Bayraktar, Tülin Özen, Gülçin Santırcıoğlu

Senaryo:Semih Kaplanoğlu, Orçun Köksal

Görüntü Yönetmeni:
    Özgür Eken

Sanat Yönetmeni:
    Naz Erayda

Kurgu:
    Ayhan Ergürsel, Semih Kaplanoğlu, Suzan Hande Güneri

Tür:
    Kurmaca

Süre:
    97 Dk.

Yapım:
    2007 - Türkiye/Yunanistan

Dağıtımcı:
    Kenda Film

Gösterim tarihi:9 Kasım 2007

Konu:Şair Yusuf, annesi Zehra’nın ölüm haberini alır ve yıllardır uğramadığı kasabadaki çocukluk evine geri döner. Bakımsızlıktan harap düşmüş bir evde onu genç bir kız, Ayla beklemektedir.

Yusuf beş yıldır annesi ile yaşayan bu uzak akrabadan habersizdir... Ayla’nın Yusuf’tan bir isteği vardır. Zehra’nın ölmeden önce adadığı adağı oğlu Yusuf yerine getirmelidir.

Taşra hayatının durağan ritmi, eski sevgili, dostlar ve hayaletlerle dolu mekanlar ve içini kaplayan suçluluk duygusu yüzünden Yusuf bu teklife karşı koyamaz. Ve Ayla ile birlikte üç-dört saat uzaklıktaki bir yatır türbesinde yapılacak kurban kesimi için yola çıkarlar. Kurbanlığın seçileceği sürünün bulunamaması yüzünden geceyi bir krater gölünün kenarındaki otelde geçirirler ve otelde rastladıkları bir düğünün atmosferi Yusuf'la Ayla'yı birbirlerine yaklaştırır.

Yumurta 30. ödülünü aldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Altın Bamya Ödül Töreni....

Altın Bamya Ödül Töreni....

“Altın Bamya”, Türkiye sinemasında, erkek egemen bakışın ağırlığına, kadınlara dair alanların daraltılmasına, kadınlara dair oluşan yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın yeniden üretilip temsil edilmesine ve bu ayrımcılığın kanıksanır kılınmasına bir eleştiri, bir karşı duruş, bir söz söyleme isteğiyle ortaya çıktı. “Altın Bamya” ön jürisi, 2008 yılında vizyona giren yerli sinema...
  2. Altın Yumurta

Altın Yumurta

arkadaslar bılgınıze muhtacım lütfen bana fıkırlerınızı yazın cok deneyımlı bılgısıne guvenebılecegım arkadaslar var cok fazla lutfen yorumunuzu esırgemeyın konuya şöyle baslayım ben 3 senelık evlıyım hıc korunmadıgımız halde bır kere bıle gebelık olusmadı evlılıgımın 1.senesınden sonra doktora gıttım genel bır muayene ıcın ve doktorum olusmayan gebelık ıcın tahlıller ıstedı kanda hormon...
  3. Newton hangi ödülleri almış

Newton hangi ödülleri almış

Merhabalar, Ünlü bilimadamı Isaac Newton acaba handi ödülleri almış, bilen var mı, araştırma ödeim ve hala bir sonuca ulaşamadım :/

Sayfayı Paylaş