gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Yumurta dolması yapalım mı?

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

yumurta dolması yumurta dolmasi Meleklerim; pazar kahvaltılarına çok güzel gidecek bir tarif.Ben genelde yaparım eşim çok beğenir.

YUMURTA DOLMASI
    Malzemeler:
    5 adet yumurta (10 kişilik )
    Yarım su bardağı beyaz peynir
    2 yemek kaşığı mayonez
    Pulbiber

Yapılışı:
    Yumurtaları haşlayın ve soğuyunca kabuklarını soyun.
    Dikkatlice ve uzunlamasına ortadan ikiye kesin.
    İçlerindeki yumurta sarılarını çıkarın ve bir kaba alın.
    Yumurta sarılarına beyaz peyniride ekleyip,çatalla ezin. Bu karışıma mayonez ve pulbiberide ekleyip,karıştırın.
    Hazırlanan harcı krema sıkma torbasına koyun.
    Kesilen yumurta beyazlarını servis tabağına dizin ve hazırlanan harçtan içlerine bolca sıkın.
    Dilediğiniz gibi süsleyip,kahvaltıda servis edebilirsiniz.
    AFİYET OLSUN.

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bende kahvaltıda yaparım ve keyifle yerim.

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Yumurta sarisina bircok sey karistirilabilir aslinda. Misafirler icin cok hos bir ikramlik :) basit , lezzetli , gosterisli :)

- - - Updated - - -

Yumurta sarisina bircok sey karistirilabilir aslinda. Misafirler icin cok hos bir ikramlik :) basit , lezzetli , gosterisli :)

sılam_nisa bunu beğendi.
Yumurta dolması yapalım mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elişi çantası Yapalım mı ?

Elişi çantası Yapalım mı ?

Malzemeler : Eski bir kot pantolon Herhangi bir eşarp Yapılışı Eski bir pantolonunuzu ağ yerinin biraz altından kesin ve paçalarını dikin. Kemer yerinede eşarbı geçirip sıkın.
  2. geyik yapalım mı?

geyik yapalım mı?

Dun Rampada Gormusler Seni, Dagitmissin Sanzimani Freni,bizde Asla Yok Oyle Ariza, Haydi Durma Sende Takil Otoaygaza! Sen Sen Ol Kapi Onunde Ask Yapma , Askin Gozu Kordur Ama Komsununki Asla Sana Yaza Yaza Yaz Geldi.mesaja Zam Geldi.daha Yazacaktim Ama Konturum Bitti... Sen Bir Meleksin,dagda Gezen Ineksin,ot Veririm Yemezsin,allah Belani Versin... Dun Gece Seni O Kadar Aradim Ki,soguk...
  3. bilgisayar anketi yapalım mı?

bilgisayar anketi yapalım mı?

1. Modeminizi kapattığınızda içinizde bir burukluk hissediyorsanız; http://www.meleklermekani.com/komik-yazilar-duvar-yazilari/131631-bilgisayar-anketi-yapalim-mi.html#post274317 3. Internet erişimi olmadığı icin annenizle haberleşemiyorsanız; 4. Telefon faturanız 2 sayfadan fazlaysa; 5. Esiniz resti çekip "Hayır, bilgisayar yatağa giremez!" dediyse; 6. Bilgisayar masanızın...
  4. Diyet kup yapalım mı?

Diyet kup yapalım mı?

Evet hem damağınıza hem zevkinize göre bir tatlı hemde diyet tatlısı kızlar yapıyoruz yiyoruz diyetimiz bozulmuyor :D MALZEMELER: 4 Bardak Süt 1 Yumurta 2 Çorba Kaşağı Un 1 Tatlı Kaşığı Tereyağ 5-6 Adet Kepekli Bisküvi Vanilya Tatlandırıcı Mevsim Meyveleri YAPILIŞI: Süt,yumurta,un ve tatlandırıcıyı bir tencerede karıştırarak pişirin.Ocaktan aldıktan sonra içine vanilya ve tereyağ...
  5. Patatesten gül yapalım mı?

Patatesten gül yapalım mı?

Meleklerim görsellik ne kadar güzelse yemeğin tadıda o kadar güzel oluyor bence. Bazen görürüm resmen tablo çizmiş gibi sofralar kurulur çok da özenirim doğrusu :D Bu haftasonu gelecek misafirlerim için yoğurtlu patates salatası tarifini alırken şahane bir fikirle karşılaştım patatesten güller bu görüntüye sizde hayran kalacaksınız eminim :tik: Sofranızda bu gülleri muhakkak kullanın derim...

Sayfayı Paylaş