gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Yumurta Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yumurta kabuğu nasıl soyulur yumurta kabuğu soyma

Sevgili melekler, yumurta haşlarken en sinir olduğunuz şey ya yumurtaların kaynarken çatlayıp içinin dışarı çıkması ya da yumurta kabuklarının piştikten sonra soyulmamasıdır. İşte size yumurtaları kolay soymak için iki harika fikir!..

Yumurta haşlarken karşımıza iki sorun çıkar. Birincisi yumurtaların kaynarken çatlaması ve içlerinin çıkmasıdır. Yumurtayı soğuk suya koyup yavaş ateşte kaynatırsanız çatlama ihtimalini azaltmış olacaksınız.

Diğer bir sorun da yumurtanın kabuklarının inatla soyulmamasıdır. Kaynattığınız suya bir çay kaşığı karbonat eklerseniz kabukların daha kolay soyulduğunu göreceksiniz.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Eger yumurta tazeySe de ne yaparsam yapiyim soyulmuyo:) O yuzden hep bikac gun once toplanan yumurtayi hasliyorum ve cok kolay soyuluyo :tik:

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ayrica bu karbonat neymis boyle yaa. Bi cok püf noktada karbonat var.

4. sumeyrademirci

sumeyrademirci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    domates ten sonra bu da iyi geldi güzel güzel iyi iyi bilgiler ediniyoruz teşekkürler :)

Yumurta Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taze Patatesin Kabuğu Nasıl Soyulur?

Taze Patatesin Kabuğu Nasıl Soyulur?

Taze patatesleri bilirsiniz.Çok ince bir kabuğa sahip olup soyulması biraz zahmetli olur.Ve patatesin kabuğunu da ince soymak gerekir yoksa patatesin yarısını heba edersiniz.Sizlere taze patatesin kabuğunun en pratik şekilde soyma bilgilerini sunuyorum. Taze patetesin ince kabubuğunu soymak zordur. Eğer patatesleri yıkarken bir bulaşık teli ile ovarsanız kabuklarının daha kolay soyulduğunu...
  2. Domates kabukları Nasıl Soyulur?

Domates kabukları Nasıl Soyulur?

Domates kabukları Nasıl Soyulur? Arkadaşlar domates soyarken hep kayıyor zorsunuyorum bunun kolay bir yolu yok mu yahu:S
  3. domatesin kabukları nasıl kolayca soyulur

domatesin kabukları nasıl kolayca soyulur

Püf noktaları istiyorum melekler, hamarat bayanlar hadi bana bir yardım edin, domatesin kabukları kolayca nasıl soyulur ?
  4. Domates Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

Domates Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

domates kabuğu nasıl soyulur domates kabuğu soyma yolları Sevgili melekler, yaz başındayız ama yaz sonuna doğru domates konserveleri hazırlanmaya başlanacak. Eğer siz de kışlık domates hazırlayacaksanız, domates kabuğu kolayca nasıl soyulur, bilmenizde fayda var... 1- Domateslerin tepelerini yuvarlak şekilde çıkarıyoruz 2- Uç kısmına + şeklinde hafifçe çizik atıyoruz. 3- Kaynatan...
  5. Yumurta haşlarken kabuğu çatlamasın diye ne yapmalı?

Yumurta haşlarken kabuğu çatlamasın diye ne yapmalı?

Yumurta sofralarımızın vazgeçilmezleri arasın da yer alıyor. Sadece kahvaltı değil bunun yanın da her türlü pasta, börek, çörek gibi vazgeçilmez lezzetlerin de harcının olmazsa olmazı olarak yer alıyor. Yumurta ile yapılan salatalar, yemekler, tatlı ve pastaların yanısıra böreklerin de olduğunu hepimiz biliyoruz. Günün en önemli öğünü olan kahvaltının da demirbaş bir besini olarak yer alan...

Sayfayı Paylaş