gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Yumurta nakliyle gebelik? Tartışma konusu buyrun tartışalım

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar aranızda yumurta nakiyle gebe kalan arkadslar varmı?bu uygulama nasıl bişeydir bizimle paylasırmısınız ben türkiyede böle birseyin yasal olmadığı hatta haram olduğunu duydum..ama bazı mecburiyetler bizi bu konuma kadar getirebiliyor sizler ne düşünüyorsunuz burada tartışma konusu açalım ve paylasalım lütfen..:11:

2. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yumurta nakli yumurta rezervi durmuş yada doğustan yumurtası olmayan kişilerde yapılıyormus donör olarak alınıp dölledıkten sonra tüp bebek yöntemıyle ana rahmıne yerlestırılıyormuş..sizler bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz ben şahsen pek mantıklı bakmıyorum çünkü baskasının yumurtası her ne kadar bizim kanımızla beslensede bebek bir baska anneye ait olcak..

3. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    bilemiyorum eğer hem yasal değilse hemde haramsa neden yaptırayım ki yani büyük konuşmayım ama istemem ben

4. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Lavinyam bir çok kadın o kadar çaresiz kalıyorki artık son çare olarak bu yönteme başvuryor..bende pek taraftarı değilim..ama bazıları şölede düşünebilir çocugum olmuyor evlatlık almaktansa bu yöntem bana daha uygun diyebilir.bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünür bu konuda yorum bekliyorum..

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bu iş için insanların kıbrısa gittiğine şahit oldum. Allah kimsenin başına vermesin artık nası bi çağresizlik se :S Bana göre günahta...

6. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Bu konuyla alakalı İslâm Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman'ın olaya değişik bir bakış açısı olmuş. onu sizlere vermek istiyorum.

Yumurta nakli

Sizin rahminize konacak yumurtanın sahibi kocanızın nikahlı eşi olmalıdır; böyle olmazsa kocanızın spermi ile onun yumurtası nikahsız olarak birleşmiş olur, bu ise zina demektir.
    Çözüm şöyle olabilir.
    Teyzeniz olmaz; çünkü teyze ile yeğeni aynı zamanda aynı kocanın iki karısı olamazlar. Yabancı bir kadınla anlaşma yaparsınız. O kadın kocanızla dini nikah yaptırır, sadece yumurtası alınacağı için görüşmeleri, cinsel temas yapmaları gerekmez. Nikahlı iken yumurtası alınır, kocanın spermi ile birleştirilir ve senin rahmine yerleştirilir, sonra kocanız o hanımı boşar.
    Mutlaka teyzenizin yumurtasını almak isterseniz kocanız sizi bir bain talak ile boşar, iddet dolunca teyzenizi nikahlar, cinsel temas yapmadan onun yumurtası alınır ve yukarıdaki işlem yapılır, sonra siz tekrar nikah yaparsınız.

hatiss bunu beğendi.
  7. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir paylaşım ama her ne olursa olsun çok uğraştıcı bir durumyaa..mantıken 2 türlüde kimse kabullenmez sanırım..başka bir kadınla dini nikah dinen mantıklı belkı ama hiç bir kadında bu yükü kaldırmaz sanırım.ya kocamız kadını boşamam benim hanımım oldu artık derse ne etcez:)

8. nagihan00

nagihan00 Forum Okuru

böyle bır yaklasımda allahı kandırmak olmuyor mu.ben 25 yasımda kanser olmusum düzelmişim 30 yasında evlenmısım.bır doktora gıdıyorum erken menepoza gırmıssın dıyor.aldıgım radyoterapı ve kemeoterapi sonrası.pekı benım ıcındemı haram yanı.doktor bana deseydıkı bu tedavılerden sonra kısır kalacaksın dıye bende ona göre bır önlem alırdım.belkı de evlenmezdım.bebek sahıbı olmak benımde hakkım.ben benım durumumda olanlar ıcın sakıncalı bulmuyorum donasyonu .

9. brcdn

brcdn Forum Okuru

Sevgili arkadaşlar. .. yazılanları tek tek okudum çok yakın zamanda yumurta donasyonu yapmış biri olarak.ve duygularımı sizlerle paylaşmak istedim. Lütfen buna çaresizlik içinde başvurulmus bir yol ve acinasi bir durummus gibi yaklaşıp bu yöntemi tercih edenleri dışlamayin. Sonuçlari degerlendirilerek verilen kararlardır bunlar. Ve sizin doğru yada yanlış insanlar üzerinde yorum yapmanız hiç hoş değil. Mesela kimse size neden donasyonu tercih etmiyorsun diye sitem yada acinasi bir gözle bakiyormu. İnanın bana sizin yaşadığınız endiselerle buna karar verdim ama onu karnima koyduklarında hiç baskasinin yumurtasiymis gibi hissetmedim. Ki çocuğu olan bayanlar evlatlar ına benim yumurtam gozuylemi bakiyorlar. Canımın canı diye bakiyorlar...o yüzden lütfen bizim gibi karar almış insanları acıyarak dışlamayin olurmu...sevgiler

eoa bunu beğendi.
  10. Meo80

Meo80 Forum Okuru

Merhaba, ben de yumurta donasyonu yaptirmayi düsünüyorum ve bir cok tedirginlik duydugum konu var..bana biraz duygusal anlamda bilgi verebilirseniz sevinirim..

11. Handan126789

Handan126789 Forum Okuru

Yumurta ve sperm donasyonuyla elalemin cocugunu dogurmus olacaksiniz. Ve donasyo n aldiginiz kadinin da baska cocuklari olabilir. Ortada birbirini tanimayan birsuru kardes. Ustelik oyle bi rastlanti olur da tanisip evlenme durumu olursa.. kardes evliliklerinin onunu acmis olacaksiniz. Gayrimesru birsuru cocuk ortada... allah vermiyorsa bu yollara mi sapmaniz gerekir... o zaman aç ve fakir olanlar da baska caremiz yoktu deyip hirsizlik yapsinlar.... soy ve nesil sayenizde iyice karisacak. Kim kimin anası babasi belli degil..

12. ecemecem5

ecemecem5 Forum Okuru

Bu konuda elalemin yumurtasını kullanacaksın, başkasının çocuğu olacak diyenlere cevabendir. O zaman kimse evlat edinmesin. Çünkü o çocukların hem anneleri hem de babaları başkaları. Sadece taşıyıcı anne olacaksın diyenler, evlat edinince de sadece bakıcı anne mi olunuyor. Kaldı ki, yumurta naklinde eşinizin spermleri kullanılıyor ve kendi karnınızda taşıyorsunuz.

13. ecemecem5

ecemecem5 Forum Okuru

Ayrıca, ilerde kardeşiyle evlenebilir diyen arkadaş, evlatlık olanların da soy kütüğü ve kardeşlerinin kim olduğu belli değil. Ne yapalım şimdi? Yetiştirme yurdunda büyüyen çocukların ya da evlat edinilen çocukların ileride evlenmelerini mi yasaklayalım? Bu şekilde yazarak, farkında olmadan o insanlara da laf söylemiş oluyorsunuz. Az vicdan derim size. Düşünerek, yazdıklarınızın kimleri inciteceğini düşünerek yazın biraz. Bu kadar da olmaz artık.

14. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Meşru bir çocuğun gerek sperm ve yumurta, gerekse rahim bakımından karı-kocaya ait olmasında İslam dini bakımından zaruret vardır.Bunu müslümansan dikkate alırsın,değilsen bildiğini yaparsın.Herkesin inancı ,yaptıkları kendini bağlar.Burda amaç kimseyi yermek kınamak değildir.Başka kadının yumurtası veya kocası dışında yabancı bir erkekten alınan sperm ile bir kadının gebeliğinin sağlanmasının ise, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz değildir..Yumurta nakli yapıldığı takdirde de, o yumurta, yumurta sahibi kadınla nikâhlı olmayan bir erkeğin spermi ile birleştirilmektedir.İslâm bir çocuğun sahîh nesepli olabilmesi için, aralarında geçerli evlilik bağı bulunan bir çiftten olmasını, kadının -kocası ölse veya boşansa bile- bir başkasıyla evlenmeden çocuğunu doğurmasını şart koşmuştur. Sperm, yumurta ve rahim kiralama, alma yöntemleri bu şartlara aykırıdır ve câiz değildir.Bunları biz demiyoruz ,islam diyor.Mensubu olduğunuz din ve inancın herşeyin üzerinde olduğunu unutmayın..Dediğim gibi müslüman isen bunları dikkate alırsın.Değilsen hayat senin ,karar senin ..

15. ecemecem5

ecemecem5 Forum Okuru

BEYZA21, nasıl zina oluyor söyler misiniz? Zina, evli olmayan kadın ve erkeğin cinsel ilişkiye girmesi demek değil midir? Yumurta donasyonunda kaldı ki böyle bir ihtimal dahi yok. Ama çocuk oluyor derseniz, ben de o zaman şunu söylerim. O zaman menepoza giren bir kadınla birlikte olan erkek zina etmiş olmaz, çünkü çocuk olmaz. Geçin Allah aşkına. Allah beyin vermiş, kitap vermiş. Neresinde yazıyor bu şekilde örnek. Eğer öyle olsaydı süt annelik de zina olurdu. Adamın çocuğunu başka kadın emziremezdi. Kitabımızda süt annelik var ve zinadır demiyor. Sütünü içirince zina olmuyor da, kanınla besleyince mi zina oluyor. Kaldı ki, süt de vücutta kandan üretiliyor. Zinayı kitabımız Kur'an açık açık yazmış. Açın okuyun bakalım, neresi tutuyor?

Yumurta nakliyle gebelik? Tartışma konusu buyrun tartışalım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tartışma

Tartışma

Rüyada bir mesele için bir arkadasiniz veya esiniz ile tartistiginizi görmek, çok zor durumda bulundugunuza ve bundan kurtulmak için çareler aradiginiza isarettir.
  2. Kızlar Tüp Bebek Dinen Uygun mudur Tartışma Konusu Buyrun Buraya...

Kızlar Tüp Bebek Dinen Uygun mudur Tartışma Konusu Buyrun Buraya...

tüp bebek,tüp bebek caizmi, Melekler Tüp bebek artık günümüzde çok yaygınlaştı.Fakat yinede bu yöntemden şikayet eden ve dinen uygun olmadığını düşünen insanlarda çok.Çünkü çevremden bazı kişiler şunu iddia etmekte bazı hastaneler tüp bebek tedavisi uygulanacak eşlere kadının kendi kocasının spermini değilde başkalarının spermlerini enjekte ediyorlarmış.. Yani durum şöle kadının...
  3. Alev Alev Dizisinin Konusu Hakkında Bilgiler Buyrun

Alev Alev Dizisinin Konusu Hakkında Bilgiler Buyrun

Alev Alev Dizisinin Konusu Nedir Alev Alev Dizisindeki Konu Sevgili melekler, işin doğrusu şu ki filmin orjinal adı yani 1984te çekilen haliyle adı Alev Alev. Ancak basında çıkan haberler doğrultusunda dizinin isminin değiştirildiği ve Ege Aşıkları (ya da Egeli Aşıklar) olduğu bilgisi verildi. Bu doğrultuda biz de Ege Aşıkları oyuncu kadrosu ve diziyle ilgili bilgiler verdik sizlere. Ancak...
  4. Muhteşem Yüzyıl 83.Bölüm Konusu Buyrun Melekler...

Muhteşem Yüzyıl 83.Bölüm Konusu Buyrun Melekler...

Bu konu, Muhteşem Yüzyıl 83.Bölüm Konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, her hafta heyecan içinde izlenen reyting rekortmeni olay dizi Muhteşem Yüzyıl yarın gece 83.bölümle ekranlarda olacak. Pargalının ölümü üzerine kurulu konusuyla soluksuz izlenecek olan bölümde bakın bu hafta neler olacak ... Muhteşem Yüzyıl'da geçen haftaki bölümde öldürülen Pargalı İbrahim...
  5. Yumurta nakli ( donasyonu ) kimlere önerilir?

Yumurta nakli ( donasyonu ) kimlere önerilir?

yumurta nakli nedir,yumurta nakli kimlere uygulanır,yumurta nakli fiyatları,yumurta nakli nerde yapılır,yumurta nakli yaş sınırı,yumurta nakli hakkında bilgiler Yumurta nakli veya diğer adıyla yumurta donasyonu tedavisi yumurta üretemeyen veya menopozda olan kadınların genç, sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurtalarıyla, kendi eşinin sperminin döllenmesi sonucu elde...

Sayfayı Paylaş