gebe
  1. Yumurta toplama sonrası yaşananlar

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Beyza hanım bakarmısınız? tarafından paylaşıldı.

Merhaba Beyza hanım. Dün tüp bebek için yumurtam toplandı yürüyemiyorum.Karnım davul gibi adım atarken parmak ucuyla yürüyorum içim dökülecek gibi neden böyle oldum:(

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , yumurta toplama işleminde karın şişiriliyor .İşlemin rahat geçmesi açısın dan . Yani olağan bir durum. Fakat bazı durumlarda yumurta toplama işlemi sonrası su toplanabiliyor. Ağrı hassasiyet devam ederse doktorunuzla irtibata geçin..

Yumurta toplama sonrası yaşananlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurta toplama

Yumurta toplama

Yumurta toplama Ovülasyon indüksiyonu ile belirli büyüklüğe ulaşmış folliküller elde edildiğinde sıra bu yumurtaları dışarıda döllenmek üzere toplamaya gelir (Ovum pick-up, OPU). Toplama işleminden önce halk arasında çatlatma iğnesi olarak bilinen hCG hormonu yapılır. Toplama işlemi bu enjeksiyondan yaklaşık 32-36 saat sonra gerçekleştirilir. Yeterli ve iyi...
  2. Yumurta Toplama

Yumurta Toplama

Ovülasyon indüksiyonu ile belirli büyüklüğe ulaşmış folliküller elde edildiğinde sıra bu yumurtaları dışarıda döllenmek üzere toplamaya gelir (Ovum pick-up, OPU). Toplama işleminden önce halk arasında çatlatma iğnesi olarak bilinen hCG hormonu yapılır. Toplama işlemi bu enjeksiyondan yaklaşık 32-36 saat sonra gerçekleştirilir. Yeterli ve iyi kalitede yumurta elde edebilmek için enjeksiyonun...
  3. Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Toplama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Toplama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

yumurta toplama sonrası dikkat edilmesi gerekenler, yumurta toplama, yumurta toplama sonrası Sevgili melekler, tüp bebek tedavisi görmeye başlayacak olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için faydalı olacağına inandığımız br konuyla karşınızdayız. Tüp bebek tedavisinin en önmeli aşamalarından biri olan yumurta toplama sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler, makalemizde sizlerle...
  4. düşük sonrası yaşananlar ve hamilelk

düşük sonrası yaşananlar ve hamilelk

bn Bundan sekiz ay önce düşük yasadım ilk gebeliğimdi psikolojim çok bozuldu bnmle aynı şeyleri yasayanlara yardımcı olmak ve bundan sonrası için fikir aışveşinde bulunmak için bu konuyu açtım:18:
  5. Yumurta toplama işlemi ağrılımıdır?

Yumurta toplama işlemi ağrılımıdır?

Tüp bebek tedavilerine ilk başlanıldığı dönemlerde, yumurta toplama işlemi genel anestezi altında laparoskopik olarak yapılırdı. Ancak 80'li yılların ortalarında ilk kez kullanılan vajinal ultrasonla birlikte yumurta toplama metodu, daha az girişimsel bir yöntem oluşu, sedasyon altında yapılabilmesi ve hastalar tarafından da daha fazla kabul görmesi nedeniyle günümüzde tercih edilen yöntem...

Sayfayı Paylaş