gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yumurta yaptığımı kendi kendime nasıl anlarım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba,7 aylık evliyim ovülasyon gününü hesaplamanın dışında yumurta yaptığımı nasıl anlarım acaba?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba;Yumurta yapıp yapmadığınızı anlamak için öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımanız ve dinlemeniz gerekiyor.Genellikle ovülasyon yani yumurtlama olayı başladığı zaman kasıklarda doluluk hissi,ağrı ,yumurta akı gibi şeffaf ve yoğun bir akıntı olur..Salgınızı inceleyerek ( akıntınızı ) yumurta yapıp yapmadığınızı anlarsınız.
    Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlamanızın olduğunu ve hatta ne zaman olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür.
    Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.
    Bakmanız gereken salgının kıvamı ve esnekliğidir:
    Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yani östrojen hormonunun kanda yükselmeye başladığı zamanlarda yapışkan bir özelliktedir.
    Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz
    Yumurtlama gerçekleştikten sonra salgı yine yapışkan, ancak çektikçe uzamayan özelliklerine geri döner.Elinize gelen salgı yumurta akı kıvamlı, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir. Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgınız giderek bu özelliklerini yitirir.

yumurta yaptığımı kendi kendime nasıl anlarım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendinize Yaptığınız Baskıdan Kurtulun

Kendinize Yaptığınız Baskıdan Kurtulun

KENDİNİZE YAPTIĞINIZ BASKIDAN HEMEN KURTULUN! Yazan: Elvan Demirkan Yarattığınız stresin vücudunuzda kronikleşmesini engelleyebilirsiniz. Dolan deponun bir şekilde boşaltılması gerekiyor. Vücut rahatladıkça patlama ihtiyacı azalır. Böylelikle kendimize çok daha az zarar veririz. Süregelen bilimsel araştırmalarla tıp bilgisi geliştirildiği halde, sağlıklı yaşamak için bildiğimiz...
  2. Şu An Kendinizi Nasıl Hissediyorsunuz?

Şu An Kendinizi Nasıl Hissediyorsunuz?

Şu An Kendinizi Nasıl Hissediyorsunuz? ßen şahsen berbat hissediyorum..
  3. Kendi Yaptıklarım!!

Kendi Yaptıklarım!!

yukarıdaki resimleri seramik boyasıyla boyadım,çiçek kenarları yaldız sürdüm üzerine vernikledim.. 2005 yılında okulda yapdum bunlar ahsap boyasıyla yapdım karakalemle yapdım
  4. Kendi Kendimi Nasıl Hipnoz Ederim

Kendi Kendimi Nasıl Hipnoz Ederim

kendimi nasıl mutlu edebilirim kendimi nasıl hipnoz edebilirim hipnoz ederim Bir insanın kendi kendini hipnoz edebileceği hiç aklıma gelmezdi ama oluyormuş.Ben deneyeceğim blki olur meleklerim.Merak ediyorsanız eğer siz de deneyin... Tanım olarak, bir konuya yüksek seviyede konsantre olma ve bu konuda talimatları yerine getirme isteğine hipnoz deniyor. Sigara içme, obezite gibi sorunlarda,...
  5. kendi yaptığım çanta):)

kendi yaptığım çanta):)

Ben dagınıklıgı pek sevmem aslında ve okul hyaım oldugundan sureklı cantam yanımda buunur.ıcıde hep dagınık olur arradıgımı bulamam yanı :=)bır cok makyaj cantam bulunmasına rahmen yınde yetmıyr cantamı toplamamaya bnde dun gece uyku tutmadı otrurken aklıma bır fıkır geldı ve bunu yaptım nasıl olmus?

Sayfayı Paylaş