gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yumurtali Patates Mihlamasi

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 4 adet iri patates
    ½ paket krema
    1 yemek kasigi tuzot
    2 yemek kasigi tereyagi
    4 Adet yumurta
    1 çay kasigi kirmizi biber
    1 su bardagi
    kasar peyniri
    150 gr
    hindi salam

Yapilis Tarifi
    Patatesi haslayip soyun. Rendenin iri tarafi ile rendeleyin. Kremaya, tuzotu katip iyice karistirin. Salami ince kiyip katin. küçük servis kablarini yaglayip patatesli harci içine yayin. Ortasini çukurlastirip tencereye koyun. Birer yumurta kirip kirmizi pul biber serpin. Üzerlerine kasar peynir rendesi serpip 180 °C firinda peynirler eriyip yumurta pisince çikarip sicar servis yapin

Yumurtali Patates Mihlamasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurtali Fasülye

Yumurtali Fasülye

Malzemeler yarım kilo taze fasülye bir adet orta boy soğan bir çay bardağı sıvıyağ üç adet yumurta bir çay kaşığı karabiber Yapılışı Fasülyeler yıkanıp kırıldıktan sonra haşlanması için az suya koyup kaynatılır.Pişince suyu süzülür. Soğanlar sıvıyağında kavrulup tuz fasülyeler,karabiber de katılarak on dakika kavrulması için beklenir.yumurtalar da içine kırılarak,isteğe göre...
  2. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  3. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş