gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yumurtalı Sıkma Köfte Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Köfteler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi

Eğer siz de benim gibi bir köfte tutkunuysanız, mutlaka bu tarif ilginizi çekecektir melekler :) Doğrusu ben henüz denemedim ancak tariften okuduğum kadarıyla bulgur köftesinin üstüne yumurta kırılıyor. Denemek lazım, yemeden yorum olmqaz :)

Yumurtalı Sıkma Köfte Malzemeleri:
    2 su bardak bulgur
    1,5 su bardak su
    1 yumurta
    Un
    Tuz, karabiber
    2 çorba kaşığı tereyağı
    3 yumurta
    Tuz, pulbiber

Yumurtalı Sıkma Köftenin Yapılışı:
    Bulguru sıcak su ile demlemeye alın. Bulguru demledikten sonra karıştırma kabına alın. Biraz soğuduktan sonra üzerine 1 adet yumurta kırın. Üzerine alabiliği kadar un ilave edip yoğurun. Bulgurlu harçtan elinizle küçük parçalar kopartın. Tencereye sıcak suyu alın. Kaynayan suya bulgurlu topları alıp pişirin. Köfteniz piştikten sonra servis tabağın alın.
    Tavaya 2 çorba kaşığı tereyağını alın ve 3 adet yumurtayı kırın. Bulgurlu köftelerin üzerine pişen yumurtaları ilave edip servis edin.

Yumurtalı Sıkma Köfte Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurtalı Sıkma Köfte

Yumurtalı Sıkma Köfte

kadına su sıkma oyunu Yumurtalı Sıkma Köfte Malzeme : * 2 su b. bulgur * 1,5 su b. su * 1 yumurta * alabildiği kadar un * tuz, karabiber * 2 çorba k. tereyağı * 3 yumurta * tuz, pulbiber Hazırlanışı : Bulguru sıcak su ile demlemeye alın. Bulguru demledikten sonra karıştırma kabına alın. Biraz soğuduktan sonra üzerine 1 adet yumurta kırın. Üzerine alabiliği kadar un ilave edip yoğurun....
  2. Dalyan köfte nasıl yapılır tarifi

Dalyan köfte nasıl yapılır tarifi

Merhaba kızlar bana lütfen Dalyan köfte nasıl yapılır tarifini benimle paylaşabilecek, bu işte usta ve " yediğinizde ellerinizi yersiniz " tarzında kendine güvenen bir kişinin bu tarifi tam yapmasını rica ediyorum.
  3. Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifini yazmanızı rica ediyorum ayrıntılı yazın yapılışını
  4. adana usulü sıkma nasıl yapılır

adana usulü sıkma nasıl yapılır

Arkadaşlar,sıkma nasıl yapılıyor? Bir Adana gezimizde yemiştim ve şimdi aklıma düştü, yapılışını bilen var mı acaba ?
  5. Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek , sabah kahvaltıların da tüketilen besin değeri yüksek bir lezettir. Bilmeyeniniz var mı bu lezzeti bilmem ama , mutlaka tatmanızı öneriyorum. Yapılışı oldukça kolay olan yumurtalı ekmek ekmeğin yumurtaya bandırılıp kızartılması ile yapılıyor. Tabi bu lezzeti çeşitlendirmek mümkün. Yumurtaya aroma katması açısından karabiber,pul biber, nane gibi baharatlar eklenebilir....

Sayfayı Paylaş