gebe
  1. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Yumurtalı Sıkma Köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında Dantelli_Peri tarafından paylaşıldı.

kadına su sıkma oyunu Yumurtalı Sıkma Köfte

Malzeme :

* 2 su b. bulgur
    * 1,5 su b. su
    * 1 yumurta
    * alabildiği kadar un
    * tuz, karabiber
    * 2 çorba k. tereyağı
    * 3 yumurta
    * tuz, pulbiber

Hazırlanışı :

Bulguru sıcak su ile demlemeye alın. Bulguru demledikten sonra karıştırma kabına alın. Biraz soğuduktan sonra üzerine 1 adet yumurta kırın. Üzerine alabiliği kadar un ilave edip yoğurun. Bulgurlu harçtan elinizle küçük parçalar kopartın. Tencereye sıcak suyu alın.Kaynayan suya bulgurlu topları alıp pişirin. Köfteniz piştikten sonra servis tabağın alın.

Tavaya 2 çorba kaşığı tereyağını alın ve 3 adet yumurtayı kırın. Bulgurlu köftelerin üzerine pişen yumurtaları ilave edip servis edin. ​

Yumurtalı Sıkma Köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yumurtalı kıvırcık

yumurtalı kıvırcık

Malzemeler 1 Kıvırcık salata, ince doğranmış 1 demet taze soğan, doğranmış 4 katı yumurta beyazı, ince doğranmış süslemek için SOS: 4 sıcak katı yumurta sarısı 150 ml krema 1 çay kaşığı şeker 2 limonun suyu tuz ve karabiber Yemeğin Tarifi Sosu hazırlayın: Sıcak yumurta sarılarını biraz kaşık krema ile birlikte çatalla karıştırarak ezin. Şekeri, limon suyunu ve kalan kremayı ekleyin. Malzeme...
  2. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  3. yumurtalı civcivler

yumurtalı civcivler

Kullanılacak Malzemeler 6 adet yumurta 1 adet haşlanmış patates 2-3 dal dereotu süslemek için.havuç,zeytin Hazırlanma Şekli İlk önce yumurtaları haşlayın.Haşladığınız yumurtaları soyarak,boydan ikiye kesin.Ortalarındaki sarıları çıkrtıp patates,dereotu ve tuz ile karıştırın.Hazırladığınız karışımı yumurta sarısı kadar toplar yapın.Bu topları yumurta beyazlarının içine koyun.Havuçlardan kulak...
  4. Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifini yazmanızı rica ediyorum ayrıntılı yazın yapılışını
  5. Yumurtalı Sıkma Köfte Nasıl Yapılır ?

Yumurtalı Sıkma Köfte Nasıl Yapılır ?

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Eğer siz de benim gibi bir köfte tutkunuysanız, mutlaka bu tarif ilginizi çekecektir melekler :) Doğrusu ben henüz denemedim ancak tariften okuduğum kadarıyla bulgur köftesinin üstüne yumurta kırılıyor. Denemek lazım, yemeden yorum olmqaz :) Yumurtalı Sıkma Köfte Malzemeleri: 2 su bardak bulgur 1,5 su bardak su 1 yumurta Un...

Sayfayı Paylaş