gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Yumurtalı taze rezene kavurması tarifi

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; yumurtalı taze rezene kavurması ile ilgili bilgi vermektedir. Rezene özellikle sindirim sistemi dostu olduğu için hemen hemen her evde bulunur. Ancak bildiğimiz rezene çayının aksine şimdi sizlere rezene kavurmasının nasıl yapılacağını sunacağım. Ispanaklı yumurtayı ben çok beğenmiştim ancak rezeneli yumurta denemedim. Bu tarif hem lezzetiyle hem de şifa kaynağı oluşuyla her eve girmeye hak kazanır sanırım.

1 demet taze rezene (Arap saçı otu)
    2 adet orta boy pırasa
    3 yemek kaşığı zeytinyağı
    1 tatlı kaşığı tereyağı
    1 tatlı kaşığı kırmızı pulbiber
    Tuz
    3 adet yumurta
    Nasıl Yapılır?

Pırasayı ince ince doğrayın. Yağda 10 dakika kadar soteleyin.
    Rezeneyi doğrayıp pırasaya ilave edin. Tuzunu ve biberini atıp 5 dakika daha pişirin.
    Yumurtaları kırıp, kısık ateşte hiç ellemeden 5 dakika bekletin.
    Sarılarına dokunmadan, beyazlarını hafif karıştırın. Eğer sarıyı cıvık sevmiyorsanız sarıyı da dağıtın ama çorba gibi karıştırmayın.

Yumurtalı taze rezene kavurması tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifini yazmanızı rica ediyorum ayrıntılı yazın yapılışını
  2. Yumurtalı Dut Tarifi Resimli

Yumurtalı Dut Tarifi Resimli

Yumurtalı Dut Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Dut Tarifi Resimli tarif istiyorum lütfen yardımcı olun
  3. Ender Saraç'tan Rezene Çayı Tarifi

Ender Saraç'tan Rezene Çayı Tarifi

Ender Saraç rezene çayı rezene çayı tarifi yağ eritici rezene çayı tarifi Sevgili melekler, bu yazımızda vücudunuzda biriken yağları parçalayıcı özelliği olan , diyetinize yardımcı bir bitkisel çay tarifi veriyoruz. Tarif Dr.Ender Saraç'tan.. :) ENDER SARAÇ'IN VÜCUT YAĞLARINI ERİTEN ZAYIFLAMA ÇAYI TARİFİ Ender Saraç rezene çayını sabah akşam için ve yağlardan kurtulun. Malzemeler 2...
  4. Hurma dan yapılan çeşit çeşit tatlılar

Hurma dan yapılan çeşit çeşit tatlılar

Besleyici ve doyurucu özelliklerinin yanın da sağlığımız açısından da sayısız yararları olan hurma ,iftar sofralarımızın olmazsa olmazı.O kadar vitamin ve minareli bünyesinde taşıyorki bir insanın sadece hurma ve su tüketerek yaşamını sürdürmesi mümkün.Yapılan araştırmalar hurmanın sayısız faydalarını gözler önüne seriyor.Hurmanın faydalarına daha önceki yazılarımızda değinmiştik.Zira...
  5. Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek , sabah kahvaltıların da tüketilen besin değeri yüksek bir lezettir. Bilmeyeniniz var mı bu lezzeti bilmem ama , mutlaka tatmanızı öneriyorum. Yapılışı oldukça kolay olan yumurtalı ekmek ekmeğin yumurtaya bandırılıp kızartılması ile yapılıyor. Tabi bu lezzeti çeşitlendirmek mümkün. Yumurtaya aroma katması açısından karabiber,pul biber, nane gibi baharatlar eklenebilir....

Sayfayı Paylaş