gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

yumurtayla gelen sağlık

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

yumurtanın faydaları yumurtanın yumurtanın yararları yumurtanın besin değeri.Meleklerim mutfaklarımızdan hiç eksik olmayan yumurtanın sağlığımıza ne gibi faydaları var Yumurta, anne sütünden sonra insanın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini bulunduran tek besindir. Yeni bir yaşamın özü olduğu düşünülecek olursa, besleyici değerinin yüksek olması hiç de şaşırtıcı değildir.buyrun hep birlikte okuyalımm

Yapılan bir araştırma, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu.
    İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nde yapılan araştırmaya göre , besinler içerisinde en kaliteli proteine sahip gıdanın yumurta olduğu tespit edildi . Yumurta proteini, dışarıdan alınması gerekli olan ‘elzem amino asitleri’ yeterli ve dengeli miktarda içerir. Yumurta sağlıklı yaşam açısından gerekli A, D, E ve B grubu vitaminleri başta olmak üzere birçok vitamini önemli oranda içerir.
    Protein, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yumurta, özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından büyük önem taşır.
    Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Boyacıoğlu:“Kolin içeren yumurta, beynin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Yumurtanın faydaları saymakla bitmez. Yumurta konusunda dünyanın farklı ülkelerindeki üniversitelerde çeşitli araştırmalar yapılıyor. ABD’de bir üniversitede yapılan araştırmada, kahvaltıda yumurta yemenin vücut yağının kaybedilmesinde etkili olduğu belirlendi. Yağsız kas kitlesinin korunmasına yardımcı olan ‘lösin’ amino asidinin zengin bir kaynağı olan yumurta, vücut yağının yakılmasında önemli rol oynuyor.”
    Üniversitede 10 hafta süreli yapılan araştırmada, kahvaltıda yumurta, düşük yağlı süt ürünleri ve yağsız et gibi ‘lösin’ amino asidince zengin protein tüketen kişilerin, kahvaltılarında karbonhidratça zengin bir diyetle beslenen kişilere kıyasla iki kat daha fazla yağ kaybettiklerinin belirlendi, böylece yumurtanın farklı bir faydası daha tespit edildi.

yumurtayla gelen sağlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. narla gelen sağlık

narla gelen sağlık

Narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devası. Örneğin narda 10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde bulunuyor. Narın bilinen bazı faydaları: Tansiyonumuzu olumlu bir şekilde düzenler Kalbimizi korur düzenli çalışmasına destek olur Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve...
  2. Karpuz ile gelen sağlık

Karpuz ile gelen sağlık

Karpuzun içeriğinde bol miktarda bulunan laykopen maddesi, vücudu kansere karşı koruyor. Laykopen maddesinin kansere karşı koruyuculuğu A vitamininden 2 kat, E vitamininden 10 kat daha fazla. Karpuz, kansere karşı koruma özelliği olan laykopen maddesi bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Kansere yol açan en büyük sebeplerden biri, doku ve organların zararlı maddeler nedeniyle hasar...
  3. Meditasyon İle Gelen Sağlık

Meditasyon İle Gelen Sağlık

Daha çok stresle mücadele tekniği olarak kabul edilen meditasyon, yoga ve reiki gibi yöntemler, kanser ve kalp hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde giderek daha fazla kullanılıyor. Duyguları yatıştıran, rahatlama sağlayan, zihni sakinleştiren ve mutluluk hormonunun salgılanmasını artıran meditasyon, yoga ve reiki gibi teknikler, ruhsal ve fiziksel sağlık ile bağışıklık...
  4. bıldırcın yumurtasıyla gelen sağlık

bıldırcın yumurtasıyla gelen sağlık

bıldırcın yumurtası nasıl yenmeli bıldırcın yumurtası kaç tane yenmeli günde kaç tane yenir haftada kez günde Bıldrıcın yumurtası neye iyi gelir. Bıldırcın yumurtası nasıl kullanılmalı?Okuyunca ben de kullanacağım dediğinizi duyar gibiyim.Çocuğunuz varsa garanti yarın bıldırcın yumurtası alırsınız:) Diğer yumurtalardan daha fazla proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın...
  5. Bezelyeyle gelen sağlık

Bezelyeyle gelen sağlık

Bezelyenin faydaları bezelyenin özellikleri.Baklagiller ailesinden bir bitki bezelye bu akşam yemeğine bezelye pişirmeye karar verdim ve bezelyenin faydasını siz meleklerimlede paylaşmak istedim itiraf etmeyilimki ben bezelyenin bukadar faydalı olduğunu bilmiyodum Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren taze bezelyenin, kan kanserine karşı koruyucu etkisi olduğunu ifade eden uzmanlar, gıda...

Sayfayı Paylaş