yumurtlama günü nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

ovulasyon belirtileri yumurtlama yumurtlama günü nasıl hesaplanır ? belirtileri ovulasyon günü hesaplama yumurtlama nelerdir dönemi
    OVULASYON (YUMURTLAMA) GÜNÜ NASIL ANLAŞILIR? :
    Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir ölçüden yararlanılır.
    Yumurtlama (Ovulasyon) bir sonraki adet kanamasının başlangıcından 14 gün önce gerçekleşir.
    Adet siklusları 28 gün süren kadınlarda ovulasyon 14. gün de gerçekleşir.Adet siklusu 35 gün süren bir kadında ovulasyon ( 35 – 14 : 21 ) 21. günde gerçekleşirken , 25 gün süren bir kadında (25 – 14 : 11) 11. günde gerçekleşir.
    Beden derecesi ile her sabah alınan beden ısısı devamlı olarak bir takvime kaydedilir. Beden ısısının hafif yükselme yaptığı gün (çoğunlukla adetin 15. ve 16. günlerine rastlar) kadının yumurtladığı gündür.

OVULASYONUN GERÇEKLEŞTİĞİ NASIL ANLAŞILIR ?
    1 – Göğüslerde hassasiyet
    2 - Karın bölgesi ve kasıklarda ağrı , rahatsızlık hissi

3 - Vaginal akıntıların artması

4 - Vücut sıvısının artması

Eczanelerde satılan ovulasyon belirleme testleri ile de ovulasyonun gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenebilir.

KADININ KENDİ KENDİNE YUMURTLAMA TARİHİNİ YADA GÜNÜNÜ BELİRLEMESİ İÇİN YÖNTEMLER

Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlamanızın olduğunu ve hatta ne zaman olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür.

Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.

Bakmanız gereken salgının kıvamı ve esnekliğidir:

Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yani östrojen hormonunun kanda yükselmeye başladığı zamanlarda yapışkan bir özelliktedir.

Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz (Resim).

Yumurtlama gerçekleştikten sonra salgı yine yapışkan, ancak çektikçe uzamayan özelliklerine geri döner.

[​IMG]Elinize gelen salgı yumurta akı kıvamlı, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir.
    Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgınız giderek bu özelliklerini yitirir.

Spinnbarkeit Testi

Almanca’da “uzayabilirlik, esneyebilirlik” anlamına gelen bu kelimeyle anılan incelemede rahimağzı salgısının yazının başlarında anlatılan çektikçe uzayabilirlik özelliklerine bakılır. Genellikle yumurtlama gününün belirlenmesinde kullanılan bu testte uzayabilirliğin gösterilmesi yumurtlama olduğunun hemen hemen kesin bir göstergesidir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2013
  2. patricia

patricia Yeni Üye

Cevap: yumurtlama günü nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir
    bu ay tam yumurtlama gununu yakaladım galiba. hadi hayırlısı. sonucu yazarım sızlerede :)

3. *jellibon*

*jellibon* Yeni Üye

hadi hayırlısı bkalım

4. Yesil Gözlü

Yesil Gözlü Yeni Üye

Hadı ınsallah mujdelı bır sey olursa yaz ama belırtılerınıde yazkı bızede yardımcı olursun

5. cim_cim_cimcime

cim_cim_cimcime Yeni Üye

ya bende bebek istiyorum bana yardım edin

6. hbilginer

hbilginer Yeni Üye

bende bebek istiyorum ilk ayı denedik bu yumurtlama dönemine dikkat ettik ama
    olmadı ama pes etmek yok 1 daha deneyeceğim

7. PiXie

PiXie Yeni Üye

yumurtlama günü ısı yükselmiyor ki düşüyor yani ben öyle okudum nette

8. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye

cnm bende işte kac kere denedim ilac ictim olmadı
    şimdide ilac iciyorum işte denemekten baska bişi yapamayız
    herkese kolay gelsin :) inş herkesin bir bebeşi olur ya bebeişler mekanı acarız

ebruLi08 bunu beğendi.
  9. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

b_u_s_e__C_i_k

bende duzenlı adet olmuyorum bu yuzden yumurtlama dönemımı bılemıyorum bebegım olsun istyorum bu konuyu sızınle paylaşmak istedım

a.özlem bunu beğendi.
  10. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye

bende bi bebek istiyorum artık.nisan da çalışmalar başlıyor.Rabbim hayırlısını versin hepimize...

11. laetitia

laetitia Yeni Üye

İnşallah tüm isteyen meleklerime hayırlısını verir Rabbim benimde evlenince olur inşallah ama ben yine adet görmedim evlenince bebeğim olmaz die endişeliyim :(

12. sista

sista Yeni Üye

Kızlar şu an 7 aylık hamileyim
    yumurtlama günlerimde genelde şeffaf beyaz akıntı olurdu
    kasıklarımda şiddetli ağrılar olurdu
    2 yıl tedavi gördüm ama tedavisiz hamile kaldım
    Rabbim dileyen herkesi evlat sahip yaprın inşallah

13. Misafir Melek

hayırlısıyla olsun inşallah bende çok çalışma yaptım hiç korunmuyoruz ama yinede olmuyor istemekle olmuyor nasip ne zamansa o zaman oluyor bekliyorum her ay ümitle regl olduğumda yıkım yaşıyorum artık alıştım bazen psikolojik olarak gebelik belirtileri yaşıyorum ona bile alıştım nasıl olsa yine regl olacaksın heveslenme diyorum kendime ... Allah hayırlısını sağlıklısını nasip etsin hepinize...

14. Misafir Melek

merhaba bende evliliğimin 4.ayındayım hiç korunmadım kendi hesabıma göre yumurtlama günümü buldum nisan ayı denedim hayırlısı..

15. @papatyam@

@papatyam@ Aktif Üye

yumurtlama günü

ya arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım geçen ay denedik olmadı dr gıttım herşey normal dedı acaba yumurtlama gününümü yanlış hesaplıyorum normalda 28 gunde oluyorum ama umarım herkesin melekleri olur....

yumurtlama günü nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Otizm Olduğunu Nasıl Anlarız, Belirtileri Nelerdir?

yumurtlama olduğunu nasıl anlarız bebeklerde zeka geriliği nasıl anlaşılır bebeklerde otizm anlaşılır otizm nedir otistik bebek Otizm; ömür boyu süren beyinsel bir rahatsızlıktır ve "sosyal etkileşimde, sosyal iletişimde kullanılan dilde veya sembolik veya hayali oyunda" gecikmelerle kendini gösteren sinir sisteminde düzensizlik olarak sınıflandırılır[1]. Otizm yaşamın ilk 3...
  2. Yumurtlama Günü hesaplama nasıl yapılıyor kızlar ?

Kızlar 4 aydır evliyiz ve bebek istiyoruz. Ama ben yumurtlama günü yada günleri hakkında bilgi sahibi değilim. Yumurtlama günü hesapla ması nasıl yapılıyor. Yumurtlama günü ilişki olmak zorunda mı nasıl hesaplayacam bana biraz bilgi verin lütfen. Biraz önce bir konu daha açmıştım umarım ikisinede cevap alabilirim.
  3. Yumurtlama Ve Yumurtlama Belirtileri

yumurtlama dönemi yumurtlama dönemi hesaplama yumurtlama belirtileri Evet kızlar şimdi bebek isteyen herkes yumurtlama günlerini takip etmeye çalışır benden bunlardan biriyim. Kendim için araştırmıştım ama sizlerlede paylaşmak istedim. bakın yumurtlama belirtilerini toparladım ve sizlere sunuyorumm Yumurtlama belirtileri İlişki sırasında aşırı istek olur, akıntınız normalden fazla...
  4. Bebek İsteyen Meleklerimize Yumurtlama Günü Nasıl Anlaşılır ?

ovülasyon nasıl anlaşılır yumurtlama günü nasıl anlaşılır Sevgili melekler, eğer bir bebek sahibi olmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken ovülasyon tarihi hesaplamasıdır. Yumurtlama günü demek olan ovülasyon zamanı eczanelerde satılan ovülasyon belirleme testleriyle de anlaşılır. Bu yazımızda ovülasyon nasıl anlaşılır sorusunun cevabını ayrıntılı olacak bulacaksınız :) Ovulasyon...
  5. Gebelik Belirtileri Nasıl Olur Nasıl Anlaşılır Diyenler Buraya !

Hamilelik Belirtileri Nasıl Olur Hamilelik Belirtileri Nasıl Anlaşılır Bebek sahibi olmak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için forumumuzda bu konuyla ilgil her türlü biigiyi sizlerle paylaşıyoruz. En son paylaştığımız mide bulantısı gebelikte ne zaman başlar konumuzun ardından bu kez hamilelik belirtileri nasıl anlaşılır sizlerle paylaşmak istiyoruz...:) Bulantı ve...
  6. Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?

hamilelikte ilk hafta belirtileri hamilelik belirtileri hamilelikte ilk hafta Çiftler evlendikten bir süre sonra evlat sahibi olmak isterler. bazı çiftler isteklerine kısa sürede kavuşurken bazılarıda tedavi ile hatta bazen bebek için yıllarca beklemek zorunda kalırlar. Bebek sahibi olmaya karar verdikten hemen sonra kadınlar yumurtlama günlerini ve refl tarihlerini düzenli olarak takip...
  7. Yumurtlama problemi (bozukluğu) nasıl anlaşılır?

yumurtlama bozukluğu nedir,yumurtlamada düzensizlik nedir,yumurtlamanın düzensiz olması kısırlık yaparmı,ovülasyon düzensizliği gebeliği engellermi,yumurtlama bozukluğunun tedavisi hakkında bilgiler Yumurtlama (ovulasyon) normalde üreme çağındaki kadınlarda her ay 1 kere olan ve bu sayede adet (mens) görme, üreme gibi fonksiyonların devamını sağlayan, kadın vücudundaki hormonal değişimlerin...
  8. Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır, İşte Belirtileri!

aldatan erkek nasıl anlaşılır, aldatan erkek nasıl davranır, aldatıldığınızı nasıl anlarsınız Aldatmak da aldatılmak da korkunç şeyler Melekler, ancak ne yazıkki hayatın gerçeklerinden. Zaman zaman bizim, en yakın dostumuzun ya da komşumuzun başına gelen aldatılma olayı nasıl anlaşılır, kadın erkeğin aldattığını nasıl anlar, bakın aşağıdaki makalede hangi bilgiler veriliyor.......
  9. Yumurtlama Günü Nasıl Anlaşılır?

yumurtlama belirtileri, yumurtlama günü, yumurtladığımı nasıl anlarım Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyen bayanların en çok merak ettiği soruların başında yumurtlama gününün ne zaman olduğu gelir. Ovülasyon hesaplama, yumurtlama günü hesaplama, hangi günlkerde yumurtlama olur, yumurtladığımı nasıl anlarım gibi soruların cevabı aşağıdaki bilgilendirici makalede mevcut......
  10. Yumurtlama dönemi olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

Kızlar melekler herkese selamlar Allah'ın selamı üzerinize olsun. Ovülasyon ve yumurtlama dönemi nasıl belli oluyor noktasında biraz sorularım var bana yardımcı olacağınız düşünüyorum. Adım eda ve ben 5 yıllık evliyim. Yaklaşık 2 aydır eşimle artık bebeğimizin olması hususunda bir araya gelerek konuştuk ve artık bebek istiyoruz. Ama ben buradaki yazan meleklere baktıkça daralıyorum. Yahu ne...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yumurtlama belirtileri

,
  2. yumurtlama dönemi belirtileri

,
  3. yumurtlama günü belirtileri

,
  4. yumurtlama dönemi nasıl anlaşılır,
  5. ovulasyon belirtileri,
  6. yumurtlama belirtileri nelerdir ,
  7. yumurtlama nasıl anlaşılır,