Yumurtlama günü nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir

14.gunumdeyim gebelik istiyorum 12.gun ve 10. Gundede iliskiye girdim ama genelde hep gece oluyor kayinvalidemlerle yasadigim icin umarim bu ay hamile kalirim

adetimin 14. günündeyim ip gibi uzayan akıntım var ve çok geliyor yumurtlama günündemiyim sizce
Merhaba, Bu makalede yumurtlama belirtileri hakkında hayli detaylı bilgilere sahip. Makaleyi dikkatlice inceleyerek ovülasyon günü hakkın da bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Mensin 14. gününde olmanız , vajinal akıntınızın olması yumurtlama döneminde olduğunuz hakkın da ip ucu veriyor. Emin olmak için eczaneden ovülasyon testlerin den tedarik edip ovülasyon gününüzü saptayabilirsiniz.

Hangi Günlerde İlişkiye Girilirse Gebe Kalma İhtimali Artar?

Öncelikle her kadının kendi adet dönemine göre yumurtlama günü belirlenir. Bu günün 3 gün öncesi ile birlikte 3 gün sonrası aralığında ilişkiye girilmesi, gebe kalınma ihtimalini arttırır. Bu hesaba göre gün aşırı ilişkiye girilmesi gerekir. Cinsel ilişki sonrası yaklaşık 15 dakika boyunca sırt üstü yatış pozisyonunda kalınması tavsiye edilir. Çiftlerin her gün cinsel ilişkiye girerek ihtimali arttırabileceği düşüncesi yanlıştır. Çünkü bu şekilde sperm sayısı her ilişki sonrası azalma gösterir. Bu nedenle iki günde bir cinsel ilişkide spermlerin yenilenmesi sağlanır. Adet olmanın başlangıcı olan bu günden itibaren hesaplandığında, 10. ve 19. günlerin arasındaki dönem, gebe kalma ihtimalinin en fazla olacağı zamanlardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri