gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yumuşacık Dudaklar İçin Ballı Peeling Tarifi Deneyin

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

dudak bakımı dudak peelingi
    Sevgili melekler, dudaklarınız da bakım ister. Kışın soğuktan yazın güneşten kuruyan dudaklarınızın güzelliği için bakım yapmalısınız. Şimdi vereceğimiz dudak peelingi tarifi ile yumuşacık dudaklara sahip olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi peeling ölü deriyi yok edip, kan dolaşımını hızlandırır. Böylece cilt daha bakımlı bir hal alır. Dudak bakımı ile bilgili bilgiler ve peeling tarifi için hemen makalemize geçiyoruz :)

Dudak bakımının ilk adımı peeling’ten geçiyor. Peeling, dudaklardaki ölü deriyi arındırıyor, kan dolaşımının daha iyi olmasını sağlıyor. Böylelikle dudaklar daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme kavuşuyor. Bazı peeling ürünleri uygulama sonrasında dudaklarda koruyucu bir film tabakası bırakıyor, bu tabaka dudak bakımının süresini uzatıyor.

Dudak peeling’inizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz:

•Bir miktar şeker ve balı bir kabın içine boşaltın. Homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Karışımı, içinde sıcak su bulunan bir kapta ya da hafif ısıda ayarlı mikrodalgada ılıtın.

•Dudak yüzeyindeki ölü derileri, üzerine bir miktar ballı peeling sürdüğünüz yumuşak kıllı bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Dudak derisinin cilt derisine göre çok daha hassas olduğunu unutmayın.

Yumuşak dudakların sırrı:

Mükemmel görünümlü dudaklar için ikinci adım, doğru bir bakımdan geçiyor. Ama dikkat! İçeriklerinde sentetik yağ bulunan bazı bakım kalemleri, zaman içinde dudakların kurumasına neden olabiliyor. Shea yağı, pantenol, arı sütü ve jojoba yağı gibi ekolojik içerikler dudakların en yakın dostları.

Özel bir bakıma ihtiyaç duyan dudaklar için ayda bir kez kalın bir tabaka dudak kremini dudak yüzeyinize iyice yayın. Ertesi gün dudaklarınızın ne kadar yumuşak olduğuna inanamayacaksınız.

2. nilmoon

nilmoon Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    shea butter gerçekten çatlamış dudaklara birebir. bende shea butter ile biraz tarçın yağını karıştırıyorum, shea butter katı benmari usulü eritmek lazım. neyse içerisine tarçın yağı attığınızda dudaklar hem yumuşak oluyor hemde dolgun gözüküyor.

Yumuşacık Dudaklar İçin Ballı Peeling Tarifi Deneyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ballı şekerli peeling

ballı şekerli peeling

ballı peeling Bu karışımı geçenlere denedim ama sonucuna inanamadım. Hakikaten hiç bu kadar başarılı olabileceği aklıma gelmemişti. 2-3 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlıkaşığı şekeri bir kasenin içerisinde karıştırdım birbirine iyice yedirdim. Banyoda bu karışımla yüzüme iyice masaj yaptım ve 5-10 dakika cildimde beklettim. Yıkadıktan sonra bal cildimi yumuşatırken şeker de gözeneklerimi...
  2. Dolgun dudaklar için bunu deneyin

Dolgun dudaklar için bunu deneyin

Melişler dudaklarınız daha dolgun görünsün istiyorsanız bu tarifi mutlaka deneyin:) Hafif renkli ve parlak bir ruj ile siz de büyük ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Hazırlık: Pul pul dökülmelerini engellemek için öncellikle dudaklarınıza bir havlu yardımıyla hafif bir peeling uygulayın ve kurumuş ölü derilerden kurtulun.Bu süreceğiniz ruja pürüzsüz bir zemin hazırlamak için en...
  3. Vücudunuz İçin Doğal Peeling Tarifi

Vücudunuz İçin Doğal Peeling Tarifi

peeling tarifi vücut peelingi Cilt bakımı, cilt maskeleri deyince aklımıza hemen yüzümüz gelir melekler :) Oysa tüm bedenimizin de neme ve bakıma ihtiyacı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Bunun için her zaman dediğimiz gibi temizliğimize gereken önemi vermeli, vücudumuzu nemlendirmeli ve zaman zaman özel bakımlar uygulamalıyız. İşte bu yazımızda biz de vücudunuzda peeling etkisi...
  4. Pürüzsüz ve Gözalıcı Dudaklar İçin Peeling Tarifi

Pürüzsüz ve Gözalıcı Dudaklar İçin Peeling Tarifi

pürüzsüz dudaklar için, dudak peelingi, güzel dudaklar için Sevgili melekler, soğuk havalar cildimizi her şekilde kötü etkiliyor, kurutuyor. Özellikle derimizin en hassas olduğu bölgelerinden biri olan dudaklarımız için ayrı bir bakım da gerekiyor. Eğer dudaklarınızın pürüzsüz olması, kuruyup pul pul dökülmemesini istiyorsanız size süper bir önerimiz var. Bu kolay peeling tarifi sayesinde...
  5. Yumuşacık Ayaklar İçin Maske Tarifi

Yumuşacık Ayaklar İçin Maske Tarifi

yumuşak ayaklar için, ayak maskesi tarifi, yumuşak topuklar için Sevgili melekler, yaz mevsiminin gelmesi demek kış boyunca kalın çoraplar altında saklanan ayaklarımızın da gün ışığına çıkması demek. Eh açık ayakkabılar, terlikler, sandaletler de giyilmek ister ama acaba ayaklarımız ne durumda? Sertleşmiş hatta nasırlaşmış topuklar, çatlamış ayaklarla bu iş zor. En iyisi siz gelin daha...

Sayfayı Paylaş