gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Yunus Balıkları Ne yer Nasıl Beslenir

Konu, 'Akvaryum' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yunus balıklarını eminim ki aranız da sevmeyeniniz yoktur. İnsana pozitif bir enerji veren yunus balıkları insana belkide en yakın balık cinsi arasın da yer alıyor. Özellikle büyük şehirler de bulunun yunus gösterim merkezlerine aranız da yine gidenler olmuştur. Gerçi ben henüz bu gösterileri canlı bir şekil de izlemedim benim izlediğim televizyonda olmuştu ama ekran başında da olsam gerçekten büyüleyici bir yunus gösterileri oluyor. Hele birde insanlara öpücük vermelerine resmen bayılıyorum. Ben aynı durum da olsam o öpücüğü vermeye cesaret edebilirmiydim bilemiyorum:D:D

Dün akşam yine bir kanal da belgesel seyrederken yunusları gösteriyordu ve birden kafama bir şey takıldı... Acaba bu yunuslar ne yer, ne içer, nasıl beslenir?

Belki de benim gibi içiniz de merak edenlerin de olacağını düşünerekten sizlere bu konumuz da yunus balıklarının beslenmesi ile ilgili genel bilgilere yer veriyorum.

maxresdefault.jpg

Yunus balıkları deniz canlılarından birisi olmaktadır. Uysal ve eğitime yatkın türleri olduğundan dolayı su gösterilerinde dahi kullanılmaktadır. Orta boyutlarda olan balık türlerinden olup yunusgiller familyasına bağlı olmaktadır.

Denizlerde yaşamaktadırlar daha çok büyük deniz ve okyanuslarda görülmektedir. Grup halinde dolaşarak cana yakın ve oynamayı seven oyunculardır. Genellikle soğuk su ve kutup kesimlerinde görülmektedirler.

Yunus balıklarının beslenmesi daha çok küçük deniz canlıları ile olmaktadır. Küçük balıklar hamsi, palamut ve istavrit gibi balıkları rahatlıkla yutup yaşamlarını sürdürebilirler.

Sığ denizlerde ve nehir kesimlerde yaşarlar etçil canlılar sınıfına dahil olmaktadır. Mürekkep balıklarını çok severler. Çoğalma döneminde kuyruklarını birbirlerine yaklaştırarak çiftleşiyorlardır.

Yunus Balıkları Ne yer Nasıl Beslenir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yunus balığı

Yunus balığı

rüyada yunus balığı görmek yunus balıklarının hayatı balığının yaşamı balıklarının yaşamı balığının hayatı Rüyada yunus balığı görmek, mutlu ve huzurlu bir evlilik yapacağınıza işaret eder. Rüyada yunus balığı görmek, mutlu ve huzurlu bir evlilik yapacağınıza işaret eder. Büyük mutluluk, büyük dosttur. İnsanın inancı sayesinde başarılı olacağına işarettir.İyiye yorumlanacak bir rüya sayılmaz.
  2. yunus balığı sırtındaki çocuk

yunus balığı sırtındaki çocuk

Olay Muğla iline bağlı Milasın limanı Güllük e bilinmeyen bir zamanda geçer.Yöre balıkçılığıyla ünlüdür.Hermiyas güzel,sevilen bir çocuktur.Sadece anası vardır.Güllükün çocukları denize oynamaya gideceklerdir.Hermiyası da çağırırlar;anası önce izin vermez.Çocuklar baskı yapınca,ana,denize açılmamak koşuluyla izin verir.Olayın bundan sonrası şöyle gelişir: Hermiyas,"olur ana!"...
  3. Hz. Yunus ve Balık

Hz. Yunus ve Balık

hz yunusun hikayesi yunus peygamberin hikayesi hz yunus hzyunusun balığı Kalem Suresin'de anlatılan Yunus'un Hikayesi; bütün ümidlerin kesildiği, karanlığın hakim olduğu, yolların tıkandığı bir zamanda Allah'ın kudretini insanlığa göstermek için verilmiş güzel bir örnektir.Yüce Allah Yunus Peygamber'i Ninova isimli kente göndermişti. Bu şehrin insanları Yunus Peygamber'in davetini kabul...
  4. Hz yunus balığın karnında nasıl kaldı?

Hz yunus balığın karnında nasıl kaldı?

Yunus aleyhisselâm, Allahü Teâlâ tarafından Asur medeniyeti merkezlerinden Ninova ahalisini doğru yola davet için memur edilmişti. Ninovalılar büyük bir şer ve fesad içerisinde olduklarından Allah’ın elçisinin sözlerine kulaklarını tıkamışlardı. Bunun üzerine Yunus Peygamber çok kızdı ve oradan ayrılmak üzere bir gemiye binmişti. Geminin batmaya yüz tutması üzerine, hafiflemesi için...
  5. Hz muhammedin beslenmesini örnek alalım

Hz muhammedin beslenmesini örnek alalım

Hz. Muhammed (S.a.v) beslenmesine asla tek bir besine bağlı kalmazdı. Çünkü bunun vücuda zarar vereceğini, sindirim sistemini harap edeceğini bilirdi. Ölçülü biçimde, helal ve temiz yiyecekleri tüketirdi. Bu size, şimdinin tek besine dayalı karabuğday diyeti, lahana diyeti, patates diyet gibi listelerin ne kadar zararlı olduğunu kanıtlıyor, değil mi? Hz. Muhammed’ı örnek alın: Doğadaki tüm...

Sayfayı Paylaş