gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Yunus Emre Okumak Küfürdür !

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu yunus emre okumak küfürdür hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, her hafta yayınlanan bölümü merak ve beğeniyle izlenen Muhteşem Yüzyıl dizisi ekibine yeni katılan isimlerden biri olan Tuncel Kurtiz, Ebussuud Efendi rolünü başarıyla canlandırıyor. Son birkaç bölümdür dizide rolü olan Ebussuud Efendi, enteresan replikleriyle dikkat çekiyor. Bu hafta yayınlanan bölümde ki , ''Yunus Emre şiirleri okumak küfürdür.'' sözleri de hayli enteresandı.

Katıldığı bölümden bu yana sözleriyle fenomenleşen Ebu's Suud, Pargalı ile yaptığı bir konuşmasıyla dün geceki bölüme de damgasını vurdu. Ebu's Suud'a Yunus Emre şiirleri hakkındaki düşüncesini soran Pargalı, Ebu's Suud'dan "Yunus Emre şiirleri okumak küfürdür" cevabını aldı.

Türk halk şairlerinin öncülerinden olan Yunus Emre için böyle bir söz söylenmesi dikkatleri çekti..

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    evet neden öyle birşey söyledi bende anlam veremedim kafalar yine karıştıı :D:D

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Vardır bir çapanoğlu ama dur bakalım :D:D

4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    pargalıda çok şaşırdı bu laf karşısındaa yakında anlarızz :D:D

TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Zaten dizide Pargalının asılması için Kanuninin kulağına su kaçıran Ebussuud efendi olacakmış, şşşşşt aramızda haa :D:D

6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

evet onu biliyorum hatta diyordu sarayda gece uykudayken boğdurunn :D:D aramızda tabisi ayıpsın hahaha

TİTAN bunu beğendi.
  7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    :puha::puha:

Yunus Emre Okumak Küfürdür ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yunus Emre (1238 -1320)

Yunus Emre (1238 -1320)

Yunus Emre Ben yürürüm yane yane Aşk boyadı beni kane Ne akılem ne divane Gel gör beni aşk neyledi. Miskin Yunus biçareyim Baştan ayağa yareyim Dost ilinden avareyim Gel gör beni aşk neyledi Yunus Emre (1238 -1320) yılları arasında yaşadığı tahmin edilen ve Anadolu da Türkçe şiirin öncüsü olan bir şair ve mutasavvıftır, yaşamına ilişkin belgeler sınırlıdır. Medrese eğitimi...
  2. Yunus Emrenin hayatı ve bilinmeyenleri

Yunus Emrenin hayatı ve bilinmeyenleri

yunus emrenin aile hayatı yunus emrenin resimleri resmi fotoğrafları emre Türk milletinin yetiştirdiği en büyük tasavvuf erlerinden ve Türk dili ve edebiyatı tarihinin en büyük şairlerinden biri olan Yunus Emre'nin hayatı ve kimliğine dair hemen hemen hiçbir şey bilinmemektedir. Yunus'un bazı mısralarından, 1273'de Konya'da ölen, tasavvuf edebiyatının büyük ustası Mevlana Celalettin Rumî ile...
  3. Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Bu konu; yunus emreden güzel anlamlı sözler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ünlü halk ozanımız Yunus Emre 'den harika sözlerle sizlerleyiz. Büyük Türk düşünürü ve şair olan Yunus Emre 82 yıllık hayatı boyunca Türkçe şiirin öncüsü olmuştur. Bu sayfamızda sizlere ünlü ozanımızın anlamlı ve güzel sözlerinden bazılarını hatırlatmak istiyoruz.. Sevelim, sevilelim, bu...
  4. Yunus Emre 'den Şiirler

Yunus Emre 'den Şiirler

Bu konu; yunus emre şiirleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, edebiyatımızın önemli isimlerindne büyük halk ozanı Yunus Emre 'den derlediğimiz birbirinden güzel şiirlerile bu sayfamızda sizlerleyiz.. YUNUS EMRE GEL GİDELİM DOSTA GÖNÜL ŞİİRİ Bir karardan durmayalım Gel gidelim dosta gönül Hasretinden yanmayalım Gel gidelim dosta gönül Kılavuz ol gönül bana Gel...
  5. Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak

Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak

Arkadaşlar Yunus Emrenin sözlerini rica ediyorum sizlerden yalnız bir ayrıntı sözler ingilizce olacak.Bana bu konuda bildiğiniz sözleri yazarsanız minnettar olurum..

Sayfayı Paylaş