gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Yunus Emre'den Güzel Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yunus emre sözleri yunus emre emrenin sözleri emrenin güzel ve anlamlı nin güzel Yunus Emre'nin güzel sözlerinden oluşan örnekleri sizlerin beğenisine sunuyorum.

Türlü türlü cefanın
    Adını aşk koymuşlar.

* * *
    Aşk aşıkı şir eder,
    Aslanı zencir eder,
    Katı taşı mum eder.

* * *
    Dervişlik baştadır, tacda değildir,
    Kızdırmak addadır, saçta değildir.

* * *
    İlim, kendini bilmektir.

* * *
    Dağlar nice yüksek ise,yol anın üstünden geçer.

* * *
    Dünyada dertsiz baş olmaz.
    Derd'olanın ahı dinmez.

* * *
    Cümleler doğrudur sen doğru isen,
    Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

* * *
    Bu dünyaya gelen gider.
    Yürü fani dünya, sana gelende gülmüş var mıdır?

* * *
    Eğer bir müminin kalbin kırarsan
    Hak'ka eylediğin secde değildir.

* * *
    Aklı olan korkmak gerek
    Nefs elinden, hırs elinden.
    Nefstir seni yolda koyan,
    Yolda kalır nefse uyan.

* * *
    Sabır saadeti ebedi kalır
    Sabır kimde ise o nasib alır.

* * *
    Eğer hor eğer hürmet
    Kişiye sözden gelir.
    Zehr ile pişen aşı
    Yemeğe kim gelir.

* * *
    Beni bende demen bende değilem,
    Bir ben vardır bende benden içeri.

* * *
    Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz.

Yunus Emre'den Güzel Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yunuslar

Yunuslar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. yunus

yunus

yunus Cyrtocara moorii (Yunus Cichlid) Güzel görünümü ve diğer malawi cichlidlerine nazaran çok daha sakin oluşu onların hobiciler arasındaki ününü arttırmıştır. Bu türe yunus cichlid adına kafa yapısının yunusa benzemesinden almıştır. Bu tür omnivordur(hem etçil hem otçul). Doğal ortamlarında organizmalar, bitkiler ve böceklerle beslenirler. Yunus cichlid erkekleri 20-22cm dişileri ise...
  3. Yunus Emrenin hoşgörü ile ilgili güzel sözleri

Yunus Emrenin hoşgörü ile ilgili güzel sözleri

Yunus Emre Hoşgörü İle İlgili Sözleri Yunus Emre Hoşgörü ile alakalı sözleri Hoşgörü İle İlgili Sözleri Yunus Emre Yunus Emre her şeyden önce gönül insanıdır. Sevgi aşığıdır. Onun tek istediği sevgiye bağlı olan her şeydir. İnsanın ilk önce gönlüne önem verir. Bir gönül yıkmayı büyük günah sayar. Buda Yunus Emre’nin Hoşgörü ve insan ve aşk özellikle ilahi aşk üzerine verdiği önemdir.Yunus...
  4. Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Bu konu; yunus emreden güzel anlamlı sözler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ünlü halk ozanımız Yunus Emre 'den harika sözlerle sizlerleyiz. Büyük Türk düşünürü ve şair olan Yunus Emre 82 yıllık hayatı boyunca Türkçe şiirin öncüsü olmuştur. Bu sayfamızda sizlere ünlü ozanımızın anlamlı ve güzel sözlerinden bazılarını hatırlatmak istiyoruz.. Sevelim, sevilelim, bu...
  5. Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak

Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak

Arkadaşlar Yunus Emrenin sözlerini rica ediyorum sizlerden yalnız bir ayrıntı sözler ingilizce olacak.Bana bu konuda bildiğiniz sözleri yazarsanız minnettar olurum..

Sayfayı Paylaş