gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar Yunus Emrenin sözlerini rica ediyorum sizlerden yalnız bir ayrıntı sözler ingilizce olacak.Bana bu konuda bildiğiniz sözleri yazarsanız minnettar olurum..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Severim ben seni candan içeri Yolum vardır bu erkândan içeri

I love you beyond the depths of my own soul;
    On my way, I shun the canon and its call.

Bir ben vardır bende benden içeri

There's an I within me, deep, deeper than I.

Aşkın odu ciğerimi yaka geldi, yaka gider
    Garip başım bu sevdayı çeke geldi, çeke gider

The fire of love has come to scorch my breast and will go on burning;
    My desolate mind has endured love's pain and will go on yearning.

Bu dünyadan gider olduk
    Kalanlara selâm olsun
    Bizim için hayır dua
    Kılanlara selâm olsun

Out of this world, we're on our way:
    Our greetings to those who will stay.
    We send all our greetings to those
    Who give us their blessings and pray.

Gözüm seni görmek için
    Elim sana ermek için
    Bugün canım yolda kodum
    Yarın seni bulmak için

I have these eyes of mine to see your face;
    I only have hands to seek your embrace.
    Today I shall set my soul on the road
    So that tomorrow I can reach your place.

Yunus Emrenin sözleri ama ingilizce olacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yunus Emre (1238 -1320)

Yunus Emre (1238 -1320)

Yunus Emre Ben yürürüm yane yane Aşk boyadı beni kane Ne akılem ne divane Gel gör beni aşk neyledi. Miskin Yunus biçareyim Baştan ayağa yareyim Dost ilinden avareyim Gel gör beni aşk neyledi Yunus Emre (1238 -1320) yılları arasında yaşadığı tahmin edilen ve Anadolu da Türkçe şiirin öncüsü olan bir şair ve mutasavvıftır, yaşamına ilişkin belgeler sınırlıdır. Medrese eğitimi...
  2. Yunus Emrenin hoşgörü ile ilgili güzel sözleri

Yunus Emrenin hoşgörü ile ilgili güzel sözleri

Yunus Emre Hoşgörü İle İlgili Sözleri Yunus Emre Hoşgörü ile alakalı sözleri Hoşgörü İle İlgili Sözleri Yunus Emre Yunus Emre her şeyden önce gönül insanıdır. Sevgi aşığıdır. Onun tek istediği sevgiye bağlı olan her şeydir. İnsanın ilk önce gönlüne önem verir. Bir gönül yıkmayı büyük günah sayar. Buda Yunus Emre’nin Hoşgörü ve insan ve aşk özellikle ilahi aşk üzerine verdiği önemdir.Yunus...
  3. Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Yunus Emre 'nin Söylediği Anlamlı Güzel Sözler

Bu konu; yunus emreden güzel anlamlı sözler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ünlü halk ozanımız Yunus Emre 'den harika sözlerle sizlerleyiz. Büyük Türk düşünürü ve şair olan Yunus Emre 82 yıllık hayatı boyunca Türkçe şiirin öncüsü olmuştur. Bu sayfamızda sizlere ünlü ozanımızın anlamlı ve güzel sözlerinden bazılarını hatırlatmak istiyoruz.. Sevelim, sevilelim, bu...
  4. Yunus Emre Okumak Küfürdür !

Yunus Emre Okumak Küfürdür !

Bu konu yunus emre okumak küfürdür hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, her hafta yayınlanan bölümü merak ve beğeniyle izlenen Muhteşem Yüzyıl dizisi ekibine yeni katılan isimlerden biri olan Tuncel Kurtiz, Ebussuud Efendi rolünü başarıyla canlandırıyor. Son birkaç bölümdür dizide rolü olan Ebussuud Efendi, enteresan replikleriyle dikkat çekiyor. Bu hafta yayınlanan bölümde ki ,...
  5. Yunus Emre 'den Şiirler

Yunus Emre 'den Şiirler

Bu konu; yunus emre şiirleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, edebiyatımızın önemli isimlerindne büyük halk ozanı Yunus Emre 'den derlediğimiz birbirinden güzel şiirlerile bu sayfamızda sizlerleyiz.. YUNUS EMRE GEL GİDELİM DOSTA GÖNÜL ŞİİRİ Bir karardan durmayalım Gel gidelim dosta gönül Hasretinden yanmayalım Gel gidelim dosta gönül Kılavuz ol gönül bana Gel...

Sayfayı Paylaş