Yüreğinizde İz Bırakan Dost'a Dair

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

1. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    63
    dostluğa dair herşey dost hayata dair iz birakanlar
    Dost… İnsanın içini ısıtır bu kelime, güven verir. Dostunuza ne kadar güvenirsiniz diye sorulsa, sormuyoruz elbette çünkü güvenin yüzde doksandokuzu olmaz, dostunuz yüzde yüz güvendiğiniz kişidir. benimde burda biçok dostum var allah eksik etmesin:)

Dostum dediğiniz en değer verdiğinizdir, sevincinizi hüznünüzü en iyi paylaştığınız kişidir. Kıskanılmaz dost, kıskanmayandır hem de.
    Her fırsatta telefona sarılıp aradığınız değildir Dost, aramış olsanız da birilerini çekiştirmek anlamında paylaşım için aradığınız değildir ya da o an ki duygularınızı paylaştığınızı sandığınız kişi Dostunuz değildir. Dostluk bu değildir…

< Resme gitmek için tıklayın >

Dostluk; dost dediğiniz en değer verdiğiniz kişinin her şeyini tüm ayrıntılarıyla bilmenizi gerektirmez, kendinizle ilgili de ayrıntı vermeniz demek değildir.
    Her gün birkaç defa aranılan ya da haftada birkaç sefer aranılan da değildir dost. Belki uzun bir süre aramazsınız o da sizi aramaz, hiç beklemediğiniz zamanda arayıp dertleşmek istediğinde ya da siz onun beklemediği bir anda arayıp hatır sormak dertleşmek istediğinizde içtenlikle cevap verebilen dinleyen hüznüne ya da sevincine ortak olup yol göstermeye çalışandır Dost. Dostluk; yardıma ihtiyaç duyulduğunda ilk koşan kişi olmayı gerektirir. Siz o ilk kişilerden misiniz? Sizin yardımıza koşan ilk kimdir? Her durumda hesapsız yanında olabilmek… Dostluk budur işte…
    Nasıl ki avuçlarınızdaki kum sıkmadığınızda avucunuzdan akıp gitmiyorsa, çevrenizdeki kişiler de öyledir. Avuçlarınızı sıktığınızda kumun aktığını görürsünüz ya işte öyledir dostlarınız da, sizin onları yakınınızda tutabilmeyi başarmanıza bağlıdır. Hoşgörü ve saygı gerektirir tüm ilişkiler, siz özgürlüğünüzün kısıtlanmasını ister misiniz? Sıkıldığınız ve sıktığınız anda uzaklaşma başlıyor demektir.
    Her gün o kadar çok kişiyle karşılaşırız ki ve bir çoğu ile zamanla yakınlaşabiliriz, paylaşımlarımız olabilir yalnız ne kadarı sizde yüreğinizde yer edinebilir? Gerçek dost sahibi olabilmek için önce gerçek dost olmayı başarmalı insan…
    Sözün özü;
    Kötü gün kapınızı çaldığında sizinle birlikte kapıya bakabilendir DOST….

2. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

Beğenilen Mesajlar:
    643
    Ödül Puanları:
    113
    Gerçekten güzel bişi insanındostunun olması anne baba kardeş eş bi yana dostun yeri gerçekten farkı ve güzel bi duygu benim çok arkadaşım var hepside iyiler değer verirler bana ama dost diyebileceğim 2 kişi var ve bunlar benim kalbimde yerleri hiçbir zaman değişmezler ben onlara diyorum ki izlerinizi kaybettirseniz ben sizi yine bulurum siz beni aramayın ben sizi ararım diyorum çok şanslıyım o yönden onları çok seviyorum onlar benim için çok değerliler....:asigim::dilektut:

[​IMG] aynı biz hahaha

3. frezyaa

frezyaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    emegine sağlık çok güzel

Yüreğinizde İz Bırakan Dost'a Dair konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tarihimizde İz Bırakan Devlet Adamları

iz bırakan türkler karahanlıların önemli devlet adamları tarihte iz bırakan türkler bilim adamları tarihimizde önemli mimari eserler sanatçılar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı. 1881 senesinde Selanik’te bugün müze haline getirilen evde dünyaya geldi. Babası Ali Rıza Bey, annesi Zübeyde Hanımdır. İlköğrenimine Selanik’te Fatma Hanım Mahalle...
  2. iz

İnsan ayağının belirgin izleri, kişinin hayat ve inanışında kendine rehbet ittihaz ettiği kimseye, Hayvan izleri nefsin zararlı istek ve yönlendirmelerine, İz sürmek, öncü bilginlerin ve salih kişilerin yolunu izlemeye, gizli şeylerin meydana çıkmasına ddelalet eder.Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden...
  3. Düşündümde...Yüreğimde bir iz bıraktın Koskocaman

. Yüreğindeymiş O Zindan ... Yüreğimin Titrediği Her Akşam * Nefesimi Kana Kana İçime Çektiğim Her Akşam * Ruhumun Bambaşka Diyarlara Götürüldüğü Her Akşam .. -Seni Hissediyorum Koskocaman ... Hissetmek Ne Kelime * Yetmiyor Cümlelerim ..Seni Öyle Bir Yaşıyorum Ki İçimde Ömrümün Baharları Bir Bir Açıyor .. -Seni Düşünüyorum ... Beyinim* Aklım Sana Hapsolmuş..Zindandayım Sanki...
  4. İz Bırakan Kadınlar

hindistan dansözleri Simone de Beauvoir Simone Lucie-Ernestine-Marie-Bertrand de Beauvoir (9 Haziran , 1908 – 14 Nisan, 1986) Fransız yazar ve filozof. Roman, felsefe politik ve sosyal deneme, biyografi ve otobiyografi yazarı, gazeteci. En önemli eseri 1949’da yazdığı, kadınların gördüğü baskıların bilimsel incelenmesini yaptığı ve modern feminizmin temellerini kurduğu İkinci Cins (Le...
  5. İz bırakan sözler

iz bırakan sözler iz bırakan sözler facebook aşk sözleri iz bırakan sözler, mesajlar, msjlar, cümleler ve dahası burada arkadaşlar Bazı sözler vardır ki, söylenir gider ama ardından yıllarca belki de ömür boyu iz bırakır. İşte biz de bu makalemizde o sözlere yer verdik Melek'lerim:) "Hiç kimseye güvenmiyorum" diye bir şey yoktur. "Zamanında ona güvendiğim için, artık...

Sayfayı Paylaş