gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Yürek Yakıcı Bir Hikâye

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Fakir birisi gelip evin birinden ekmek istedi Bir kız çocuğu getirip o fakire bir ekmek verdi Fakir adam, elinde bir ekmekle gelirken, o evin erkeği kendisine rastgeldi Evin erkeği çok cimri bir adamdı; "acaba, bizim evden mi verdiler?" diye düşünerek, fakire "bu ekmeği sana nereden verdiler?" diye sordu"Gel, sana ekmek veren evi göstereyim" dedi Baktı kendi evidir, içeri girdi, kızma "kızım fukaraya ekmeği sen mi verdin, hangi elinle verdin" dedi
    Çocuk, "sağ elimle verdim" dedi Tuttu kızın o elini bileğinden kesti Kızın gelinlik zamanı yaklaşmıştı, kesik elini gizleyip kimseye göstermediler Kız gelin oldu, gerdek gecesi güveyi (damat) ile gelin birlikte yemek yemeleri; yani kızın erkeğiyle o gece yemek yemesi Peygamber Efendimizin (sav) sünnetlerinden olduğundan, düğün gecesi gerdeğe girmeden önce önlerine yemek koydular

Kız sol eliyle uzandı Erkeği, "sağ elin ile al" dedi Kız yine sol elini uzattı Kocası, "sana ben sağ elini uzat demiyor muyum?" dedi Bîçare kız şaşırdı ve neye uğradığını bilemedi Kocası bir taraftan hiddet ediyor, kız ise yemeğe uzanmaya korkuyordu Bu duruma oldukça sıkıldı, üzüldü "Muhakkak ki, ALLAH (Celle CelâluhCelle Celâluh

Kocası, "sebebi neydi ki, ben razı olmadığım halde birkaç kez sol elini uzattın Şimdi de sağ elini uzattın" dediğinde kız, müsaade et başıma geleni anlatayım dedi ve bütün her şeyi olduğu gibi anlattı Ve nihayet kalbine ilham olarak inanıp sağ elini çıkardığını açıklayınca, kocası, "Yüce ALLAH'a (Celle CelâluhCelle Celâluh cömertleri sever

Son düzenleme: 3 Aralık 2009
  2. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    pelincim reklam girmiş araya düzeltirmisinn

Yürek Yakıcı Bir Hikâye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Minik bir yürek

Minik bir yürek

Yillar once hastanede > calisirken, agir hasta bir kiz getirdiler. Tek yasam sansi bes yasindaki > kardesinden acil kan nakli idi. Kucuk oglan ayni hastaliktan mucizevi > sekilde kurtulmus ve kaninda o hastaligin mikroplarini yok eden bagisiklik > olusmustu. Doktor durumu bes yasindaki oglana anlatti ve ablasina kan > verip > vermeyecegini sordu. Kucuk cocuk bir an...
  2. Bir Yürek Değse Yüreğime

Bir Yürek Değse Yüreğime

yürek Bir yürek değse yüreğime Duru su gibi akacak tüm renklerim Baştan başa boyayacağım saçlarının her telini Gülümseyeceğim en basit sıradan bir güne Sanki bir yürek değse yüreğime Yedi göğe doğacağım güneş olup Aydınlatacağım yüreğimdeki karanlık şiirleri Mutluluğun rengi nedir? Bir yürek değse yüreğime Kaç renge boyanırdı gözleri elleri Terkediyorum bu gece tüm inandıklarımı...
  3. Ayakkabıcı(İbretlik Bir Hikâye)

Ayakkabıcı(İbretlik Bir Hikâye)

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu izlemekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı; ama küçük bir dükkan için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle. Adam ona bir...
  4. Cehennem Gibi Bir Yürekte

Cehennem Gibi Bir Yürekte

cehennem gibi bi yürekde Cehennem Gibi Bir Yürekte ,Cennetlik Bir Aşkla Seviliyorsun ! Resimler çizmek isterdim sana... Baktıkça, tüm gülücüklerin yüzünde yer almasını istediğim resimler... İçimdeki sen, sözcüklere sığmıyorsun artık... İkimizi öyle bir yaşıyorum ki, sen kendini bu kadar yaşamıyorsun. Ellerimde, bedenimde, dudağımda ve sarılışlarımda öyle tarif edilmez bir...
  5. Bir yürek degse yüregime

Bir yürek degse yüregime

BİR YÜREK DEGSE YÜREGİME alıntı

Sayfayı Paylaş