gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Yurekte Kanayan Yara Kerbela

Konu, 'Tasavvuf' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

kanlı kerbela ilahisi Yer; Kerbela, toprak; kan renginde, toprak kan kokuyor. Çöl; toz-duman, çöl yanıyor! Dudaklar kupkuru, dudaklar çatlak çatlak. Resulullah Torunları çığlık atıyor: Su!.. Baba bir yudum su!... Hz Zeynep yalvarırcasına: Yavruma su!... Ne olur, Allah rızası için bir avuç su!..
    İmam Hüseyin bir hamle daha yapıyor Fırat'a doğru; Atlar kişniyor..kalpler göğüs kafesini delercesine çarpıyor..kılıçlar şakırdıyor..kılıçlar göğüs kafesinde parlıyor.
    YKılıçlar iniyor...at düşüyor..kılıç düşüyor, kol düşüyor. Abbas düşüyor, Ebulfez düşüyor, Ali Asker düşüyor ve İmam düşüyor! Resulullah'ın öptüğü yere bir kılıç düşüyor: Baş kesiliyor..
    Kara bulutlar çökmüş Kerbela çölünün üstüne. Gök alemi yasa bürünmüş, Ehlibet'e ağlıyor. Resulullah (A.S) kucak açmış şehitlere: Gelin!.. diyor. Hakkım size helaldir! Bir elime ayı, bir elime de güneşi verseydiler yine davamdan vazgeçmeyecektim. Allah şahittir ki, sizden razıyım! Yanında İmam Ali ve Fatima boyun bükmüş, O'nun yanında el-pençe divan durmuşlar. Gelenlere Adn Cenneti'nin ırmaklarından altın kaselerde su verecekler. Ya geride kalanlar!...Onlara yas tutuyor, onlara ağlıyorlar hazin... hazin...

Yer; Kerbela, ümmet; Kufeliler!..Yere batsaydı böyle bir mekan!...Olmaz olsaydı böyle bir ümmet!..

Düşman?: Allah'ın birliğine ve Resul'una iman etmişlermiş.. Resulullah evlatlarının katilleri.
    Efendimin bıraktığı "iki emanet"ten birini ezip geçerken, diğerini de biçip geçerken, ne dediler, ne düşündüler acaba?
    Bu mezalim, bu Allah'a isyan, bu cehalet, bu saltanat hırsı...Bu, bindörtyüz senedir İslam'ın kalbine saplanmış paslı hançer! Bu; alim ile cahilin, ehil ile gaspçının, zorbanın savaşı.

Bağışla beni ey Şehid-i Kerbela!
    Birisi, Kerbela'yı saza-söze döktü: Ne "Yezid"i tanıdı, ne de seni anladı.
    Birisi, mersiyeler okudu; ağladı, ağlattı..Ne okuyan anlattı ve ne de ağlayan anladı. Feryad-ı figan ettiler; sine vurdu, kan akıttılar. Fakat, Kerbela'da akan kanın sebeb-i İlahi'sini anlayamadılar.
    Birisi ise, kenar durdu; ben taraf değilim, dedi, ya Hüseyin! Ne "Yezid"ten yana, ne de senden. Aynı Kufeliler gibi: Ne Hakk'ın yanında, ne de Batıl'ın. Ne zalimin yanında, ne de mazlumun.
    Kerbela çölünün turabı olsam, Fırat'tan su taşıyanın, beni huzuruna kabul eder, bağışlarmısın?

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Yurekte Kanayan Yara Kerbela
    kerbele ahh her okuduğumda yada dinlediğimde çok üzülürüm arkadaşım eline sağlık

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yurekte Kanayan Yara Kerbela

emeğine sağlık

Yurekte Kanayan Yara Kerbela konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yurek esıntılerı

yurek esıntılerı

Yoklugun Mevsimlerimi hazana ceviren, Gönül bahcemi dagitan, ciceklerimi kurutan, günlerimi karartan ve beni kaleme sardiran yoklugun.. Ne tükenir gönül iklimimden düsen yagmurlari satirlastiran ve sana GEL diyen mürekkebim, ne biter yüregimde depremlere yol acan, hislerimi kamciliyan derdim. Sen yoksun diye nicin yasta yüregim? Aslinda bugün Bulutlarda hüzünlüydü, onlarda yas döktü durdu...
  2. Kerbela İlahisi

Kerbela İlahisi

kerbela ilahisi imam hüseyini vurdular kolunu kanadını kırdılar al kanlara boyadılar kerbelada kerbelada imam hüsyin susamıştı bir yudum su aramıştı ana yüreği yanmıştı kerbelede kerbelada imam hüseyin şehit oldu gül bahçemde güller soldu topraklar kan ilşe doldu kerbelada kerbeda
  3. Kanayan yara çocuk istismarı

Kanayan yara çocuk istismarı

Çocukların cinsel taciz ve istismara uğraması diğer pek çok toplumda olduğu gibi ülkemizin de yaygın olarak görülen acı bir gerçeğidir. Bir yetişkin ya da yaş veya beden olarak daha büyük bir çocuğun çocuğu da dahil ettiği her türlü cinsel aktivite çocuğa yönelik cinsel istismardır. Yetişkinler için... Öncelikle çocukların cinsel istismarı sözlü olarak ifade etmelerinin çok güç olduğu...
  4. Kerbela Nedir Kerbela Katliamı

Kerbela Nedir Kerbela Katliamı

Kerbela Nedir Kerbela Katliamı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda yine misafir istekleri doğrultusunda kerbela hakkında bilgiler aktarıyor ve kerbela nedir diyenlerin merakını gideriyoruz. Kerbela Nedir? Hz. Hüseyin Mekke'de bulunduğu günlerde halk kendisini ziyarete geliyor, hatırını soruyordu. Bunlar, Umre yapmak için Mekke'de bulunan civar bölge insanlarıydı. Bu arada...
  5. İdo Tatlıses 2015- Kanayan Yara Şarkı Sözleri

İdo Tatlıses 2015- Kanayan Yara Şarkı Sözleri

ido tatlıses kanayan yara,ido tatlıses kanayan yara sözleri,ido tatlıses single kanayan yara şarkı sözleri Bir hatam var seni sevdim Hiç şüphem yok onu seçtim Gidenlerin hatırına ben de yaktım sigara Hayırlısı olsun ikimiz için veda Sende kalsın resimler Yak mumları bir gün döner Gidenlerin hatırına ben de yaktım sigara Hayırlısı olsun ikimiz için veda Yapma sorarlarsa söyle adımı onlara...

Sayfayı Paylaş