gebe
  1. CeReN87

CeReN87 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0

Yurt Dışı Alışveriş Yasağı!!!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CeReN87 tarafından paylaşıldı.

yurtdışı kozmetik yasağı yurtdışı alışveriş yasağı online alışveriş internet yurtdışından [​IMG]yasaklar,yurt dısı yasakları,2011 yasakları,yasaklı seyler,türkiye de yasaklanan seyler

Kapalı mekanlarda sigara içmek yasaklandı, bloglara giriş yasaklandı, Youtube yasaklandı, Google servislerinin büyük bölümüne giriş yasaklandı, 22 Ağustos tarihinde internet yasakları başlıyor. Yani nereye gitmek istesek asık suratlı bir adam: yassah hemşerim diyor!
    Yasaklara bir de yurtdışından alışveriş kısıtılması eklendi. İlgilenenler için maddeler halinde yazmış olayım, başınıza iş açılmasın.

Her türlü kozmetik ürün ve gıda takviyesinin ülkeye girişi yasaklandı. Yani artık ucuza parfüm, kozmetik ürün alamayacağız. Alışveriş yaptığınız site siparişinizi gift yani hediye olarak gönderse bile kesinlikle gümrükten geçmeyecek.

Eskiden 150 Euro altındaki kıyafet alışverişleri gümrük vergisinden muaf tutulurdu. Yeni yasayla birlikte tutarı ne olursa olsun her alışverişten gümrük vergisi alınacak.

Sadece vergi almakla kalmıyor kıyafet alışverişinde 2 ayda 1 kez ve yılda en fazla 5 kez alışveriş yapabileceğiz. Yani ben vergimi öderim istediğim kadar alışveriş yaparım durumu yok.

Yassahlarımız devam edecek gibi görünüyor...

CeMoŞ ve nese355 bunu beğendi.
  2. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    Gerçekden de yaaaa:( bu ne yasaklarrr günden güne artıyor ve değişiyorrrr.......bakalım daha nelere yasak gelecekkkkkk....

3. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    hmmmm..
    paylasim icn tesekkürler.

4. yagmuro

yagmuro Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar konu hakkında dava açılıyormuş destek verelim. ONLINE ALIŞVERİŞ YASAĞI, sayfadaki bağlantılardan facebook grubuna ve twitter adresine ulaşılabilir.

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Yasaklara devam
    Evet bu habere benim de ulaşmam biraz zaman aldı. Bizim yerimize neyin daha iyi olacağını düsünenler, internetten alışverişin bizim için İYİ olmadığını, ama kozmetik satan mağzalardan aynı malı 3-4 kat fazla para vererek almamızın çok daha İYİ olduğuna karar vermişler.

Bizi bu İLLETTEN korumak için de internetten kozmetik almayı yasaklamışlar.

Bakalım sırada BİZİM İÇİN DAHA İYİ olan neler var?

Yurt Dışı Alışveriş Yasağı!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yurt Dışında evelenecek olan çiftlerin yapması gerekenler

Yurt Dışında evelenecek olan çiftlerin yapması gerekenler

konsoloslukta evlilik yurtdışında nikah konsoloslukta evlenmek konsolosluk nikah Yurt dışında, Türk vatandaşı kadın ve erkek veya Türk vatandaşı ile yabancı, bulundukları ülkenin evlendirmeye yetkili makamları huzurunda evlenebilir. Böyle bir evlenme, Türk mevzuatına aykırı olmaması şartıyla Türkiye’de geçerlidir. Evlenenlerin her ikisi de Türk vatandaşı ise koca tarafından, yalnız biri...
  2. Esra balamir'in umudu yurt dışında

Esra balamir'in umudu yurt dışında

ESRA BALAMİR'İN UMUDU YURT DIŞINDA 2005 YILINDAN BU YANA BİR TÜRLÜ TEŞHİS KONULAMAYAN BİR HASTALIĞIN PENÇESİNDE YAŞAYAN SUNUCU VE ŞARKICI ESRA BALAMİR, BU KEZ UMUDUNU YURTDIŞINA BAĞLADI. Geçen hafta atlattığını zannetmişken hastalığın yeniden nüksetmesiyle perişan olduğunu anlatan Balamir, 'lenf bezlerimin şişmesine yol açan bu hastalığın teşhisi için Marsilya'daki bir hastaneden yardım...
  3. Yurt dışı üniversitelerinin YÖK denkliği

Yurt dışı üniversitelerinin YÖK denkliği

yurt dışında türkçe eğitim veren üniversiteler yök denklik listesi hangi üniversitelerin denkliği var türkiyeye denklik veren üniversiteler yurtdışında türkçe eğitim Yurt dışında eğitim görenlerin ve göreceklerin işine yarayacağını sandığım bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.Umarım yurt dışında eğitim görenlerin işine yarayan bilgilerdir Denklik (Accredition) Nedir? Yurtdışında ki...
  4. yurt dışındaki bir okul

yurt dışındaki bir okul

yurt dışındaki bir okulun özellikleri ile ilgili yazı

Sayfayı Paylaş