gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı haberi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler ebeveynlerin çocuklarını büyütürken ne çok merak ettiği sorulardan biri yürüteçin işe yarayıp yaramadığı, çocuklarına faydası olup olmadığıdır. Yürüteçler bazen çocuğun eğlenmesi için genellikle de yürümesini kolaylaştırır düşüncesiyle alınıyor. Peki bu alet yararlı mı değil mi? Çocuk Doktoru Nilüfer Toprakçı bu soruyu yanıtlıyor...

Yürütecin, sanılanın aksine yürümeyi kolaylaştırıcı değil engelleyici etkisi vardır. Çünkü kolayca hareket kabiliyeti kazanan bebek, çaba harcamaya gerek duymayacak, yürüme denemelerinden vazgeçebilecektir. Üstelik yürüteçte yürüme için özellikle önemli olan kalça ve üst bacak kasları değil, alt bacak kasları çalışmaktadır.

Bebeğin takılıp düşme, önceden ulaşamadığı tehlikelere ulaşma riskini de göz ardı etmemek gerekir. Bebeğin emeklemesi, yerde yuvarlanması onun gelişimi açısından daha yararlıdır. Hazır olduğunda nasılsa yürüyecektir.

tuqqce ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Evet duymustum bende. Bizde almistik kizima ama bindigini pek hatirlamiyorum cabuk yurumustu. Bosuna aldik gibi bsy oldu:S

yakışıklım bunu beğendi.
  3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ben almayi düsünmüyorum gereksiz birsey oldugunu düsünüyorum

yakışıklım bunu beğendi.
  4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Her çocuğumda da kullandım bir nevi kurtarıcım gibiydi iş yaparken hele birde peşinde yürüteçle dolaşmaları yokmu çok komik oluyordu:D:D Ama uzun süre yürüteç üzerinde oturtmamak gerekiyor kısa aralıklarla oturursa bir sorun olacağını sanmıyorum:)

yakışıklım bunu beğendi.
Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kutu sütler zararlı mı?

kutu sütler zararlı mı?

hazır sütten yoğurt yapılırmı Reklamlara inandık, bir nesil margarinle büyüdük. Reklamlara inandık, mahallemizi kapı kapı dolaşan sütçümüzü bıraktık, marketlerden kutu süt alır olduk. Kutu süt üreten şirketler, sokak sütünün (diğer adıyla çiğ sütün) sokakta uzun süre gezdiğini, mikrop ürettiğini, sütçünün su kattığını, pis olduğunu söylediler. Kendi ürettikleri kutu sütler “hijyenik”...
  2. Plastik kaplar zararlı mı?

Plastik kaplar zararlı mı?

plastik kap Hepimizin mutfağında bir çok plastik kap mevcuttur. Peki bu plastik kaplar zararlı mı? Buyrun öğrenelim Melek'lerim:) Suya dayanıklı plastik ambalajlar yüksek ısıya maruz kaldıklarında yiyeceklerinize zehirli toksinler damlatır. Dioksin 2004 yılında zehirlenen Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yushchenko'nun zehirlenmesine neden olan kimyasalın adı. Yüz kondisyonunun korkunç bir...
  3. Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

şimşek resmi şimşek resimleri simsek şimsek şimşek, faydaları, zararları, nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Büyük çoğunluğumuz şimşek çaktığı zaman çok korkarız.Oysa basit bir doğa hareketidir şimşek..Tabiatta meydana gelen her olay gibi şimşek çakmasının da bir nedeni ve hatta faydaları vardır. Havadaki bağımsız nitrojen gazını,...
  4. bebeklerin uyuması için ağlatmak zararlı mıdır?

bebeklerin uyuması için ağlatmak zararlı mıdır?

Bebek ağlaması bebekler nasıluyur Selam kızlar Bebekler ağlayınca yorulur ve uyur gibi bir tanı var ama ben dayanamam ve asla uygulamam ama uzmanlar demişkik 2-3 ayı geçirdikten sonra bebeğin kendiliğinden uykuya dalmasını sağlamak için ağlamasına göz yummak zamanla işe yarayabilir. Ancak bu konuda ne kadar sabırlı ve kararlı olabileceğiniz önemlidir. Böyle bir şeye karar verdiğinizde...
  5. emziren anneler için bilgisayar zararlı mı ?

emziren anneler için bilgisayar zararlı mı ?

Ben pc kullanmayı seviyorum ve bir bebeğim var.Bana pcnin emziren annelere zararı olduğu söylendi bu doğru mu :S

Sayfayı Paylaş