"Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde..." 12 Haziran'da müzik marketlerde...

kaprisli

Yeni Üye
Üye
mahsun kırmızıgül yürüyorum
sezen-aksu-7767.jpg

Sezen Aksu'nun başka sanatçılarca yorumlanan eserlerini yeni düzenlemeleriyle yeniden seslendirdiği eserlerden oluşan "Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde..." müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Akustik ve elektronik altyapılarda olmak üzere 2 CD'den oluşan albümde 3'ü yeni olmak üzere toplam 29 şarkı yer alıyor.
Çağdaş Sanat performanscılarından Cevdet Erek'in "Katkısız" başlıklı çalışmasının albümün içinde DVD olarak yer alması da albümdeki hoş bir sürpriz olarak dikkat çekiyor. Albümün kapak tasarımında ise, daha önce Aksu'nun "Eksik Şiir" isimli kitabının kapağını da tasarlayan Emrah Yücel'in imzası yer alıyor.
Sezen Aksu'nun başka sanatçılarca yorumlanan eserlerini yeni düzenlemeleriyle yeniden seslendirdiği eserlerden oluşan "Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde..." isimli son albümü 12 Haziran 2009'dan itibaren dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. 1996 yılında benzer bir konsept ile yayınlanan "Düş Bahçeleri" albümünün devamı niteliğindeki albüm akustik ve elektronik altyapılardaki 2 CD'den oluşuyor. Albümdeki Aykut Gürel, Aytuğ Yargıç, Fahir Atakoğlu, Kıvanch K, Mithat Can Özer, Mustafa Ceceli gibi müzisyenlerin düzenlemeleri, daha önce dinleyici ile buluşmuş eserlerin taze bir sound ile müzik severlere sunulmasını sağlıyor.
"Kaçak", "Kurşuni Renkler", "Elveda", "Sorma", "Unutamam" ve "Lale Devri" gibi bilinen ve sevilen eserler Sezen Aksu'nun sesinden akustik versiyonlarıyla yer alırken, "Kibir", "Çakkıdı", "Yok ki" ve "Büklüm Büklüm" gibi eserler yepyeni elektronik altyapılarıyla dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.
Albümde, daha önce yayınlanmamış "Itirafçı Olma", "Pardon" ve "Tören" isimli 3 eser de yer alıyor.
Çağdaş Sanat performanscılarından Cevdet Erek'in "Katkısız" isimli "yerleştirme" çalışmasının DVD olarak albümle birlikte müzik severlerler paylaşılıyor olması albümdeki diğer bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Sezen Aksu, hayatın içindeki farklı anların video görüntülerinden oluşan bu çalışmaya albümünde yer vermesinin nedenini, popüler sanatın büyük kitlelere daha kolay ulaşabilmesi nedeniyle, daha az bilinen sanat dallarının gün ışığına çıkmasına aracılık etmek olarak açıklıyor. Aksu ayrıca, "Günlük hayatın rutin telaşları içinde yuvarlanırken, farkına bile varmadan dikkatimizden kaçan anlara, seslere ve karelere odaklanmak çok kolay değil doğal olarak. Oysa, bütün bunları parantez içine alıp üzerine fazladan hiçbir söz söylemeden, büyük resimden küçük kareleri "olduğu gibi" çekip, çekiştirmeden bize sunan, bunu yaparken de mucizevi bir şekilde ama yine doğallıkla bizi bambaşka bahçelere götürebilen, bize hiç beklenmedik yeni pencereler açıveren gizli gözler var..." şeklinde yorumladığı ve heyecanlandığı bu türden çalışmaları, "bir ömür paylaştık" dediği dinleyicileri ile paylaşmak istediğini söylüyor.
Albümün kapak tasarımında ise, daha önce Aksu'nun "Eksik Şiir" isimli kitabının kapağını da tasarlayan ve ülkemizde ve dünyada birçok önemli filmin afişlerinde imzası bulunan tasarımcı Emrah Yücel'in imzası yer alıyor.

Geri