Yutkunma

M

Misafir

Forum Okuru
Yutkunma
Hoş geldin bahçeme yaban gülü. Dalındaki yeşillikler göz kamaştırıcı. Bugün başka bir şehirde başka bir gecede şiirler yazarken ansızın geldin, ben gelişine motifler döşemeden sen oturdun yanı başımdaki divana.
Sen olup biteni hızlı hızlı anlatırken ben mimiklerine daldım tüm saatlerimi tüketircesine. Bildim sonu olmayan, gelmeyen ve nefesini terimde hissettiğim bir anlık aşkın kapattığım mizandan farksız oluşuna. Seyirlik bir izleyici kitlesinden herhangi biriydim , ve sen adeta tüm günlere inat bugünde gözlerimin içine bakıyordun. Yırtıp geçiyordu sessizlik kahkahalarının sabit okundan. Ve onlarca kez seni seviyordum , bilmiyordum söylemesini , hissettirmesini ama seni seviyordum. Gözlerinin yana çevirip usulca beni yakalamandı seni sevdiren , farkında olup sevdana kara kalem çekmendi beni sana yaklaştıran.
Kalemimi aklımla karıştırıp bir hayal çıkarttım senden. Hayalini sevdim düşümde sıkıca…
Kapısız hayallerim sana tutsak , şiirler sana asi…Değme benim gönlüme , kanar akar durduramam. Kanar ki kan kırmızı siyaha çalar . türküler söyler arkandan susturamam. Ağlar kayarım yıldız tanesi gibi gözlerinden.

Geri