Yuvarlak yüzlere allık uygulaması

Julieт

Yeni Üye
Üye
Yuvarlak yüzlere allık uygulaması
Benim yüzüm de yuvarlak ve bu işe yarıcak gibi ben de denicem inşallah bayanlar.....:dil:

roundfacekirstendunst111-8625.jpg

Yuvarlak bir yüze sahipseniz,büyük ihtimalle makyajdan en büyük beklentiniz yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlamaktır. Makyaj sırasında gölgeler yaratarak yüz şeklinizi olduğundan daha ince göstermek, olmadığını sandığınız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek elinizde, ama bunun için allığınızı doğru uygulamayı öğrenmelisiniz.
İşte size yol gösterecek birkaç minik ipucu;

Yuvarlak bir yüze sahipseniz,büyük ihtimalle makyajdan en büyük beklentiniz yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlamaktır. Makyaj sırasında gölgeler yaratarak yüz şeklinizi olduğundan daha ince göstermek, olmadığını sandığınız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek elinizde, ama bunun için allığınızı doğru uygulamayı öğrenmelisiniz.
İşte size yol gösterecek birkaç minik ipucu;
) Öncelikle allık fırçanız yelpaze formunda olmalı. Çünkü bu tarz fırçalarla, dar bir yüzde doğru uygulama yapma şansınız yüksektir.
2) Allığı aklınızda bir boomerang şekli yaratın, (bir ucu kısa V harfi de diyebiliriz). Allığı yanaklarınıza bu şekli düşünerek uygulayın.
) Açıklamak gerekirse; fırçayı ilk olarak yanak elmasının(güldüğümüz aman şişen bölge) tam üzerine sürüp,kaşın bitim yerine kadar yayacaksınız.
4) Allığı yayarken dikkat edin! Ne kaşlarınızı geçmeli ne de elmacık kemiklerinizin tam altına taşmalı. ( Bu şekilde tüm yanağınız boyanmış olur, boya küpüne batmış izlenimi yaratır)
5) Yanaklarınızı renklendirdikten sonra şakakların üst kısmı ve çeneye fırçada kalan allığı dokundurun, bu yüzün genelinde bir renk uyumu sağlayacaktır.

Geri