gebe
  1. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Yuvarlak yüzlere allık uygulaması

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

Benim yüzüm de yuvarlak ve bu işe yarıcak gibi ben de denicem inşallah bayanlar.....:dil:

Yuvarlak bir yüze sahipseniz,büyük ihtimalle makyajdan en büyük beklentiniz yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlamaktır. Makyaj sırasında gölgeler yaratarak yüz şeklinizi olduğundan daha ince göstermek, olmadığını sandığınız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek elinizde, ama bunun için allığınızı doğru uygulamayı öğrenmelisiniz.
    İşte size yol gösterecek birkaç minik ipucu;

Yuvarlak bir yüze sahipseniz,büyük ihtimalle makyajdan en büyük beklentiniz yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlamaktır. Makyaj sırasında gölgeler yaratarak yüz şeklinizi olduğundan daha ince göstermek, olmadığını sandığınız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek elinizde, ama bunun için allığınızı doğru uygulamayı öğrenmelisiniz.
    İşte size yol gösterecek birkaç minik ipucu;
    ) Öncelikle allık fırçanız yelpaze formunda olmalı. Çünkü bu tarz fırçalarla, dar bir yüzde doğru uygulama yapma şansınız yüksektir.
    2) Allığı aklınızda bir boomerang şekli yaratın, (bir ucu kısa V harfi de diyebiliriz). Allığı yanaklarınıza bu şekli düşünerek uygulayın.
    ) Açıklamak gerekirse; fırçayı ilk olarak yanak elmasının(güldüğümüz aman şişen bölge) tam üzerine sürüp,kaşın bitim yerine kadar yayacaksınız.
    4) Allığı yayarken dikkat edin! Ne kaşlarınızı geçmeli ne de elmacık kemiklerinizin tam altına taşmalı. ( Bu şekilde tüm yanağınız boyanmış olur, boya küpüne batmış izlenimi yaratır)
    5) Yanaklarınızı renklendirdikten sonra şakakların üst kısmı ve çeneye fırçada kalan allığı dokundurun, bu yüzün genelinde bir renk uyumu sağlayacaktır.

Yuvarlak yüzlere allık uygulaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

yüz şekli nasıl anlaşılır Yüzünüze renk katmak için allıktan daha iyi bir yöntem yoktur. Ten renginize uygun allığı seçer ve doğru uygularsanız, yüzünüze istediğiniz şekli verebilirsiniz... Yüz tipinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz. Aşağıdaki çizimlere bakarak, kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu...
  2. Önce yüz şeklinizi bulun, sonra allığınızı!

Önce yüz şeklinizi bulun, sonra allığınızı!

Allığınızı tıpkı arkadaşınızın yaptığı gibi uyguladınız ama sizde onun kadar güzel durmadı. Belki de bunun nedeni yüz şeklinizin farklı olmasıdır... Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklimize karar vermeli, daha sonra allığımızı ona göre uygulamalıyız. Yuvarlak Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde...
  3. Yuvarlak yüze saç modelleri

Yuvarlak yüze saç modelleri

yuvarlak yüz için saç kesimi yuvarlak yüzler için saç modelleri Benim gibi yuvarlak bir yüz hatlarına sahip olan Melek'lerimiz ve saç modelini değiştirmek isteyen üyelerimiz için, yuvarlak yüze yakışan saç modelleri önerilerinde bulunuyorum bu sayfamızda arkadaşlarım :) Asimetrik Kesim Yuvarlak yüz, uzunlu kısalı bir saç modeli ile harika görünebilir. Bir de yan tarafa doğru sabitlenmiş...
  4. Yüzünüz yuvarlak mı?

Yüzünüz yuvarlak mı?

yuvarlak yüzlüler için yuvarlak yüz hatları için Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda benim gibi yuvarlak yüzlü olan tüm Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, yuvarlak yüzlere öneriler sunuyor ve tüm yüzü yuvarlak olan hanımları bu sayfamıza davet ediyoruz. Birçok kadın yuvarlak yüzlü ve bu onların şişman oldukları anlamına gelmiyor. Sadece yüzlerindeki kemik yapısından kaynaklanan...
  5. Yüzdeki Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır

Yüzdeki Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir. Yüz Dolgusu Niçin Yapılır? Yüz dolgusu sonrası kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze dolgu estetiği yüzdeki yorgun...

Sayfayı Paylaş