gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

Dün akşam haberlerde izledim bunu çok dikkatimi çekti ve sizlerlede paylaşmak istedim meleklerim.Araştırmalar yapılmış ve parmak uzunluğuna göre kişilik belirlenmiş.Bende haberi ilk duyduğum zaman hemen parmaklarımı kontrol ettim:Dsağ elimle sol elimdeki parmaklarım birbirini tutmadı:Ssağ elimdeki işaret parmağım uzun iKen sol elimdeki işaret parmağım kısa ben nasıl bir kişileğe sahibim anlayamadım :Dbakalım sizlerin parmaklarınızla kişilikleriniz birbirini tutuyormu:tik:

Bugüne kadar prostattan kalp krizine, spor yeteneğinden saldırganlığa, doğurganlığa kadar pekçok hastalık ve durum konusunda ``haberci' olarak gösterilen yüzük parmağının işaret parmağına oranı, bu kez Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde "kişilik yapısı" üzerinde araştırma konusu oldu.

Uzm. Dr. Funda Aksu,''Yapılan araştırmlarımızda yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan bireylerde analitik düşünme, sorumluluk, daha çabuk karar verebilme, duyarlılık gibi özelliklerin daha fazla olduğu saptandı. Yüzük parmağı işaret parmağından uzunsa o kişi daha çabuk karar verebilen, daha sorumluluk almaya yatkın, daha analitik düşünebilen bir birey özelliği gösteriyor. Yüzde 80 oranında bunu kanıtladık. Bu konuda keskin olmak yanlış olabilir ama şunu söyleyebiliriz ki; yüzük parmağının bu tür yetilerle ilişkili olması özellikle kritik kararlar alması gereken mesleklerde bizim çalışma yaptığımız paramedikler gibi bu kişilerin işe alınmalarında belirleyici bir değeri olabileceğini düşündürtüyor bize. Bu çalışmanın işe alınma kriterlerine yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz.''

Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

yüzük parmağı yüzük parmağı neden neden parmagı parmagi bas parmak annne ve babamızı, ısaret parmagı kardeslerimizi, orta parmak kendimizi , dorduncu parmak yani yuzuk parmagı, esimizi , kucuk parmak ta cocuklarımızı temsil ediyor.. peki ,esimizi,baska bir degisle hayatımızın askını temsil etmesi icin neden dorduncu parmak secilmis?.. bunu anlamak icin ellerimizi kullanarak bir test...
  2. İşaret parmağından İnsan Suratları :)

İşaret parmağından İnsan Suratları :)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. başparmak ve işaret parmakları için pırlanta yüzükleri

başparmak ve işaret parmakları için pırlanta yüzükleri

baş parmak yüzükleri baş parmak yüzüğü işaret parmağı yüzükleri yüzük modelleri işaret parmağı yüzük modelleri Başparmak ve işaret parmakları için pırlanta tutkunlarını baştan çıkaracak yüzük tasarımları...
  4. yüzük parmağının sırrı...!

yüzük parmağının sırrı...!

nisan yüzükleri nişan yüzükleri nişan ve fiyatları yüzük parmağının sırrı fiyatları Yüzük parmağının sırrı!!! Bugün yeni bişey öğrendim... Söz ve nişan yüzükleri sağ ele takılır, peki evlendikten sonra neden sol eldeki yüzük parmağına takıldığı ve o ismi aldığına dair bi fikriniz var mı? Bende düşünmemiştim duyunca baya ilginç geldi şaşırdım doğrusu... Evlilik yüzüğünün oraya...
  5. Serçe ve Yüzük Parmaklarında  Karıncalanma

Serçe ve Yüzük Parmaklarında Karıncalanma

parmaklarda karıncalanma serçe parmak, yüzük parmağı, karıncalanma, neyin belirtisidir, hangi hastalık, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Zaman zaman hepimizde olabilen bir şikayettir parmaklarda karıncalanma..Kendi kendimize teşhisler koymaya çalışırız,oysa en doğrusu en yakın zamanda bir doktora görünmektir.Aşağıda ki makalede serçe ve yüzük parmağında...

Sayfayı Paylaş