gebe
  1. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Yüzümdeki sivilce lekelerinden nasıl kurtulabilirim

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Purpleshine tarafından paylaşıldı.

limonlu maske sivilceler için evde maske

Sevgili meleklerim, benim sivilce lekeleri için hazırlamış olduğum bir bitkisel kür var bu karışımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sivilcelere karşı ne yapılabilir diyen melekler bu yazımızı lütfen takip etsinler.

SİVİLCE İÇİN YOĞURT LİMON BAL KÜRÜ

Hazırlanışı:

3 Kaşık yoğurt
    1 çay kaşığı limon
    1 tatlı kaşığı bal

Kullanımı:

Hepsini bir kapta karıştırdıktan sonra, yarım saat buzdolabının alt bölümünde dinlenmeye bırakıyoruz. Daha sonra hazırlamış olduğumuz bu karışımı akşam yatmadan önce yüzümüze uygulayacağız.

UYGULANIŞI :

Karışımızı yüzümüze yedirerek sürüyoruz. 15-30 dakika arasında beklettikten sonra yüzümüzü ılık su ile duruluyoruz. Karışım uygulayıp duruladıktan sonra bir nemlendirici varsa Oley tonik ile temizliyoruz.

Bu karışımı haftada iki kere tekrar edebilirsiniz.

İsotrexin kullanan bir arkadaşımızın da sorusuna cevap olması açısından Bülent Cihantimur'un verdiği cevap şu şekildedir.

Op.Dr. Bülent Cihantimur Cevabı:

Lotus II hem long hem short pulse özelliği olan benzersiz bir fraksiyonel erbium lazerdir. Her atışta probtan kusursuz, her noktaya eşit güçte ulaşan ve dağılmayan lazer ışığı üretilir. Lotus II fraksiyonel özelliği sayesinde cilt gençleştirme, sivilce izi ve leke tedavisinde muhteşem sonuçlar verir. Sonuca kısa sürede ve en az yan etki ile ulaşılır. Erbium başlığı ile hem short hem long pulse atış yapabilir ve bu da doktora daha başarılı bir tedavi yapması için yeni seçenekler kazandırır.

Tedavi maliyeti uygulama yapılacak bölge büyüklüğü veya yerine göre değişebilir. Sosyal güvenlik kurumu, uygulama maliyetini tamamen estetik amaçla gerçekleştirilmesi nedeniyle karşılamamaktadır. Tedavide, uygulama aralıkları en az 4-8 haftadır ve en az 5-6 seans devam edilmelidir.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2012
    CeMoŞ bunu beğendi.
  2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    güzel emeğine sağlık :D:D

Purpleshine bunu beğendi.
  3. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Lavinyam umarım uygularsın gerçekten işe yarıyor :)

4. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    sen uyguladınmı ki :D:D eğer uyguladıysan yaparım gerci zaten bal cok faydalı herşeye limonda biliyoruzki sivilceleri kurutmada birebir

5. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu lanet sivilceler gitse bile aylarca izleri kalıyor ya benim de yüzümde var bir kaç tane. İşe yarıyorsa bende denemek isterim.

6. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Uyguladım Canım.. gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. sonuçları da yazmayı unutma :D

7. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle yarıyor canım. Benim cildim t bölgesi yağlı olan bi cilt senin cildin nasıl?

8. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ay bende deneyim kıss :D:D madem denenmiş bi kürr sağol paylaşım için purrp

tesadüf ve Purpleshine bunu beğendi.
  9. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim..:) Ewet işe yarıyor.. daha başka kürlerde yazacam cildine uygun olanı seçer uygularsın..

CeMoŞ bunu beğendi.
  10. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    yaz canım yaa benim cildimm çok solgun ve yorgun görünümlüü mat duruyor eskiden çok pürüssüz lekesiz bir yüzüm vardıı şimdi eserr yok :uhu: tabiricayizse mermer gibi bi cilt istiyorum :D:D

11. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Evet problemliymiş ama sana tavsiyem yazın güneş kremi sürmeden çıkma. yüzündeki lekeler çoğalmasın.. Sana şu maskeyi tavsiye ediyorum Bir tatlı kaşığı kili, bir tatlı kaşığı mısır ununu, bir çay kaşığı kadar el kremini biraz ılık suyla karıştır. cildine sür, kuruyana kadar bekle. Kuruduktan sonra artan maskeden eline alıp yüzündeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsun. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan yap canım :)) kolay gelsin

CeMoŞ bunu beğendi.
  12. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    evet zaten güneş kremi kullanıyorumm lekelerim oluştu kahverenginde doktora gittim krem verdi azaldıı onlarr
    bu dediğin maske cilde ne gibi fayda veriyor acaba ?

13. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0
    ben evlenince iyice saldım kendimi çoluk çocuğa karışsam hiç düşünemiyorum:) Benimde t bölgem yağlı svilcelerimde hep orda çıkıyor zaten birde burnumun üstünde:)

14. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    peeling yapabilirsin haftada bir. Bu verdiğim maskelerin dışında bir de buhar banyosu öneririm. Siyah noktalar için çok etkili. Gözenekleri açıyor birde şırıngayla içini temizlersen sorun kalmaz diye düşünüyorum..:)

CeMoŞ bunu beğendi.
  15. Purpleshine

Purpleshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kil her derde deva. Benim önerdiğim maskede cildini ışıl ışıl yapar.. Bir arkadaşımda seninle aynı sorunları yaşıyordu. Maskeyi düzenli olarak yaptı şuan cildi çok düzgün lekelerde eskisinden çok daha iyi. Yaparsan faydasını görürsün canım..:)

Yüzümdeki sivilce lekelerinden nasıl kurtulabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Merhaba kızlar.Ben sivilce için tedavi gördüm zamanında ve o tedaviden kalma izler kaldı ,kahverengi ve kırmızı renkteler :( birçok krem kullandım ama hiç fayda etmedi izleri geçirmek için.Artık uğraşmayayım dedim ama uğraşmadan da olmuyor insan rahatsız oluyor.En son çare olarak sizlerinde deneyimlerinizi almak istedim.Eminim benimle aynı sorunu yaşayan birçok kişi vardır. Sizler bu tür...
  2. Sivilce Lekeleri için

Sivilce Lekeleri için

Hanımlar ne tasadüf bu tarifide Saba Tümer'de bugün gördüm :D Belki birçoğunuz izledi ama genede eklemek gerek diye düşünüyorum. eşit miktarda öğütülmüş pirinç kırmızı mercimek kil, krem bunları karıştırıyormuşuz yüzümüze uyguluyormuşuz.Daha kesin bir çözüm içinse elimizi una batırıp yüzümüzü ovalayarak az önce uyguladığımız maskeyi yüzümüzden un yardımı ile çıkarıyormuşuz. Bu tarifi...
  3. nasıl geçer ki bu sivilce lekeleri?..

nasıl geçer ki bu sivilce lekeleri?..

sivilcemle oynamam, genellikle regl olacağım zaman çıkar 3-5 gün misafirim olur sona iz bırakarak gider kendileri sağolsunlar.sorum şu aranızda gül suyuyla yüzünü temizleyip sivilce lekelerine iyi geldiğine şahit olan var mı ya da kullanıp cildine iyi gelen? bir de yeşil çay şu markette satılanlardan alıp içsem faydası olur mu ki ne kadar güveneyim onlara? (bu arada yüzüm normal bi cilde...
  4. Kırmızı sivilce lekeleri

Kırmızı sivilce lekeleri

Benim yüzümde kırmızı sivilce lekeleri var iki aydır geçmiyor 5 tane cildiyeye gittim bi fayda göremedim nolur kesin çözüm bilen varsa yardımcı olun çok kötü durumdayım psikolojim çok bozuldu
  5. Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

küf lekeleri küf lekesi nasıl çıkar duvardaki küf lekesi Sevgili melekler, özellikle nemin çok olduğu evlerde duvarlarda görülen küf lekeleri hem sağlıksız bir ortam oluşmasına hem de kötü bir görüntüye sebep olurlar. Oysa küflerden kurtulmak çok kolay! Tek ihtiyacınız olan gliserin! Toz bırakmayan bir beze bir miktar gliserin dökün ve küflü bölgeyi ovarak temizleyin. Lekelerin kolayca...

Sayfayı Paylaş