gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Zaga Band grubunun Z Raporu albümü

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

zaga band zaga band albüm zaga band, grubu, z raporu, yeni albümü, yeni şarkıları, haberleri ve merak ettiğiniz tüm havadisleri burada arkadaşlar.

Okan Bayülgen'in programında ki müzik grubu Zaga Band 'Z Raporu' adlı bir albüm çıkardı ve haberlerini sizinle paylaşıyoruz Melek'ler.

Uzun yıllar Okan Bayülgen’in programlarında çalan Zaga Band grubu, “Z Raporu” adında bir albüm çıkardı. Bayülgen’in “ayılar” diye hitap ettiği Tuncer-Yusuf Tunceli kardeşler ve Murat Çopur’a bu ilk albümlerini ve ünlü şovmenle yollarını neden ayırdıklarını sorduk.

Zaga Band, yaklaşık 10 yıllık bir grup. İlk olarak o klasik soruyu soralım; neden albüm için bu kadar yıl beklediniz?

Tuncer Tunceli: Biraz tembelliğimizden kaynaklandı aslında. Grubun son şeklini alması, son dört yılda oldu. Okan (Bayülgen) Yusuf’u Mojo’da dinlemiş, “Süper bir adam buldum” deyip programa onu getirdi. Bizim kardeş olduğumuzu bilmiyormuş. Okan sayesinde abi-kardeş bir araya geldik. Sonra gruba Murat dahil oldu, onunla da kardeş olduk. Grup son şeklini aldığında da albüm yapmayı düşünmeye başladık. Kayda girdik, mikslere çok özendik, uygun firma aradık, iyi bir klip fikri bulmaya çalıştık... Sağ olsun Okan da devreye girdi. Neticede albüm süreci iki seneyi buldu. Programa da ara vermemiz, albümü tamamlamak için bize fırsat yarattı.

Yusuf Tunceli: Tembellik işin şakası tabii. Haftanın üç günü program olması, albüm çalışmalarını yavaşlatıyordu.

İlk klibinizin hayranlarınızdan gelen videolardan oluşacağını duydum. Tamamladınız mı?

Tuncer: “Machine in My Head”e çekiyoruz klibi. Bu 15 saniyelik bir melodiydi, onu tam bir şarkı haline getirdik. Şu an elimizde 150-200 klip görüntüsü var. Şarkı üç dakika ama gelen tüm görüntüleri kullanmaya söz verdik. Üzerinde çalışıyoruz.

Okan Bayülgen olacak mı klipte?

Tuncer: Klibin başında var, devamında olur mu bilmiyorum.

İLETİŞİMSİZLİK VE YANLIŞ ANLAMA

Okan Bayülgen, Nihal Yalçın’ın canlandırdığı Nahide Ekengil tiplemesine albüm yaptığı için programdan ayrılma kararı aldığınız söyleniyor, doğru mu bu iddia?

Tuncer: Bir iletişimsizlik ve yanlış anlamadan dolayı oldu... 10 sene çok uzun bir süre, zaman zaman aile içinde bile olur dargınlıklar. Biz o sırada zaten albüm yapıyorduk. Sanki Okan bizim elimizden tutmuş da doktora götürüyormuş gibi, “Hadi şu çocuklara bir albüm yapalım” dermiş gibi yanlış bir algı var. Ben bugüne dek 250 albümde çaldım, bir sürü jingle yaptım. Benim için albüm çıkarmak bir şey değil ki! Okan bu albümün dördüncü üyesi ve onsuz olmasını istemedik. Programdan ayrıldığımız zaman da bu konuda fazla konuşmadık. Ortada sarf edilmiş tek bir kötü cümle yok. O dönemin geçici olduğu belliydi. Birbirimizle veya arkadaşlarımızla da konuşmadık bu konuyu, oturup albüme çalışmaya devam ettik. Sonra Okan’la yeniden karşılaştığımızda birbirimize sarıldık. 15 dakikayı geçmedi bu konu üzerinde konuşmamız. Gerçek dostluklar böyledir zaten, kaldığın yerden devam edersin. Ayrıca Nihal’in bu olaylarla hiç ilgisi yok.

Artık albümü olan bir grupsunuz. Okan Bayülgen’in ismiyle anılmak sizi rahatsız ediyor mu?

Tuncer: Beni ilgilendiren tek şey müzik. Biz bir eser verdik, insanlar sever ya da sevmez. Bizi “Disko Kralı” ile anabilir, “Disko Kralı’ndaki elemanlar” diyebilir ya da “Okan’ın adamları” diyebilirler. Bu gurur duyulacak bir şey.

ONA HAYIR DEMEK İMKANSIZDI

Tekrar programda yer almayı düşünür müsünüz?

Tuncer: Olabilir tabii, eğer Okan da isterse döneriz. Biz dünya çapında bir grup da olsak, Grammy de kazansak, Okan çağırdığı zaman koşa koşa gideriz. Çünkü orası bizim yerimiz. Evimiz gibi.

Başka bir programdan teklif gelse gider misiniz?

Yusuf: Zaman zaman böyle teklifler oldu ama ben nazikçe geri çevirdim. Bizim amacımız televizyon değildi ki, baştan beri albümdü. Hayat öyle bir adam çıkardı ki karşımıza, ona hayır demek imkansızdı. Okan son noktadır, onun üzerine birisi gelir mi, bilmiyorum...

ANNEMİZİ KAYBETTİĞİMİZDE BİLE PROGRAMA ÇIKTIK

Canlı yayında çalmanın ne gibi zorlukları var?

Tuncer: Sevilen rock gruplarının şarkılarından kısa kısa tuşlar yapıyoruz. Herkes işimizi bundan ibaret zannediyor ama hiç öyle değil. Yayına tanımadığımız konuklar da geliyor, onları ve konuşmalarını takip etmeniz, o sırada garip kaçacak bir melodi çalmamanız lazım.

Sizin hiç ortama uymayan bir şarkı çaldığınız oldu mu?

Tuncer: Ben ilk zamanlar büyük bir hata yaptım. Deprem zamanında öldü sanılıp morga kaldırılan, sonra ölmediği anlaşılan bir adam gelmişti stüdyoya. Ben onu tanımıyordum. Hani duygusal bir şey anlatılırken komik bir melodi çalarsın ya arkadan, ben de öyle bir şey yaptım. Okan o anda gözlerini fal taşı gibi açtı ve ben “Eyvah!” dedim.

Yusuf: Programda asık suratlı olma şansın bile yok. “TV Makinası” zamanında annemizi kaybetmiştik ama programa çıktık. Okan “Çıkmayın” dese de annemi toprağa verdikten sonra yayına çıktık ve ağlamadık. Böyle olmak zorunda, çünkü o 70 milyonun seyrettiği bir program.

HAKİKATEN AYI GİBİ ÇALIYORUZ!

Okan Bayülgen, size programda “ayılar” diyordu. Bundan rahatsız olmadınız mı hiç?

Murat Çopur: Biz de hakikaten ayı gibi çalıyoruz! Zaten rock yapıyoruz, büyük bir ses çıkıyor. Bir de televizyonda bir görselliğe ihtiyacınız var, biz yaptığımız hareketlerle de o görselliği sağlıyorduk.

Yusuf: Ayılar, benim programa girmemle başladı. Çok sert çaldığım için “ayı ayı” diye bağırmaya başladı Okan. Grup rock müziğe dönünce, “ayılar” olduk. Biz değil ama bizim adımıza rahatsız olanlar var. Sokakta çevirip soranlar oluyor “Okan neden ayı diyor size?” diye. Biz ayı olduğumuzdan değil tabii, çalışımız sert olduğu için...

SERMİYAN’LA ŞARKI YAPTIK

Sermiyan Midyat’a gitar dersleri veriyormuşsunuz. Nasıl kesişti yollarınız onunla?

Tuncer: Evet, beş aydır Sermiyan’a gitar dersi veriyoruz. Cahit Berkay aracılığıyla birlikte çalışmaya başladık, sonra da çok iyi dost olduk. Çok kabiliyetli bir adam, gösterileni anında kapıyor. Şimdi çok iyi gitar çalıyor, üstüne biraz gitse gitarist olacak. Birlikte şarkı bile yaptık. Onun sözleri vardı, benim bir bestemle birleştirdik. Sanırım o şarkı Sermiyan’ın başlayacağı bir dizide kullanılacak.

HEAVY METAL DEĞİL ROCK GRUBUYUZ

Tuncer: Biz heavy metal değil, rock grubuyuz ve farklı müzik türlerini dinliyoruz. Led Zeppelin, Deep Purple, Metallica sevmenin yanı sıra reggae de dinliyoruz, blues ve country rock da seviyoruz. Albümümüz de bütün bu dinlediklerimizin bir Z raporu gibi.

Zaga Band grubunun Z Raporu albümü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grup Hepsi Son Albüm

Grup Hepsi Son Albüm

hepsi son albüm şarkıları 2004 yılında ortaya çıkan karakterleriyle 130 ülkede çok geniş bir hayran kitlesine ulaşan Winx Club , “Winx Club Kayıp Krallığın Sırrı” ile sinema perdesinde hayranları ile buluştu. Filmin soundtrack çalışmasında Hepsi grubu ; “ Sen Bir Tanesin” ve “Sadece Bir Kız” isimli iki şarkıyı seslendirdi. “ SEN BİR TANESİN” Çok yakında müzik marketlerde yerini alacak olan...
  2. Grup MP3--Grup MP3 [2008] Albüm Tanıtımı

Grup MP3--Grup MP3 [2008] Albüm Tanıtımı

Grup MP3--Grup MP3 [2008] Albüm Tanıtımı 1. Benim Farkım 2. Sevmek Zamanı 3. Sabretmeye Değersin 4. Vazgeçemem 5. Zehirli Çiçek 6. Yolculuk( Enstürmantel) 7. Sevmek Zamanı (Remix)
  3. Hepsi Grubunun Gülçin'i albüm hazırlığında

Hepsi Grubunun Gülçin'i albüm hazırlığında

oynadıkları hepsi1 dizisinde çocuklar tarafından özellikle çok sevilen Gülçin olaylı bir şekilde bağlı olduğu gruptan ayrılmıştı şimdi ise tek başına kendi ayakları üstünde albüm çıkaracakmış.... GÜLÇİN STÜDYOYA GİRİYOR ‘HEPSİ’ MÜZİK GRUBUNDAN OLAYLI BİR ŞEKİLDE KOPAN GÜLÇİN, AVRUPA MÜZİK İLE SÖZLEŞME İMZALADI Solo albüm için çok yakında stüdyoya girecek olan Gülçin prodüktörü...
  4. Aylık Z Raporu Nasıl Alınır

Aylık Z Raporu Nasıl Alınır

Aylık Z Raporu Nasıl Alınır bu konuda bilgili arkadaşlarımdan yardım bekliyorum şimdiden tşkler.
  5. Aylık Z Raporu Nedir Nasıl Alınır

Aylık Z Raporu Nedir Nasıl Alınır

Aylık Z Raporu Nedir Aylık Z Raporu Alınışı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda muhasebeci misafirlerimizi ve muhasebe ile uğraşan melek'lerimizi düşünerek aylık z raporu hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Z Raporu Nedir? Yazar kasa kullanmak zorunda olan mükelleflerin bilmesi ve yapması zorunlu olan konulardan biri de Z raporudur. Aylık Z Raporu Nasıl Alınır Her yazar kasa modeli için...

Sayfayı Paylaş