gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün anlamı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bana zahmetsiz rahmet olmaz atasözünü açıklamrmısınız teşekkür ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba... Zahmetsiz Rahmet Olmaz

Allah tarafından kula gönderilen rahmet, kulun göğüslediği zorluk ve sıkıntılara göre artar yada eksilir. Hiç kimseye haketmediği birşey verilmez. Sıkıntı çekilmeden, uğraşılmadan, istenilen sonuç elde edilemez. Her nimetin bir külfeti vardır. Sıkıntı çekmeden, bazı özverilerde bulunmadan, yorulmadan hiçbir şey elde edilemez.

Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ferdi Tayfur- Anlamı olmaz.....

Ferdi Tayfur- Anlamı olmaz.....

ferdi tayfur bir parça ümidi çok görme bana bir parca umidi cok gorme bana umitsiz bir askin anlami olmaz severek aciver kalbini bana sevmeyen bir kalbin anlami olmaz. en gercek bir askla uzat kolunu tanri bile sever asik kulunu bos yere bekletme sakin yolunu yolcusuz yollarin anlami olmaz. umit ver seveyim daha yillarca umitsiz yillarin anlami olmaz senki bir ciceksin ben kuru...
  2. Darlıkta dirlik olmaz atasözünün anlamı manası tam olarak ne demektir.

Darlıkta dirlik olmaz atasözünün anlamı manası tam olarak ne demektir.

Büyük babam her zaman darlıkta dirlik olmaz diye bir atasözü söyler. Bunun tam manası anlamı ne demektir arkadaşlarım. Bu söz tam olarak ne demek istiyor. Teşekkürler.
  3. ecele çare olmaz atasözünün anlamı

ecele çare olmaz atasözünün anlamı

arkadaşlarım ecele çare olmaz diye bir atasözümüz var bunun bana açıklamasını yapmanız mümkün müdür = Tşk.
  4. Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı

Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı

Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözü Namazda gözü olmıyanın, kulağı ezanda olmaz atasözünü eminiz ki, duymuşsunuzdur Melek'ler. Peki nedir bu atasözünün anlamı neden söylenir; buyrun onuda duyun arkadaşlarım :) İnsanlar kendi ilgi alanlarına giren konuları takip eder, detayı hakkında bilgi sahibi olurlar....
  5. dost acı söyler atasözünün anlamı

dost acı söyler atasözünün anlamı

dost acı söyler atasözünün anlamı nedir? Millet dost acı söyler atasözünü sık sık kullanırız yada duyarız peki nedir bu sözün açıklaması

Sayfayı Paylaş