gebe
  1. elvin berfin

elvin berfin Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    28

zalim nefsim ilahisi meleklerim

Konu, 'İlahiler' kısmında elvin berfin tarafından paylaşıldı.

Sönmez yüregimde narim Ben hep alevsiz yanarim Kurudu ömür pinarim
    Zalim zalim nefis yikti beni

Gelin görün ne haldeyim
    Bicare yaban eldeyim
    Bende bu nefsin elinde
    Bilmemki nere gideyim

Nefis kurutmus kanimi
    Esir almis bu canimi
    Hasret sarmis her yanimi
    Zalim zalim nefis yikti beni

Mevlaya asik olmusum
    Askiyla yanip dolmusum
    Yine sararip solmusum
    Zalim zalim nefis yikti beni.

zalim nefsim ilahisi meleklerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nefsim!

nefsim!

Bir an gelir dost iken, yedi kat bir el olur, Bendini yıkıp geçen kükremiş bir sel olur. Bir an gelir, durulur, tatlı bir pınar olur, Herkese gölge veren büyük bir çınar olur. Bir an gelir para der, haram helâl ayırmaz, Bütün dünya verilse, aç gözünü doyurmaz. Bir an gelir inanır, hak ehlinin sözüne, Vurur iki dizine, yaşlar dolar gözüne. Bir an gelir sert bakar gözünde şimşek çakar,...
  2. Zalim

Zalim

İnsanlara eziyet veren ve onların acı çekmesinden zevk alan birini görmek karanlık tabiatlı birine, gece karanlığına yahut kişinin çekinmesi gereken kötülüklere, Kendi nefsine zulmettiğini görmek hayır ve iyilik yapmakta gevşek davranmaya delalet eder. ZZulmettiği kimsenin kendine beddua ettiğini görmek Allah'ın -c.c.- gazabına, Kendisine zulmeden kişiye beddua ettiğini görmek o kimseye galip...
  3. Ey nefsim ilahisi

Ey nefsim ilahisi

nefsim ilahisi Ey nefsim kış gelmeden odun kömür alırsın Kışın soğuklarına böyle hazırlanırsın. Halbuki Cehennemde Zemherir soğuğu var Hiç kalır buna göre dünyadaki soğuklar. Tedbir alıyorsun da kış için çok önceden Âhireti ne için düşünmezsin ölmeden? Yoksa sen âhirete iman etmiyor musun? Allah’tan kork ey nefsim Sana yazıklar olsun. Sonra tövbe ederim diye düşünüyorsan Ölüm âni gelir de...
  4. Rabbim Zalimin Zülmünden İlahisi

Rabbim Zalimin Zülmünden İlahisi

rabbim zalimin zulmünden rabbim sana sığınırım ilahisi ilahisi Rabbim zalimin zulmünden Şahadetsiz bir ölümden Fayda vermeyen ilimden Rabbim sana sığınırım Hep sana asi olmaktan Az bilmekten çok gülmekten Cihattan geri kalmaktan Rabbim sanasığınırım Katılaşmış katı kalpten Senden korkmayan yürekten Fitneden şüphe ve şekten Rabbim sana sığınırım Seni zikretmeyen dilden Sana...
  5. En Güzel Cuma İlahisi Sözleri Burada Melekler

En Güzel Cuma İlahisi Sözleri Burada Melekler

En Güzel Cuma İlahi Sözleri En Güzel Cuma İlahileri Nelerdir Cuma günleri sevdiklerinizle paylaşacağınız pek çok cuma mesajını sizlere ilettik ve iletmeye devam edeceğiz sevgili melekler. Bu sayfamızda ise En Güzel Cuma İlahi Sözleri ile sizlerleyiz.. CUMA İLAHİSİ Cuma günü evde kalma, Dünyanın işine dalma, Sevabı çok, mahrum olma, Bu mubarek Cuma günü. Perşembeden işi bitir....

Sayfayı Paylaş