gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

zaman egzersiz zamanı

Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Uzmanlar, herkese günde 30 dakika egzersiz yapmayı salık veriyor. Egzersizin, özellikle kalp ve akciğer sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğuna dikkat çeken uzmanlar, egzersizin aslında vücudun tüm organlarını olumlu etkilediğini belirtiyorlar. Egzersiz hangi saatlerde yapılmalı? Çok değişik görüşler sunulan bu konuda, alışkanlıklar ve organizmanın biyolojik ritmi belirleyici etkenlerdir.
    Sabah erken kalkma alışkanlığı olanlar, sıvı ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra rahatlıkla sabahları egzersizlerini yapabilirler.
    Egzersizin akşam yatmadan en az üç saat önce bitirilmesi uygundur.
    Egzersizden en fazla verim 15. 00 - 17. 00 saatleri arasında alınır. Ama vücut ritme göre değişiklik gösterebilir.
    Egzersiz, hafif bir yemeği takiben 1 - 2 saat sonra yapılmalıdır.
    Açık havada egzersiz yapılıyorsa aşırı soğuk ve sıcak havalarda yapılmamalıdır.
    Her seans, 5 dakika basit ısınma hareketleri ile başlamalı, egzersiz sonunda 5 dakika süren gevşeme hareketleri ile seans bitirilmelidir.
    Gebelik döneminde egzersiz yapılmalı mı?
    Gebelik döneminde anne adayı doktor izni olmadan egzersiz yapmamalıdır. Yüzme, yürüyüş türü egzersizler hem sizin formda kalmanızı sağlayacak, hem de gebelik döneminizin daha rahat geçmesi açısından önemli olacaktır. Yürüyüş sırasında ortopedik tabanlı ayakkabı ve pamuklu eşofmanları tercih edin.

zaman egzersiz zamanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zaman Dua Zamanı

Zaman Dua Zamanı

Ya Rabbi!Buyurdun ki, kendi iradenle uyuyan yeryüzünü uyandırıp ona canlılık ve yeşillik bağışlayacaksın. Ey eşsiz mabud, bu nur ve rahmet dolu ayın bereketiyle gaflet içindeki kalplerimizi uyandır ve bizi hoşnut olduğun yola sevk et.Ey alemlerin yaratıcısı, varolan ve olacak her şeyin baş kaynağı; yeryüzündekilere indirdiğin nimetlere şükretme kabiliyetini bize bağışla. AMİN
  2. Fikret Kızılıok  _  zaman zaman

Fikret Kızılıok _ zaman zaman

Bir gün olsun unutunca Dışımda kalıyorsun Oysa seni düşününce İçime sığmıyorsun Zaman zaman o zaman Zaman zaman o zaman Gözlerimi kapatınca Yanımda oluyorsun Seni öpsem,seni okşasam Farkına varmıyorsun Hergün akşam oluşunda Kadehime doluyorsun Yudum yudum, damla damla Düşüncem oluyorsun Sigaramın dumanında Dudağıma konuyorsun Her nefeste derin derin İçime doluyorsun Zaman zaman o zaman...
  3. Caz Zamanı

Caz Zamanı

i-lounge, DLC Jazz Time, ‘WASH AWAY THE DUST OF LIFE’ felsefesi ile sunduğu etkinlikte, gündelik hayatın tozlarını silkeleyip, DLC Serisi’nin hayata keyif katan tatlarıyla duyguları büyülü bir gezintiye davet ediyor. i-lounge, DLC tarafından her Çarşamba düzenlenen JAZZ TIME gecelerinde, cazseverleri VOLKAN HÜRSEVER TRIO ile buluşturuyor. Volkan Hürsever Trio, klasik ve modern caz' ı günümüz...
  4. zaman..........

zaman..........

Hayat bazen filmin geri alınması ve tekrar oynatılması izlenimi verir insana. Basit ve gündelik bir hadiseyi yaşarken insan bir an durup "ben bunu daha önce yaşamıştım" der. Bazı insanlar buna reenkarnasyon, dejavu vb. gibi özel isimler takıyorlar. Bence bu olağan birşeyi özel kılma çabasından başka hiçbirşey değil. Aslında bu zamanın insana oynadığı bir tür oyun veya bir tür latife....
  5. Egzersiz için en uygun zaman nedir?

Egzersiz için en uygun zaman nedir?

Biliyorsunuz ki egzersiz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Metabolizmayı hızlandırır kalori yaktırır enerji ve güç verir iştah azaltır vücudumuzun şekle girmesine yardımcı olur ve zayıflatır Bazı kişiler sabah 06:00 ve ya 09:00 da yürüyüşün ve egzersizin sağlık açısından iyi olduğunu söylerken bazıları ise zararlı olduğunu iddia ediyor.E buda ben ve benim gibi merak eden diğer...

Sayfayı Paylaş