gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

zaman ve insan.... can dündardan.....

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.
    Tıpkı bir kelebek misali...
    Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu dolu ve anlamlı...
    Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan...
    Bir parçasına dün dedi diğer parçasına bugün
    öteki parças...ına da yarın dedi...
    Sonra fesat karıştı zamana
    ve
    insan bugünü unuttu.Dünü düşünüp pişman oldu
    yarını düşünüp telaşlandı;
    ama işin ilginç
    tarafı tüm telaş ve pişmanlıklarını
    güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.
    Farkında olmadan rezil etti bu gününü.
    Oysa yarın bugüne dün diyor
    dünde bugün için yarın diyordu...
    Bir türlü beceremedi.
    Bir eliyle yarına diğer eliyle düne yapıştı.
    Bu günü eline yüzüne bulaştırdı...
    Mutsuz oldu insan.Ve ne gariptir ki;
    yarının telaşını da dünün pişmanlığını da;hep bugün yaşadı;
    ama bugünü hiç yaşayamadı..Ne yarın ne de dün!..
    Acaba değişen zamanmıydı?yoksa insanmı?
    bunu insan bir türlü anlayamadı...
    en azından bu gün anı yaşamalıbu günü yaşamalyarın çok geç olabilir...
    Anı yaşamalı iyi değerlendirmeliyiz.
    KADER KONUŞUNCA İNSAN SUSARMIŞ......

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dün geçmişte kaldı,yarın ise meçhul..Bugünü yaşamak en güzeli değilmi?Bir kaç saniye sonrası ne olacağını bilmezken...

zaman ve insan.... can dündardan..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zamanı kavramak ve zaman sürecinde insan

Zamanı kavramak ve zaman sürecinde insan

Zaman ,çok uzak geçmişten gelip çok uzak geleceğe uzanan bir olgudur. Hepimiz onun çok ufak bölümünde yer almış bulunuyoruz. Dolayısı ile zamanı algılama kapasitemiz de ister istemez sınırlı oluyor. Saat,gün,hafta ve yıl gibi ölçüler hep bize göredir. Çoğumuz zaman kavramını kendi ömür süremiz kadarını kavrayabiliyoruz. Bu sınırlar dışında kalan muazzam büyüklüğü anlayabilmek gerçekten zor....
  2. Can Dündar Otobiyografi

Can Dündar Otobiyografi

can dündar otobiyografi can dündar otobiyografisi uğur kardeş mi uğur kardeş mi ve Tek çocuktum. 60'larda 6'ıncı ayın 16'sında saat 6'yı 56 geçe, 06 trafik kodlu şehirde doğdum. Bu 6'lar hayat boyu peşimi bırakmadı. Can Bartu'dan ad takmışlar; adımı ve tutacağım takımı seçme şansım olmadı. Doğduğumda anayasa kabul edileli birkaç hafta olmuştu ve Menderes'in asılmasına birkaç ay vardı....
  3. Mustafa Kemalin Can Dündara Yazdığı Mektup

Mustafa Kemalin Can Dündara Yazdığı Mektup

Utandım çocuk Beni anlatan bir film yapmışsın . Kızgınım, utanç içindeyim. Sana değildir kızgınlığım. Filmdeki Mustafa'dan da utanmış değilim. Başaramamışım, bundandır utancım. Komutam altında, bu vatan için kanını akıtan Türk askerlerinden utandım. "Özgürlük" demiştim, benim karakterimdir. . "Bilim" demiştim, tek yol göstericidir. Sen, "Karanlıktan...
  4. Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor (Can Dündar) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Okur Yor

Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor (Can Dündar) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Okur Yor

anka kuşu özet anka kuşu özeti hikayesinin özeti hikayesi kuşunun “Küçükken babam bir konuşmada bana ‘Sonuna kadar görevimi yapacağım’ dedirtmişti. Bu söz, içime işlemiş. Okulda başladım. Üniversitede görevler yaptım. Ondan sonra siyasete çağırdılar, gittim. Bir yerde görev yaparsanız, başka bir görev veriyorlar. Ben de hep bana verilen görevleri yaptım. Uğraştığım işlerin hiçbirinde büyük...
  5. Aşkin Tarifi (Can Dündar)

Aşkin Tarifi (Can Dündar)

aşkın resmi Eğer… Onu hatırladıkça başı göğe ermişçesine ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz… Ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla o hüzünden bu neşeye konup kalkıyorsanız gün boyu nedensiz… Ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin… Onunlayken pervaneleşen yelkovanlar, onsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine, bir akrep kadar hain… Sınıfta,...

Sayfayı Paylaş