gebe
  1. yaseminn

yaseminn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

zaman..........

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında yaseminn tarafından paylaşıldı.

Hayat bazen filmin geri alınması ve tekrar oynatılması izlenimi verir insana. Basit ve gündelik bir hadiseyi yaşarken insan bir an durup "ben bunu daha önce yaşamıştım" der. Bazı insanlar buna reenkarnasyon, dejavu vb. gibi özel isimler takıyorlar. Bence bu olağan birşeyi özel kılma çabasından başka hiçbirşey değil. Aslında bu zamanın insana oynadığı bir tür oyun veya bir tür latife. Zihinimizin yaşadıklarımız içinden çektiği benzer fotoğraflar bazen yanyana gelir ve insan bunun normalliğinin farkına varamaz. Ve bu olayda insan bilinçaltının ne kadar derin olduğunu anlamak yerine basit kavramlara takılarak düşünme gücünü boşa harcar. İnsanoğlunun devam eden evrimine bir katkı sağlayamaz. Hatta bir öğreti ortaya koyduğunu zanneder. Ancak farkedemediği bir şey vardır. Zaman akıntısından yavaş kürek çektiği için ileri değil geriye gider. Ve malesef peşinden gelen bir çoğunu da bu kaderi yaşamaya mahkum bırakır.

zaman.......... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zaman Dua Zamanı

Zaman Dua Zamanı

Ya Rabbi!Buyurdun ki, kendi iradenle uyuyan yeryüzünü uyandırıp ona canlılık ve yeşillik bağışlayacaksın. Ey eşsiz mabud, bu nur ve rahmet dolu ayın bereketiyle gaflet içindeki kalplerimizi uyandır ve bizi hoşnut olduğun yola sevk et.Ey alemlerin yaratıcısı, varolan ve olacak her şeyin baş kaynağı; yeryüzündekilere indirdiğin nimetlere şükretme kabiliyetini bize bağışla. AMİN
  2. zaman egzersiz zamanı

zaman egzersiz zamanı

Uzmanlar, herkese günde 30 dakika egzersiz yapmayı salık veriyor. Egzersizin, özellikle kalp ve akciğer sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğuna dikkat çeken uzmanlar, egzersizin aslında vücudun tüm organlarını olumlu etkilediğini belirtiyorlar. Egzersiz hangi saatlerde yapılmalı? Çok değişik görüşler sunulan bu konuda, alışkanlıklar ve organizmanın biyolojik ritmi belirleyici etkenlerdir....
  3. Fikret Kızılıok  _  zaman zaman

Fikret Kızılıok _ zaman zaman

Bir gün olsun unutunca Dışımda kalıyorsun Oysa seni düşününce İçime sığmıyorsun Zaman zaman o zaman Zaman zaman o zaman Gözlerimi kapatınca Yanımda oluyorsun Seni öpsem,seni okşasam Farkına varmıyorsun Hergün akşam oluşunda Kadehime doluyorsun Yudum yudum, damla damla Düşüncem oluyorsun Sigaramın dumanında Dudağıma konuyorsun Her nefeste derin derin İçime doluyorsun Zaman zaman o zaman...
  4. yağmur zamanı..

yağmur zamanı..

şöyle bir düşünelim bakalım neydi bu film konusu diyenlere.... Fırat İstanbul'un en ünlü gece kulüplerinden Edda'nın ortaklarındandır. Para sıkıntısı yoktur, çok güzel bir evde yaşamakta, çok güzel bir otomobil kullanmakta ve dört çocuğuna hem annelik hem de babalık yapmaya çalışmaktadır. Öfkeli ama bir o kadar da yakışıklı ve karizmatiktir. Onun en büyük sorunu 5 yaşındaki sorunlu kızı...
  5. Serinleme zamanı

Serinleme zamanı

USB ile elimizi ve ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte yaklaşan yaz aylarında gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek , USB'den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Eğer "benim USB kablosunu takacak bir yerim yok, ben bunu yolda yürürken nasıl kullanacağım" diyorsanız, o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir....

Sayfayı Paylaş